Truck Race Most 2017 – Lacko navýšil vedení

Buggyra byla doma prorokem, Lacko navýšil vedení

Přestože jsou závody na domácí půdě spojeny s tlakem na oba jezdce Buggyry, prokázali Adam Lacko s Davidem Vršeckým patřičné zkušenosti, které zúročili v suverénní vítězství. Náskok Adama Lacka narostl tři podniky před koncem šampionátu na šedesát bodů. David Vršecký na mosteckém okruhu zároveň zaznamenal nejlepší výsledek sezóny.

SOBOTA
Superpole
Průběžný lídr Adam Lacko si v sobotním superpole vybojoval start do první jízdy ze druhé řady. „Dneska se oproti včerejšku počasí trochu změnilo a začalo nám to klouzat. Víc se opravdu zajet nedalo. Musíme s tím do závodu ještě něco provést a uvidíme, jak to nakonec dopadne,“ hodnotil kvalifikaci Lacko.

David Vršecký držel dlouhou dobu šestý nejrychlejší čas, když ho v posledním kole předskočil Smith. V praxi se jeho výsledek rovnal startu ze čtvrté řady. „Co se dá dělat, čekal jsem o něco lepší výsledek. Trochu nám to s Adamem klouzalo. O to více budeme muset zabojovat v závodě,“ komentoval Vršecký sobotní superpole.

První závod
Adam Lacko se ihned v úvodní zatáčce dostal do těsného kontaktu s Kissem, ze kterého vyšel vítězně Maďar. Mrzet ho to ale nemuselo, jelikož v průběhu závodu se dokázal před v tu dobu ještě druhého muže šampionátu opět dostat a dokončil tak jízdu na stříbrné pozici. „Pěkný závod. Na začátku využil Kiss vnitřní stopy v první zatáčce a udržel se na druhém místě. Nakonec se mě ho ale přeci jen povedlo předjet, takže jsem spokojený. Podium hned v prvním závodě je dobrý start,“ řekl spokojený Lacko.

David Vršecký si oproti startu polepšil o jednu pozici, když se v závěru závodu dokázal dostat před Lenze a dojel tak šestý. „První závod byl asi podle mých představ. Start se úplně nepovedl levé řadě, takže jsme se trochu posunuli dopředu a v podstatě až do předposledního kola jsem kroužil za Lenzem, kterého jsem pak dokázal předjet,“ konstatoval dvojnásobný evropský šampion po první jízdě. „Do druhého závodu budu startovat ze druhé řady, takže budu takový špunt mezi těmi rychlými a pomalými. Uvidíme, jak to dopadne,“ předpovídal.

Druhý závod
Ve druhém sobotním závodě skončil Adam Lacko jen těsně pod stupni vítězů. „Tak čtvrté místo si myslím, že je celkem dobré. Možná, že kdyby se jelo o dvě kola více, mohla z toho být bedna, ale to už je teď jedno. Handicapový závod bývá vždy těžší a než jsem se protlačil dopředu, tak mě jezdci na předních pozicích odjeli. Pak už bylo složité je dohnat. Já jsem po sobotě spokojený, doufám že fanoušci také, kterých je tu jako každý rok opravdu hodně. Už teď se těším na zítra,“ řekl na konci prvního závodního dne Lacko.

Pilot a šéfkonstruktér v jedné osobě David Vršecký si oproti prvnímu závodu polepšil a dojel za týmovým kolegou na páté pozici. Také díky jeho bodům navýšil tým Buggyra Racing vedení v týmech. „Škoda toho začátku, kde jsem dostal pár ran, vylétl z trati a ztratil pozici. Pak Adam využil mého zaváhání a dostal se přede mě. To byla také má poslední chyba a do konce závodu už jsem si to pohlídal,“ uvedl Vršecký.

NEDĚLE
Superpole
Adam Lacko zajel v nedělní kvalifikaci nejrychlejší čas a do prvního závodu tak odstartuje z poleposition. „Dnešní kvalifikace mi opravdu sedla. To nejrychlejší kolo vyšlo tak jak mělo. Jel jsem opravdu na hraně a neudělal jsem žádnou chybu, takže super výsledek. Chvála bohu, že to takhle dopadlo,“ hodnotil Lacko vydařenou kvalifikaci.

David Vršecký pak zopakoval výsledek z předchozího dne a do závodu vyrazí ze čtvrté řady. „Nemůžu říct, jestli jsem spokojený nebo nespokojený. Snažil jsem se co to šlo, v posledním kole jsem se zlepšil, ale stačilo to jen na sedmé místo. Budu muset opět zabojoval v závodě,“ řekl Vršecký.

První závod
Průběžný lídr pořadí Adam Lacko nenašel ve třetím závodě přemožitele a vyhrál stylem start, cíl. „Hned v prvním kole se mi podařilo udělat si na Jochena (Hahna) náskok a pak jsem se soustředil na to, abych neudělal žádnou chybu, což se povedlo a je z toho první místo. Mám obrovskou radost,“ vyjádřil své nadšení Lacko ve VIP stanu týmu Buggyra.

Týmový kolega Lacka David Vršecký dokončil třetí závod na sedmé pozici a do poslední jízdy víkendu tak bude startovat z první řady. „Hned na začátku tam byla velká mela, ve které jsem dokonce ztratil zrcátko a propadl se pořadím až někam k desátému místu. Celý závod jsem se pak snažil dohnat ztrátu a sedmé místo bylo asi maximum. Obrovskou radost mám ale za Adama, který dokázal zvítězit,“ konstatoval Vršecký.

Druhý závod
Adam Lacko si oproti startu polepšil o jednu pozici a poslední jízdu víkendu dokončil sedmý. „Před začátkem závodu jsem věděl, že pokud neprohraju s Jochenem o více než čtyři body, doma zvítězím,“ řekl po dojezdu Adam Lacko, který tomuto cíli podřídil i taktiku závodu a dojel za svým soupeřem zpět o jediný bod, což se rovnalo celkovému domácímu vítězství.

David Vršecký využil startu z první řady, když se nad jeho síly ukázal být, pouze v poháru konstruktérů nestartující Brereton. „Cílem byla bedna a zpomalení závodu, kterého by mohl využít Adam. Když mi řekli do vysílačky, že Jochen (Hahn) je před Adamem pouze o bod, přitlačil jsem na pilu,“ řekl Vršecký, jehož druhé místo se rovná nejlepšímu letošnímu umístění. Tým Buggyra Racing tak zároveň suverénně ovládl Pohár konstruktérů a navýšil vedení.

 
Novinky, Truck Fest , , , , , , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Truck Trial Kunštát 2022

Pro letošek posledním závodem s mistrovství České republiky v truck trialu se jede o nadcházejícím víkendu na Moravě – v pískovně KORA v Kunštátu. Datum: 13. a 14. srpna 2022 Místo: PÍSKOVNA KORA / KUNŠTÁT  /  okres Blansko   Název: 23. MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY  V … Číst dále →

číst dále »

Setkání amerických kamiónů

O nadcházejícím víkendu se bude již počtvrté konat setkání amerických kamiónů, odtahovek, hasičských aut i sanitek v muzeu americkcý aut JK Classiscs v Lužné u Rakovníka. Po loňské první účasti zahraničních účastníků, můžeme potvrdit, že i letos domácí majitele těchto … Číst dále →

číst dále »

DB Schenker s podporou Scanie zajistí bezfosilní přepravu na ostrově Gotland

Největší švédský ostrov Gotland zásadním způsobem investuje do udržitelnosti a stanovil si cíl, že se do roku 2040 obejde bez fosilních paliv. To je o pět let dříve, než je národní závazek celého Švédska. Jedním z kroků je, že veškerou distribuční … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno