nikey.cz

Truck Race Navarra

Tahače na okruhu ve Španělsku

b38kDruhé kolo má za sebou evropský šampionát okruhových tahačů. Stalo se tak první červnový víkend a hostitelem byl španělský okruh v Navaře. Závody stále zůstávají na teplejší jižní části evropského kontinentu. Pod španělským sluncem se i nadále dařilo našim pilotům a především David Vršecký se drží na dohled za vedoucím mužem šampionátu – Jochenem Hahnem.
V sobotním hlavním závodu dojel David na třetí pozici, těsně před dalším Čechem Adamem Lackem na Renaultu: Náš třetí zástupce Frankie Vojtíšek skončil devátý, což je jeho nejlepší letošní umístění.
Druhý, handicapový, závod v sobotu ovládl Adam Lacko před Mikou Mäkinenem a Antoniem Albacetem, oba na vozech MAN. David Vršecký skončil pátý za letos také výborně jedoucím Markusem Östreichem (ten vyhrál 1.závod před Němcem Hahnem). Vojtíšek nedokončil.

b44kV nedělním hlavním závodě zvítězil domácí Antonio Albacete, za ním dojel Norbert Kiss a třetí Östreich, co by letošní týmový kolega Antonia Albaceteho. Pod stupni vítězů skončil Adam Lacko. David Vršecky s vozem Freightliner obsadil šestou pozici, Frankie Vojtíšek pak jedenáctý.
Poslední závod na okruhu v Navarra vyhrál Bösiger před Davidem Vršeckým a Jochenem Hahnem. Adam Lacko dojel šestý, Frankie Vojtíšek čtrnáctý.
Druhý pilot Frankieho týmu – Polák Ostaszewski zajiždí ustálené pozice mezi 16-18.místem, o něco lepší umístění pak má druhý pilot stáje Buggyra – Rus Jurij Jegorov.

V celkovém pořadí vede Jochen Hahn s 80 body před Davidem Vršeckým se 75 body a třetím Albacetem s 64 body.

V poháru konstruktérů je první Castrol Team Hanhn Racing se 145 body, před týmem Truck sport Lutz Bernau (144 budů) a třetí místo zůstalo pro Ranaulty Maria Kresse týmu MKR Technology se 118 body.

Dějištěm dalšího závodu bude francouzský okruh v Nogaru následující víkend – 15.-16.června.

Akce, výstavy, veletrhy, Novinky , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

nikey.cz

Kamioňáci.com

Zdarma SMS

Krátké novinky

Testování v Mostě

Stalo se už dobrou tradicí, že se před nastávající sezónou evropského šampionátu truck racingu vydávají jednotlivé týmy na tréninky a testování techniky k nám na mostecký autodrom. Dalo by se říci, že se jedná o takový nultý závod, protože zde … Číst dále →