Samý prach
Třetí závod truck trialu, který se jel tento víkend ve vojenském prostoru u Jihlavy se zásadně lišil od loňského podzimního konání především počasím. Parný víkend s teplotami okolo 30 stupňů Celsia nutil diváky i posádky se skrýt ve stínu stromů a start nedělního závod byl dokonce zahájen o hodinu dříve než bylo plánováno. Také bahnitý povrch s podzimu byl vystřídán všudypřítomným prachem. Řada sekcí v hustém porostu také přinesla problémy technice, takže vozidla doznala dalších šrámů, ohnutých plechů a vysypaných čelních skel. Došlo samo sebou i na kotrmelce a vyprošťování.
Startovních posádek – vozidel – se nesešlo tolik jako v předchozích dvou závodech v Milovicích a Mohelnici, takže se vozidla rozhodila v rámci možností kategorií. Na domácí půdě řádil Pavel Vrbický se svým zánovním prototypem připomínajícím monster truck s motorem Tatra. V roli spolujezdce u Juli Kalaše ve voze VIZA zaskočila Dana Zemková a za volant Tatry 813 8×8 v kategorii S5 opět usedla Hanka Hrušková. Závodu se opět účastnily dvě Tatry z Polska a dění na trati natáčela zatím v pozici diváků jedna maďarská posádka. Uvidíme zda rozšíří někdy naše řady. Už nyní startují na českém mistráku posádky z Polska, Slovenska i někdy Německa, takže nechtěně začínáme konkurovat skomírajícímu evropskému truck trialu.
Výsledky Jihlava 2015
Pořadí startovní číslo řidič spolujezdec vozidlo bodů
S1
1 160 Martin Bílek Lukáš Vnouček Mercedes Unimog 1481
2 154 Luděk Bartůšek Luděk Bartůšek Tatra 805 1567
S2
1 242 Petr Kunz Daniel Králík MERCEDES UNIMOG 358
2 230 Jan Šebor Jiří Vopalecký MERCEDES UNIMOG 466
3 206 Bohumír Čáp Kateřina Ventluková AVIA A31D 574
4 214 Tomáš Pražák Ondřej Vodička MERCEDES UNIMOG 623
5 243 Tomáš Novotný Jiří Zdobinský MERCEDES UNIMOG 1102
S3
1 326 Pavel Procházka Václav Pošvář VIZA ROSS 192
2 329 Julius Kalaš Dana Zemková VIZA ROSS 259
3 385 Bronislav Ševčík Oldřich Vašut Praga V3S 714
4 375 Miloslav Chmelík Lenka Chmelíková/R. Reimann IFA L60 744
5 351 Otakar Slabý Ondřej Sysel Iveco 135E23 796
6 356 Radek Zacha Jan Balšán Iveco 135E23 964
7 355 Roman Seknička Petr Nesrsta GAZ 66 1547
S4
1 432 Radek Malinský Pavel Dohnal-Jana Dulebová Tatra 815 6×6 255
2 441 Jan Wohl Tomáš Hrnčíř URAL 4320 486
3 468 Břetislav Antonín Iva Antonínová/Jana Egrtová Tatra 815 6×6 545
4 442 Josef Bárta Tom Leichner URAL 4320 694
5 435 Radek Říha Petr Zelenka Tatra 815 6×6 876
6 470 Jaroslav Klinkáček Michal Coubal Tatra 813 6×6 905
7 427 Jaroslav Krahulec Milos,Pařízek-Jindř.Darmovzal Tatra 815 6×6 1020
8 457 Miroslav Fric Tomáš Knikner/Jiří Žižka Tatra 815 6×6 1027
9 466 Lukasz Martynek Szymon Pilch Tatra 815 6×6 1103
10 467 Wojciech Grzegorz Marczin Grzegorz Tatra 815 6×6 1317
11 440 Jaroslav Kocourek Petr Leichner Tatra 815 6×6 1476
12 450 Jiří Coufal Michal Kraus/Roman Dvořák Tatra 815 6×6 1790
13 414 Josef Lopata Petr Chovanec/Ondřej Gálik Tatra 813 6×6 2908
S5
1 566 Martin Vaněk Jiří Profous-Daniel Hanzík Tatra 813 557
2 533 Jiří Inemann Ondřej Polák Tatra 815 600
3 571 Vlado Klimek Adriana Sabotová Tatra 813 662
4 557 Milan Melichar Lad.Melicharová-Roman Kačala Tatra 813 846
5 536 Daniel Stiblík Jan Linek Tatra 813 856
6 534 Libor Sokol Radko Koranda Tatra 815 865
7 588 Jiří Tomec Václav Krail + ? Tatra 813 937
8 502 Hana Hrušková Ladislav Hruška Tatra 813 1874
9 573 Miroslav Gut Martin Kadleček Tatra 813 2395
P1
1 777 Pavel Vrbický Svatopluk Fritz Vrbický LTD1 462