Veletrh modelů v Norimberku

Svět dronů a virtuální reality

 

Jakýmsi ženevským autosalonem ve světě modelů a hraček je každoroční veletrh Toy Fair čili Spielwarenmesse Norimberk. I ten letošní ročník, který opět trochu posunul hranice rekordů v počtu návštěvníků a vystavovatelů, potvrdil trend minulých let. Mimo tradiční zboží jakými jsou běžné hračky pro malé v podobě plyšáků, vozítek a bublifuků je znát posun zájmu zákazníků a tím pádem i výrobců o nové moderní trendy. Místo tradičních modelů letadel, vrtulníků a stavebnic to jsou především modely na dálkové ovládání,  létající drony všech velikostí s provedení, brýle pro virtuální hry, roboti. Řada tradičních vystavovatelů opět ubyla, některé firmy přešly pod správu silnějších konkurentů a ti co přežily hledají nové pole působnosti. Pro kamioňáky, kteří si svou lásku ke kamiónům prohlubují stavbou zmenšených  modelů skutečných aut toho k vidění moc nebylo. Německý výrobce Revell nepřišel s ničím novým a současná produkce se vejde na stránku a půl výrobního katalogu. O trochu lepší situace je u Italeri, která alespoň vytahuje starší stavebnice, které kombinuje i s novými obtisky reálných firem. Po loňské novince – kontejnerovému 20 stopému návěsu letos přidali zajímavou verzi cisternového provedení na technické plyny. Firma Drake models z Austrálie bohužel přiznala ukončení projektu soupravy tahače Kenworth K200 s podvalníkem Drake 1/25. Přišla ovšem s novými modely ve svém měřítku 1/50, které jistě potěší movité sběratele. Jsou to parádní kousky, ale i cena je víc než solidní. Drake models jsou v Europě zastoupeny firmu WSI, která rovněž každý týden chrlí překrásné novinky kamiónů a souprav konkrétních dopravních firem v měřítku 1/50. Pro opravdové fajnšmekry tu byl letos představen již 100 % hotový model meziválečného Mercedesu v měřítku 1/18 od firmy CMC. Auto má vše co skutečný vůz, ale zdi si musíte šáhnou hluboko do prasátka, protože model vyjde lehce nad 14 000,- Kč. O něco levnější je pak novinka od firmy NZG, která se dosud specializovala na velikost 1/50. Nyní rozšiřuje nabídku o měřítko 1/18 a to tahačem Actros nové generace, transportérem VW a projektem Audi A6 combi. V přípdě Actrosu získáte vcelku propracovaný model s podsvětlenou hvězdou na masce a osvětleným interiérem za nějakých 279 Euro.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Novinky, Technika , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Miliónté vozidlo VOLVO FH

Vlajková loď společnosti Volvo Trucks, model Volvo FH, slaví v letošním roce své 25. výročí a je jedním z vůbec nejúspěšnějších vozidel v historii celého odvětví dopravy. Nyní tento proslulý model nákladních vozidel Volvo dosáhl úžasného milníku. Dne 19. srpna předal Claes Nilsson, prezident společnosti Volvo Trucks, na veletrhu IAA v německém Hannoveru nadšenému zákazníkovi milionté vyrobené vozidlo Volvo FH.

číst dále »

Scania vytvořila světlový unikát v Hradci Králové

Scania vytvořila se společností Hanes unikátní zametací vůz. Poprvé se totiž podařilo spojit hydrostatický pohon s novou generací automatické převodovky Opticruise. Vozidlo na podvozku Scania a s nástavbou od společnosti Bucher se bude starat o čisté komunikace v Hradci Králové.

číst dále »

Hasiči převzali nové zodolněné speciály TATRA s pancéřovanými kabinami

Ve středu 10. října zástupci HZS České republiky převzali v Jihlavě dva zcela nové a unikátní hasičské speciály na podvozku TATRA v podobě cisternových zodolněných stříkaček CZS 40 Titan. Vozidla budou sloužit u Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru ČR.

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno