Veletrh modelů v Norimberku

Svět dronů a virtuální reality

 

Jakýmsi ženevským autosalonem ve světě modelů a hraček je každoroční veletrh Toy Fair čili Spielwarenmesse Norimberk. I ten letošní ročník, který opět trochu posunul hranice rekordů v počtu návštěvníků a vystavovatelů, potvrdil trend minulých let. Mimo tradiční zboží jakými jsou běžné hračky pro malé v podobě plyšáků, vozítek a bublifuků je znát posun zájmu zákazníků a tím pádem i výrobců o nové moderní trendy. Místo tradičních modelů letadel, vrtulníků a stavebnic to jsou především modely na dálkové ovládání,  létající drony všech velikostí s provedení, brýle pro virtuální hry, roboti. Řada tradičních vystavovatelů opět ubyla, některé firmy přešly pod správu silnějších konkurentů a ti co přežily hledají nové pole působnosti. Pro kamioňáky, kteří si svou lásku ke kamiónům prohlubují stavbou zmenšených  modelů skutečných aut toho k vidění moc nebylo. Německý výrobce Revell nepřišel s ničím novým a současná produkce se vejde na stránku a půl výrobního katalogu. O trochu lepší situace je u Italeri, která alespoň vytahuje starší stavebnice, které kombinuje i s novými obtisky reálných firem. Po loňské novince – kontejnerovému 20 stopému návěsu letos přidali zajímavou verzi cisternového provedení na technické plyny. Firma Drake models z Austrálie bohužel přiznala ukončení projektu soupravy tahače Kenworth K200 s podvalníkem Drake 1/25. Přišla ovšem s novými modely ve svém měřítku 1/50, které jistě potěší movité sběratele. Jsou to parádní kousky, ale i cena je víc než solidní. Drake models jsou v Europě zastoupeny firmu WSI, která rovněž každý týden chrlí překrásné novinky kamiónů a souprav konkrétních dopravních firem v měřítku 1/50. Pro opravdové fajnšmekry tu byl letos představen již 100 % hotový model meziválečného Mercedesu v měřítku 1/18 od firmy CMC. Auto má vše co skutečný vůz, ale zdi si musíte šáhnou hluboko do prasátka, protože model vyjde lehce nad 14 000,- Kč. O něco levnější je pak novinka od firmy NZG, která se dosud specializovala na velikost 1/50. Nyní rozšiřuje nabídku o měřítko 1/18 a to tahačem Actros nové generace, transportérem VW a projektem Audi A6 combi. V přípdě Actrosu získáte vcelku propracovaný model s podsvětlenou hvězdou na masce a osvětleným interiérem za nějakých 279 Euro.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Novinky, Technika , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Pořádně našláplé MOGUL Dakar setkání už za měsíc

Na neděli 18. března 2018 se těší většina fanoušků maratónských závodů rally, kterými jsou například dobře známý Dakar, či Africa Eco Race. Na Autodromu v Sosnové u České Lípy se totiž uskuteční největší setkání závodníků a jejich techniky v České republice. V letošním roce se zde odehraje již čtvrtý ročník akce, která každoročně přitáhne pozornost tisíců diváků, a podle předběžných informací to vypadá, že letos to bude opravdu bomba.

číst dále »

TATRA TRUCKS získala dotaci na rekonstrukci Slovenské strely

V polovině ledna 2018 obdržela společnost TATRA TRUCKS zprávu o schválení dotace na projekt rekonstrukce motorového vlaku Slovenská strela. Dotaci ve výši téměř 80 milionů korun automobilka využije na kompletní revitalizaci motorového vlaku Slovenská strela do pojízdného stavu a výstavbu speciálního depozitáře. Rekonstrukce bude zahájena již v letošním roce.

číst dále »

Kalendář závodů českého truck trialu

V minulých dnech se na oficiálních stránkách českého truck trialu objevil předběžný program letošních závodů. Pokud máte v diářích již zapsané termíny dříve ohlášených akcí, můžete si doplnit i ty truck trialové. 

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno