Veletrh modelů v Norimberku

Svět dronů a virtuální reality

 

Jakýmsi ženevským autosalonem ve světě modelů a hraček je každoroční veletrh Toy Fair čili Spielwarenmesse Norimberk. I ten letošní ročník, který opět trochu posunul hranice rekordů v počtu návštěvníků a vystavovatelů, potvrdil trend minulých let. Mimo tradiční zboží jakými jsou běžné hračky pro malé v podobě plyšáků, vozítek a bublifuků je znát posun zájmu zákazníků a tím pádem i výrobců o nové moderní trendy. Místo tradičních modelů letadel, vrtulníků a stavebnic to jsou především modely na dálkové ovládání,  létající drony všech velikostí s provedení, brýle pro virtuální hry, roboti. Řada tradičních vystavovatelů opět ubyla, některé firmy přešly pod správu silnějších konkurentů a ti co přežily hledají nové pole působnosti. Pro kamioňáky, kteří si svou lásku ke kamiónům prohlubují stavbou zmenšených  modelů skutečných aut toho k vidění moc nebylo. Německý výrobce Revell nepřišel s ničím novým a současná produkce se vejde na stránku a půl výrobního katalogu. O trochu lepší situace je u Italeri, která alespoň vytahuje starší stavebnice, které kombinuje i s novými obtisky reálných firem. Po loňské novince – kontejnerovému 20 stopému návěsu letos přidali zajímavou verzi cisternového provedení na technické plyny. Firma Drake models z Austrálie bohužel přiznala ukončení projektu soupravy tahače Kenworth K200 s podvalníkem Drake 1/25. Přišla ovšem s novými modely ve svém měřítku 1/50, které jistě potěší movité sběratele. Jsou to parádní kousky, ale i cena je víc než solidní. Drake models jsou v Europě zastoupeny firmu WSI, která rovněž každý týden chrlí překrásné novinky kamiónů a souprav konkrétních dopravních firem v měřítku 1/50. Pro opravdové fajnšmekry tu byl letos představen již 100 % hotový model meziválečného Mercedesu v měřítku 1/18 od firmy CMC. Auto má vše co skutečný vůz, ale zdi si musíte šáhnou hluboko do prasátka, protože model vyjde lehce nad 14 000,- Kč. O něco levnější je pak novinka od firmy NZG, která se dosud specializovala na velikost 1/50. Nyní rozšiřuje nabídku o měřítko 1/18 a to tahačem Actros nové generace, transportérem VW a projektem Audi A6 combi. V přípdě Actrosu získáte vcelku propracovaný model s podsvětlenou hvězdou na masce a osvětleným interiérem za nějakých 279 Euro.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Novinky, Technika , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Neoplany pro společnost Flixbus

MAN dodává 75. autobus pro Schröder Reisen Spolehlivé vozy a spolehlivý partner – tomu Schröder Reisen přikládá velkou důležitost. Nyní společnost uvedla do provozu osm nových autobusů NEOPLAN Tourliner a šest nových autobusů NEOPLAN Skyliner. Nasazeny budou na dálkové linky … Číst dále →

číst dále »

Dakar 2019 pouze v Peru

Martin Macík a Jan Brabec, členové týmu Big Shock Racing, byli hodně překvapení, když dnes organizátoři Rallye Dakar odtajnili novou trasu. 100 % Peru = 100 % Dakar. „Už pár dní kolovaly zaručené informace, kudy se pojede, ale nakonec se vyplatilo počkat. Je to venku, nikdo to nečekal, 100% Peru pobavilo. Těšíme se na písek, i když nás trochu mrzí, že budou chybět Argentina a Bolívie. Trať bude trochu jednotvárnější,“ komentuje první zprávy Martin Macík, nejúspěšnější český závodník minulého ročníku. Každopádně, jezdce čeká 12 dní, které se odehrají zejména v poušti a z této informace už se dá mnohé vyčíst.

číst dále »

IFAT 2018

Na výstavišti v Mnichově se konal další ročník výstavy komunální techniky IFAT. Tato výstava s dvouletou periodou představu vše co se týká komunální techniky, vodohospodářství, nakládání s odpadem, zpracováním druhotných surovin.

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno