Volvo Buses získalo největší objednávku na elektrické autobusy v Evropě

V roce 2020 zahájí společnost Volvo Buses dodávku 157 elektrických kloubových autobusů firmě Transdev. Autobusy se budou provozovat na několika různých trasách po Göteborgu. Výsledkem nasazení těchto autobusů bude výrazné omezení emisí a hluku, a tak bude možné elektrické autobusy provozovat i v chráněných zónách nebo oblastech podléhajících speciálním omezením.


„Nesmírně nás těší, že jsme získali historicky největší objednávku na elektrické autobusy v Evropě – na plných 157 kusů. Volvo je průkopníkem v oblasti elektromobility a udržitelné veřejné dopravy. Výhledově máme připraven ucelený systém pro města, zahrnující vozidla, služby a dobíjecí infrastrukturu. Zaměřujeme se na řešení nabízející vysokou spolehlivost a vysokou úroveň služeb pro dopravce i cestující. Tato velká objednávka potvrzuje skutečnost, že elektrické autobusy jsou již dnes považovány za udržitelné a ekonomicky životaschopné řešení pro náročné potřeby vysokokapacitní veřejné dopravy,“ říká Håkan Agnevall, prezident společnosti Volvo Buses.


„Transdev je dnes předním evropským provozovatelem elektrických autobusů, jenž si je vědom výzev spojených s přechodem na elektrický pohon. Proto jsme si nesmírně pečlivě vybírali partnera schopného nabídnout ucelený přístup – takového, který by byl schopen zajistit autobusy i dobíjecí infrastrukturu, včas a s vynikající dobou provozuschopnosti. Máme obzvláště velkou radost z možnosti oznámit, že naše rozhodnutí při výběru partnera k provozování městských autobusů padlo právě na Volvo, přímo zde v jeho domovském městě Göteborgu,“ komentuje Gunnar Schön, prezident společnosti Transdev Sweden.

Všechny autobusy budou stejného typu – nedávno uvedeného kloubového autobusu 7900 Volvo Electric Articulated. Kapacita autobusu Volvo Electric Articulated je 150 cestujících a jeho spotřeba energie je o 80 procent nižší než v případě srovnatelného autobusu na naftu. Model Volvo Electric Articulated kombinuje vysokou převozní kapacitu s nízkými provozními náklady. Autobusy se budou nabíjet prostřednictvím rychlonabíjecích stanic podél trasy s využitím běžného rozhraní s otevřeným standardem OppChargeTM, aby byl provoz těchto vozidel co nejefektivnější. Objednávka kromě elektrických autobusů zahrnuje i 27 autobusů na bionaftu pro regionální provoz, splňujících emisní normu Euro IV.


„Pro nás jakožto dodavatele služeb mobility je klíčové být vždy schopen nabídnout cestujícím dobré služby a plně funkční vozidla, ale neméně důležité je i to, aby naši řidiči měli dobré pracovní prostředí. Nové autobusy, zejména pak tichá elektrická vozidla, znamenají nejen čistší města, ale též lepší každodenní pracovní prostředí,“ vysvětluje Gunnar Schön.

 

„Elektromobilita přináší nové atraktivní příležitosti z hlediska městského plánování, neboť nyní máme k dispozici bezemisní a tichou veřejnou dopravu, kterou lze provozovat blíže k obyvatelům města. Volvo chce být leaderem snah o rychlejší elektrifikaci a stát se partnerem měst, která mají v úmyslu zavádět dlouhodobě udržitelná řešení veřejné dopravy pro své obyvatele,“ uzavírá Håkan Agnevall.

 

O společnosti Transdev:

Transdev je firmou poskytující služby mobility, provozovatelem a celosvětovým integrátorem mobility; jejím cílem je poskytovat lidem svobodu pohybu, kdykoli a jakýmkoli zvoleným způsobem. S hrdostí každý den poskytujeme na 11 milionů převozů cestujících prostřednictvím efektivních, snadno použitelných a ekologicky šetrných dopravních služeb, které propojují lidi a komunity. Náš přístup je založen na dlouhodobé partnerské spolupráci s podniky i státními orgány a neustálém hledání těch nejbezpečnějších a nejprogresivnějších řešení mobility. Jsme týmem lidí poskytujících služby pro lidi a specializujeme se na mobilitu. Transdev je v podílovém vlastnictví obchodních skupin Caisse des Dépôts Group (66 %) a RETHMANN Group (34 %). V roce 2018 pak tato skupina s 82 tisíci zaměstnanci v 18 zemích dosáhla celkových tržeb o objemu 6,9 mld. EUR.

 
Novinky, Technika, Vývojové trendy , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Big Shock Racing po Dakaru 2020

Pro tým Big Shock Racing Dakar nekončí, teď si ho užije s fanoušky Praha 21. 1. 2020 – Členové týmu Big Shock Racing už jsou po úspěšném absolvování Dakaru zpět doma. Pilot Martin Macík spolu s navigátorem Františkem Tomáškem a … Číst dále →

číst dále »

Africa Eco Race 2020 – 12.etapa – finále

Tomeček je s radostí a pokorou u Růžového jezera v Dakaru Dvanáctý ročník Africa Eco Race je u konce. Měl nejtěžší tratě, zúčastnilo se ho nejvíc účastníků a nejvíce lidí také mělo čest stanout na břehu Růžového jezera, na cílové rampě … Číst dále →

číst dále »

Africa Eco Race 2020 – 11.etapa

11. etapa – Palba o stošest, žádná údržba Jedenáctá etapa Africa Eco Race přiblížila účastníky mauritánsko – senegalské hranici. Je to etapa, v níž už nikdo nechce ztratit šanci dojet do cíle v Dakaru. Přesto se na ní každoročně tvrdí závodí a … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno