Volvo Buses získalo největší objednávku na elektrické autobusy v Evropě

V roce 2020 zahájí společnost Volvo Buses dodávku 157 elektrických kloubových autobusů firmě Transdev. Autobusy se budou provozovat na několika různých trasách po Göteborgu. Výsledkem nasazení těchto autobusů bude výrazné omezení emisí a hluku, a tak bude možné elektrické autobusy provozovat i v chráněných zónách nebo oblastech podléhajících speciálním omezením.


„Nesmírně nás těší, že jsme získali historicky největší objednávku na elektrické autobusy v Evropě – na plných 157 kusů. Volvo je průkopníkem v oblasti elektromobility a udržitelné veřejné dopravy. Výhledově máme připraven ucelený systém pro města, zahrnující vozidla, služby a dobíjecí infrastrukturu. Zaměřujeme se na řešení nabízející vysokou spolehlivost a vysokou úroveň služeb pro dopravce i cestující. Tato velká objednávka potvrzuje skutečnost, že elektrické autobusy jsou již dnes považovány za udržitelné a ekonomicky životaschopné řešení pro náročné potřeby vysokokapacitní veřejné dopravy,“ říká Håkan Agnevall, prezident společnosti Volvo Buses.


„Transdev je dnes předním evropským provozovatelem elektrických autobusů, jenž si je vědom výzev spojených s přechodem na elektrický pohon. Proto jsme si nesmírně pečlivě vybírali partnera schopného nabídnout ucelený přístup – takového, který by byl schopen zajistit autobusy i dobíjecí infrastrukturu, včas a s vynikající dobou provozuschopnosti. Máme obzvláště velkou radost z možnosti oznámit, že naše rozhodnutí při výběru partnera k provozování městských autobusů padlo právě na Volvo, přímo zde v jeho domovském městě Göteborgu,“ komentuje Gunnar Schön, prezident společnosti Transdev Sweden.

Všechny autobusy budou stejného typu – nedávno uvedeného kloubového autobusu 7900 Volvo Electric Articulated. Kapacita autobusu Volvo Electric Articulated je 150 cestujících a jeho spotřeba energie je o 80 procent nižší než v případě srovnatelného autobusu na naftu. Model Volvo Electric Articulated kombinuje vysokou převozní kapacitu s nízkými provozními náklady. Autobusy se budou nabíjet prostřednictvím rychlonabíjecích stanic podél trasy s využitím běžného rozhraní s otevřeným standardem OppChargeTM, aby byl provoz těchto vozidel co nejefektivnější. Objednávka kromě elektrických autobusů zahrnuje i 27 autobusů na bionaftu pro regionální provoz, splňujících emisní normu Euro IV.


„Pro nás jakožto dodavatele služeb mobility je klíčové být vždy schopen nabídnout cestujícím dobré služby a plně funkční vozidla, ale neméně důležité je i to, aby naši řidiči měli dobré pracovní prostředí. Nové autobusy, zejména pak tichá elektrická vozidla, znamenají nejen čistší města, ale též lepší každodenní pracovní prostředí,“ vysvětluje Gunnar Schön.

 

„Elektromobilita přináší nové atraktivní příležitosti z hlediska městského plánování, neboť nyní máme k dispozici bezemisní a tichou veřejnou dopravu, kterou lze provozovat blíže k obyvatelům města. Volvo chce být leaderem snah o rychlejší elektrifikaci a stát se partnerem měst, která mají v úmyslu zavádět dlouhodobě udržitelná řešení veřejné dopravy pro své obyvatele,“ uzavírá Håkan Agnevall.

 

O společnosti Transdev:

Transdev je firmou poskytující služby mobility, provozovatelem a celosvětovým integrátorem mobility; jejím cílem je poskytovat lidem svobodu pohybu, kdykoli a jakýmkoli zvoleným způsobem. S hrdostí každý den poskytujeme na 11 milionů převozů cestujících prostřednictvím efektivních, snadno použitelných a ekologicky šetrných dopravních služeb, které propojují lidi a komunity. Náš přístup je založen na dlouhodobé partnerské spolupráci s podniky i státními orgány a neustálém hledání těch nejbezpečnějších a nejprogresivnějších řešení mobility. Jsme týmem lidí poskytujících služby pro lidi a specializujeme se na mobilitu. Transdev je v podílovém vlastnictví obchodních skupin Caisse des Dépôts Group (66 %) a RETHMANN Group (34 %). V roce 2018 pak tato skupina s 82 tisíci zaměstnanci v 18 zemích dosáhla celkových tržeb o objemu 6,9 mld. EUR.

 
Novinky, Technika, Vývojové trendy , , , , , Zobrazit komentáře

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

TATRA A BUGGYRA JEDOU DÁL!

Společnosti TATRA TRUCKS a. s. a Buggyra Racing zastoupené ředitelem a předsedou představenstva Ing. Pavlem Lazarem a týmovým manažerem Janem Kalivodou, podepsaly v těchto dnech novou, dvouletou smlouvu o spolupráci. V praxi to znamená další pokračování úspěšného projektu, který v … Číst dále →

číst dále »

Nové termíny závodů českého truck trialu

Nouzová opatření řádně zamíchala termíny akcí, mnoho jich bylo i zrušeno. Dnes kupříkladu probleskla informace, že se ani příští rok nebude konat slavný ženevský autosalon. V tomto kontextu je úctyhodné, a již jsme to ocenili, že organizátoři motoristických závodů se … Číst dále →

číst dále »

Nejdelší nákladní vozidlo ujede denně 1000 km – na zkapalněný plyn

Kombinace tahače a návěsu, kterou vlastní Juha a Matti Luokkalaovi, měří působivých 31 metrů. Ve Finsku jsou ale takové rozměry běžné a nejedná se o nic neobvyklého. Toto nákladní vozidlo se však přeci jen něčím liší od ostatních – využívá … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno