Jubilejní 25. tisící spací kabinu PONY FANTASY si objednal Aleš Loprais

David Volek, prokurista společnosti PONY Auto Trend, což je největší výrobce spacích kabin a spoilerů PONY FANTASY určených pro užitkové automobily, nazývá firmu největším hotelem v Evropě. Nejde o nadsázku, vždyť od roku 1996 tato společnost z Hranic na Moravě vyrobila již 25 tisíc spacích kabin na menší nákladní automobily. Jubilejní spací kabinu s pořadovým číslem 25 000 si na doprovodnou Tatru pro Rallye Dakar nechal namontovat sám Aleš Loprais.

Doprovodná tatrovka v barvách Lopraisova týmu má na korbě reklamu společnosti HE3DA, která provozuje v Horní Suché u Havířova továrnu na výrobu českých Li–Ion baterií. Auto proto bylo potřeba ve čtvrtek 17. září na doprovodné akci spojené se slavnostním otevřením podniku. „Jsme rádi, že si Aleš Loprais vybral na vůz spací kabinu od nás. Navíc to pěkně vyšlo, že jubilejní česká spací kabina byla osazena právě na české tatrovce aktuálně nejlepšího českého jezdce na Rallye Dakar. I proto jsme na montáži rádi pracovali přes noc,“ říká David Volek.

Kabiny PONY FANTASY si díky jedinečnému designu získaly mezi řidiči a majiteli autodoprav velkou oblibu. Snadno je poznáte na silnicích nejen v česku a na Slovensku, ale prakticky po celé Evropě. Zhruba polovina produkce firmy totiž míří na export. Zakladatel společnosti, pan Oldřich Sedláček, sám s nákladním vozem jezdil. Navrhoval si ji tedy primárně pro sebe, od roku 1996 je začal vyrábět sériově. Před administrativní budovou podniku v Rybářích u Hranic na Moravě dodnes stojí spací kabina s pořadovým číslem 1.

„Mezi řidiči se kabiny staly oblíbené především pro svou vynikající kvalitu zpracování, lehkost materiálu a nadčasový design. Firmě dlouhodobě pomáhá i to, že má vybudovanou širokou distributorskou síť v Česku i Evropě,“ říká David Volek, který se ujal funkce prokuristy ve firmě PONY Auto Trend před rokem. Přivedli jej noví majitelé, skupina drobných českých podnikatelů vzešlých z různých oborů, od potravinářství, zemědělství až po energetiku, kteří společnost od zakladatele před dvěma lety koupili.

Jeho hlavním úkolem bylo optimalizovat výrobu, k čemuž využil zkušenosti ze skupiny Brano, z níž do Pony přišel. Firma ovládá zhruba 90 % tuzemského trhu a plánovala větší expanzi do zahraničí. V době, kdy bylo vše připravené, zabrzdila vše pandemie koronaviru. „Měsíc jsme úplně stáli a čekali, až se znovu rozjedou automobilky. Naštěstí jsme vše zvládli a nyní již výroba opět běží. Je ale potřeba přiznat, že původně jsme spací kabinu s pořadovým číslem 25 tisíc plánovali již letos na jaře,“ vzpomíná David Volek.

Obliba spacích kabin a spoilerů PONY FANTASY

Na trhu jsou výrobky společnosti PONY Auto Trend ze sklolaminátu velmi oblíbené pro svou vynikající kvalitu dílenského zpracování, nadčasovým designem samotného výrobku, který vytvořil a stále vytváří dvorní designer akademický sochař Aleš Machů z firmy IM design Zlín. Dalším aspektem oblíbenosti je propracovaná marketingová strategie společnosti, která se opírá o síť dealerů v České republice a o celoevropskou síť autorizovaných dealerů.

Prvním typem spacích nástaveb byl v roce 1996 typ FANTASY a je dosud velmi oblíbený. V roce 2010 byl ve spolupráci s francouzskou automobilkou REANULT představen nový typ spací nástavby AIRSPACE pro vozidla Renault. Od roku 2013 oblibě i prodejnosti napomohl nový design typu ADAPT od akademického sochaře Aleše Machů. Další novinkou v portfoliu byl v roce 2016 zcela nový typ spací kabiny s výřezem a prodloužením zadní části kabiny vozidla ADAPT SPACE MASTER.

Paletu svých výrobků firma v roce 2002 rozšířila o aerodynamické spoilerové aeropakety ISM WIND MASTER, které se opět díky nezaměnitelnému designovému pojetí dílny pana Machů staly žádaným doplňkem nákladních a užitkových automobilů všech renomovaných evropských značek. Od roku 2006 firma ve v spoilerovém sektoru vyrábí typ EUROMASTER pro Iveco Euro Cargo, určený pro vozidla s vysokou kabinou.

Budoucnost „největšího hotelu v Evropě“

Hlavním produktem jsou ale spací moduly PONY FANTASY. Svým integrovaným pojetím působí jako celek velmi elegantně a přirozeně. Jsou tvořeny  mnoha zajímavými konstrukčními detaily, které jsou neustále vylepšovány: aeropaketové díly, nárazově odolná poziční světla, zásadní inovace dílů oken, změny interiérových prvků, zavedení úložných schránek a  tzv. topných kanálů s termo výdechy, vše s důrazem na snížení hmotnosti modulu. Moduly lze v zásadě použít na  vozidla všech hmotnostních kategorií. Nejžádanější jsou v kategorii od 3,5 do 12 tun celkové hmotnosti.

Důležitým benefitem spacích kabin PONY FANTASY  je jejich aerodynamický tvar. Takže kromě peněz za hotel, když se řidič vyspí ve spací kabině, šetří průběžně i palivo, a to až jeden a půl litru na 100 kilometrů a svým majitelům tak časem vrátí cenu prvotní investice. Také spoilerové packety svým aerodynamickým tvarem vozidlům uspoří zajímavou část paliva a zlepší jízdní vlastnosti vozidla.

„Nyní máme před sebou další milník, milník, kdy se ocitáme uprostřed víru velkých změn, hlavně těch legislativních, které se dotýkají celého odvětví automotive. Do toho máme ve spolupráci panem Machů připraveny nové výrobky. V prvním kroku se jedná o nové spoilerové řady, které budou lehčí, budou mít jiný aerodynamický tvar a budou šetřit více paliva než ty stávající. Také připravujeme zásadní materiálovou inovaci v použité pryskyřici, která při lepších kvalitativních parametrech bude navíc šetřit i naše životní prostředí. Navíc máme připravený prototyp nové spací kabiny. Přece jenom, s 25 tisíci prodanými kabinami jsme největší hotel v Evropě,“ dodává David Volek.

 
Dakar, Technika , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Volvo Trucks nadále snižuje spotřebu paliva a zvyšuje výkon.

Společnost Volvo Trucks představuje několik důležitých aktualizací svých 11 a 13litrových motorů splňujících normu Euro 6, které úspěšně poskytují snížení spotřeby paliva a zároveň zlepšení jízdních vlastností. „Snížení spotřeby paliva je klíčové pro všechny dopravní společnosti, zejména ty, které provozují … Číst dále →

číst dále »

Frigoblock spolupracuje s Mercedes-Benz na chlazení prvních kamionů eActros napájených bateriemi

Nová téměř sériová nákladní vozidla Mercedes-Benz eActros s chladicími systémy Frigoblock zahájila potravinářskou logistiku pro zákazníky v Německu a Nizozemsku. Essen, Německo, 4. listopadu 2021 – Frigoblock, jeden z předních výrobců dopravních chladicích jednotek v Evropě a značka Thermo King®, … Číst dále →

číst dále »

DAKAR 2022 – FESH FESH S HISTORICKY NEJVĚTŠÍ FLOTILOU

44. ročních Rallye DAKAR se blíží mílovými kroky. Odstartuje 2. ledna 2022 a profesionální závodní tým FESH FESH na něj vypravuje historicky největší flotilu, co se týká počtu závodních speciálů a doprovodných vozů. V době vydání tiskové zprávy je flotila vozidel … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno