Rekordní objednávka VOLVO Trucks pro Pilsner Urquel

Plzeňský Prazdroj převzal poslední vozidlo Volvo FL z celkového letošního počtu 90 kusů.

VOLVO FL pivo10_mensiTento týden bylo předáno poslední vozidlo Volvo FL společnosti Plzeňský Prazdroj a tím byla dovršena rekordní letošní zakázka čítající 90 vozidel Volvo určených jak pro český, tak i slovenský trh.
V roce 2012 se Plzeňský Prazdroj rozhodl obměnit vozový park tzv. sekundární distribuce*. Na základě výběrového řízení zvítězila společnost Volvo Group Czech Republic s vozidly Volvo FL 18t. Hlavními kritérii této zakázky bylo komplexní dopravní řešení, technické parametry, ale v neposlední řadě také ekologické aspekty.

DSC_5208V první objednávce se předalo 35 vozidel Volvo FLH 18t. V roce 2013 následovala objednávka 40 vozidel Volvo FL 16t určených pro převoz nápojů a 4 speciální cisternové nástavby pro rozvoz tankového piva. Následující rok bylo dodáno dalších 27 vozidel Volvo FL 16t a 12 kusů speciálních cisternových nástaveb pro rozvoz tankového piva. Největší objem vozidel však Plzeňský Prazdroj objednal letos, kdy bylo dodáno 90 vozidel (43 ks do ČR a 47 ks na Slovensko) Volvo FL5 42R s motorem D5K 210 o celkové hmotnosti 16 t, rozvor 4 400 mm pro zajištění skvělé manévrovatelnosti a ovladatelnosti v hustém městském provozu. Nápojová nástavba pro 16 a 14 paletových míst dodávala společnost OSONA Plzeň, a.s. Část vozidel bylo vybaveno skládacím hydraulickým čelem BÄR.

DSC_5186Aktuálně tedy Plzeňský Prazdroj využívá k rozvozu svých výrobků ve své flotile již celkem 208 vozidel VOLVO FL.

Vozidla vynikají nízkými provozními náklady, které jsou mimo jiné garantovány šestiletými servisními smlouvami „Gold kontrakt“. Velice důležité pro úspěch Volvo Trucks při této zakázce je i skutečnost, že Volvo Group disponuje vlastní servisní sítí čítající 19 Truck Center v České a Slovenské republice, což je jistě neocenitelná deviza u flotily, která se pohybuje napříč těmito dvěma zeměmi.

Všechna tato vozidla budou rozdělena do jednotlivých distribučních center, odkud budou dále zajišťovat rozvoz piva ke koncovým zákazníkům. Tato distribuční vozidla můžete na našich silnicích potkat s plachtami s motivy různých značek oblíbeného zlatého moku ať už je to Pilsen Urquell, Gambrinus, Velkopopovický kozel, Radegast nebo na východním Slovensku Šariš.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Autodoprava, Novinky , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.

Reklama

Kamioňáci.com

Krátké novinky

135 let inovací. Scania uvádí limitovanou edici tahačů s odkazem na svou historii

Kořeny značky Scania sahají až do roku 1891, kdy byla ve švédském Södertälje založena společnost Vabis, výrobce železničních vozů, který se postupně začal orientovat i na silniční dopravu. Zásadním milníkem bylo spojení společností Scania a Vabis v roce 1911, čímž … Číst dále →

číst dále »

Výkonné a úsporné – seznamte se s budoucím vodíkovým nákladním vozidlem Volvo

Volvo zahájilo silniční testování těžkých nákladních vozidel poháněných spalovacími motory na vodík. Řešení Volvo patří ke špičce v oboru a jeho komerční uvedení na trh je plánováno před rokem 2030. Volvo tak činí další krok směrem k dopravě s nulovými … Číst dále →

číst dále »

Truck Trial Braňany

Druhým podnikem bude tento týden pokračovat české mistrovství truck trialu. Sotva dozněly motory na autodromu Most při jerním testování závodních tahačů evropského poháru truck racingu, zahřmotí motory nákladních aut hned za dvěma kopci v pískovně u Braňan u Mostu. Po … Číst dále →

číst dále »