Czech Truck Prix 2016

Truckerský svátek

test 6Již o tomto víkendu zavítá na severočeský okruh do Mostu evropský šampionát tahačů, jakožto nejvýznamnější závod sezóny.  Mimo hlavní závody tahačů se pojedou i vložené závody Klio cup a KIA Lotos  cup. Mimo to samozřejmě na návštěvníky čeká další doprovodný program a vzhledem k příznivé předpovědi počasí si diváci budou moci užít souboje evropské špičky okruhových tahačů i českých závodníků, pro které je závod před domácím publikem prestižní záležitostí.  O další body bude bojovat Adam Lacko a Jiří Forman ze stáje Buggyra Racing. Otázkou je zda uvidíme na startu i Frankie Vojtíška, jehož vůz byl minulý týden na Hungaroringu zdemolován po nárazu do bariery po bodyčeku od Norberta Kisse. Ten spolu s Adamem Lackem a Jochenem Hahnem patří mezi nejlepší trojici v průběžném pořadí.

V pátek projede Mostem spanilá jízda mnohatunových speciálů

spanilá jízda 1V pátek 2. září v pozdním odpoledni se představí fanouškům v ulicích Mostu aktéři evropského šampionátu okruhových tahačů FIA ETRC, který o víkendu pod názvem Czech Truck Prix už počtyřiadvacáté hostí místní autodrom. Kolona mnohatunových závodních speciálů projede městem, cíl je krátce po půl páté na 1. náměstí. Následovat bude zhruba hodinový zábavní program, poté se respekt budící stroje vrátí do areálu autodromu.

Jezdce přivítá mostecký primátor Jan Paparega spolu s generálním ředitelem společnosti AUTODROM MOST Jiřím Voloveckým. Připravený je také krátký program s hudebním doprovodem a následné rozhovory a autogramiáda závodníků. „Lidé, kteří na náměstí dorazí, si poté mohou prohlédnout jednotlivé tahače. Chybět nebude ani Adam Lacko nebo Jochen Hahn, kteří se letos v napínavých soubojích přetahují o pozici průběžného lídra šampionátu,“ upřesnila eventová manažerka autodromu Tereza Zajíčková.

spanilá jízda 4Spanilá jízda provázela v uplynulých letech právě jen závody Czech Truck Prix, postupně se ale stává součástí všech podniků, které společnost AUTODROM MOST pořádá. Nechyběla tak ani u loňské podzimní premiéry rallysprintového závodu na autodromu, letos v červnu při spanilé jízdě představili cupové Octavie třetí generace účastníci obnoveného a mezi jezdci i diváky velmi populárního okruhového seriálu Škoda Octavia Cup.

Jezdci evropského šampionátu okruhových tahačů FIA European Truck Racing Championship (ETRC) se vrátili na okruhy po prázdninové přestávce o uplynulém víkendu. Na maďarském Hungaroringu pokračoval vypjatý souboj o průběžné vedení. Lépe se dařilo Němci Jochenu Hahnovi na MANu, který se vrátil na čelo hodnocení před Adama Lacka z roudnického týmu Buggyra. Nyní dělí oba hlavní adepty na titul letošního šampiona 13 bodů. Adam věří, že domácí prostředí v Mostě se skvělými fanoušky v ochozech mu přinese štěstí a pomůže šampionát opět ovládnout.

Po soubojích na mosteckém autodromu čeká jezdce ještě 17. a 18. září belgický Zolder a první říjnový víkend španělská Jarama. Sezonu završí 8. a 9. října na proslulém okruhu Le Mans ve Francii.

 

 

 
Akce, výstavy, veletrhy, Novinky , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.

Reklama

Kamioňáci.com

Krátké novinky

Lacko se na Nürburgringu ladí na vrchol sezony v Mostě

Adam Lacko se po tříleté pauze vrací do mistrovství Evropy tahačů na okruzích. Jezdec týmu Buggyra ZM Racing absolvuje o víkendu na Nürburgringu první ze dvou plánovaných letošních startů ve FIA ETRC. Druhý přijde na konci srpna při domácím podniku … Číst dále →

číst dále »

Karel Poslední sází na MM Technology, s novým kamionem MMT EVO5 odstartuje už na Baja Aragon

Závodník Karel Poslední oficiálně vstupuje pod křídla MM Technology, kde se stává nejnovější tváří rozsáhlého klientského programu. Svůj ostrý debut v novém kamionu MMT EVO5 navíc zažije překvapivě brzy – na start španělské Baja Aragón se postaví už letos v … Číst dále →

číst dále »

Mnichovo Hradiště ožije Liazem

V pátek a v sobotu se bude v Mnichově Hradišti vzpomínat na výrobu automobilky LIAZ. Dnes již bohužel neexistující značka byla spolu se značkou Tatra, Praga, Škoda a Avia neodmyslitelným dodavatelem nákladních vozidel nejen pro Českou republiku, ale i pro … Číst dále →

číst dále »