Týmy evropského šampionátu tahačů na okruzích budou testovat v Mostě

Truckeři si v Mostě v tomto týdnu zopakují testování techniky

test 1Do Mostu dorazí v úterý 16. srpna týmy účastníků evropského šampionátu okruhových tahačů FIA European Truck Racing Championship (ETRC). Na velkém závodním okruhu autodromu budou dva dny testovat techniku před druhou půlkou letošní sezony, tedy zbylými pěti závody. K testování využijí prázdninovou přestávku, dalším podnikem v kalendáři je 27. a 28. srpna maďarský Hungaroring. Na severu Čech truckeři testovali už začátkem dubna, na ostré vystoupení v rámci šampionátu se návštěvníci mosteckého autodromu mohou těšit 2. až 4. září. Závody Czech Truck Prix hostí autodrom už počtyřiadvacáté, posunutím termínu z konce srpna organizátoři vyřešili kolizi s dalším oblíbeným domácím podnikem, Barum Czech Rally Zlín.
test 6K testování se už přihlásily týmy vedoucích jezdců průběžného pořadí letošního šampionátu, tedy roudnická Buggyra International Racing s prozatímním lídrem Adamem Lackem a Team Reinert Adventure s Jochenem Hahnem na tahači MAN, který zaostává za Lackem o jeden jediný bod. Třetí místo patří Hahnovu týmovému kolegovi Rene Reinertovi. Za vedoucím tandemem už ale ztrácí 80, respektive 79 bodů. Dorazí také legenda mezi účastníky seriálu František „Frankie“ Vojtíšek, první závod šampionátu absolvoval už v roce 1987.
test 5„Počítáme ale i s dalšími týmy. Kdo se přijde na testování podívat, určitě nebude litovat. Na tahače v akci je úchvatný pohled,“ slibuje zástupce sportovního ředitele společnosti AUTODROM MOST Pavel Kužník.
Tým Buggyra je v průběžném hodnocení poháru konstruktérů druhý, s přehledem vede Team Reinert Adventure dua Hahn – Reinert. Lackovu týmovému kolegovi z Buggyry a nováčkovi evropského truckového mistrovství Jiřímu Formanovi patří zatím velmi slušné desáté místo. Dvaadvacetiletý mladík se tak drží o tři příčky před dalším českým zástupcem, pětapadesátiletým nestorem jezdeckého pole Vojtíškem na tahači MAN. Forman nahradil v týmu jednoho z nejúspěšnějších účastníků evropského šampionátu tahačů, Davida Vršeckého.
test 2Titul evropského šampiona z loňského roku obhajuje Maďar Norbert Kiss. Přestože po přestupu k týmu Tankpool24 Racing s novým tahačem Mercedes Benz na Lacka s Hahnem ještě stále zdaleka nestačí, po celkovém třetím místě z poslední zastávky seriálu v německém Nürburgringu poskočil „Norbi“ na průběžné čtvrté místo. Jeho ztráta na třetího Reinerta se tak ztenčila na řešitelných deset bodů.
Po Czech Truck Prix čeká jezdce ještě 17. a 18. září belgický Zolder a první říjnový víkend španělská Jarama. Sezona pak vyvrcholí 8. a 9. října na proslulém okruhu Le Mans ve Francii.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Novinky, Technika , , , , , , , , , Zobrazit komentáře

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.

Reklama

Kamioňáci.com

Krátké novinky

135 let inovací. Scania uvádí limitovanou edici tahačů s odkazem na svou historii

Kořeny značky Scania sahají až do roku 1891, kdy byla ve švédském Södertälje založena společnost Vabis, výrobce železničních vozů, který se postupně začal orientovat i na silniční dopravu. Zásadním milníkem bylo spojení společností Scania a Vabis v roce 1911, čímž … Číst dále →

číst dále »

Výkonné a úsporné – seznamte se s budoucím vodíkovým nákladním vozidlem Volvo

Volvo zahájilo silniční testování těžkých nákladních vozidel poháněných spalovacími motory na vodík. Řešení Volvo patří ke špičce v oboru a jeho komerční uvedení na trh je plánováno před rokem 2030. Volvo tak činí další krok směrem k dopravě s nulovými … Číst dále →

číst dále »

Truck Trial Braňany

Druhým podnikem bude tento týden pokračovat české mistrovství truck trialu. Sotva dozněly motory na autodromu Most při jerním testování závodních tahačů evropského poháru truck racingu, zahřmotí motory nákladních aut hned za dvěma kopci v pískovně u Braňan u Mostu. Po … Číst dále →

číst dále »