Marocco Desert Challenge 2019 – 7.etapa

Po bronzu je van den Brink už druhý

Bouarfa/Židovice –  V elitní pětici přijely oba severočeské kamiony z dílny MKR Technology v předposlední 7. etapě dálkové rallye Maroko Desert Challenge. Pilot Martin van den Brink je bronzový, Gert Huzink pátý.

            „V noci před etapou jsme měnili převodovku, která nás trochu trápila a my chtěli mít jistotu, že nás nečekaně nezradí. Ve dvě ráno jsem s kamionem byl najet nějakých padesát kilometrů, abych věděl, že je vše v pořádku a my budeme na ranní start zase plně připravení,“ sdělil Daniel Kozlovský, palubní mechanik týmu Mammoet Rallysport, co posádku čekalo ještě před samotným startem 7. etapy.

            Předposlední rychlostní zkouška z Merzougy do Bouarfy nejen, že měla být nejdelší, ale také v největších dunách, kdy posádky začaly severojižním přechodem nejvyšších dun Maroka Erg Chebbi. „Abych řekl pravdu, duny sice byly vysoké, ale ne tak jako na lednovém Dakaru, takže pro Martina, který se v dunách cítí velmi dobře, to bylo celé na pohodu. Horší to bylo v tvrdých řečištích. To je hrozný nápor. Závěr už byl naopak rychlý ve stylu WRC,“ popsal trasu Kozlovský.

            S etapou si nejrychleji poradil van Genugten na Iveku. Židovický Renault Trucks s Kozlovským a van den Brinkem přijel bronzový necelé tři minuty za vítězem. Po dalších třech minutách cílem na pátém místě projel parťák z Riwald Dakar týmu Gert Huzink.

            Před závěrečnou etapou se v čele drží Vjazovič s MAZem, ale Martin van den Brink se už posunul za něj na druhou příčku. Gert Huzink je průběžně osmý.

            Nyní je na programu už je poslední etapa z Bouarfy do Oujdy a Saidia dlouhá 219 km. „Ta bude hodně rychlá a náročná na navigaci. Nesmíme v ní nic podcenit. A věřím, že na jejím konci budeme stát na pódiu,“ těší se do finiše Daniel Kozlovský.

Výsledky – 7. etapa (Merzouga – Bouarfa, 435 km):

1. van Genugten (Iveco) 6:07:56

2. Vishneuski (MAZ) +0:34

3. van den Brink (Renault Trucks) +2:52

4. Versluis (MAN) +4:22

5. Huzink (Renault Trucks) +6:42

Celkově:

1. Viazovich (MAZ) 33:45:06

2. van den Brink (Renault Trucks) +27:13

3. Versluis (MAN) +29:51

4. Vishneuski (MAZ) +31:29

5. Voerman (MAN) +46:14

8. Huzink (Renault Trucks) +2:25.32

 
Dakar, Novinky , , , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.

Reklama

Kamioňáci.com

Krátké novinky

Truck Trial Braňany

Druhým podnikem bude tento týden pokračovat české mistrovství truck trialu. Sotva dozněly motory na autodromu Most při jerním testování závodních tahačů evropského poháru truck racingu, zahřmotí motory nákladních aut hned za dvěma kopci v pískovně u Braňan u Mostu. Po … Číst dále →

číst dále »

Jarní testování tahačů v Mostě

Jak jsme slíbili v předchozí zprávě o návratu Adama Lacka do závodního tahače, vracíme se podrobněji k již tradičnímu předsezónnímu testování závodních tahačů na mosteckém autodromu. Už v neděli 12.dubna začali do depa najíždět doprovodné kamióny a karavany týmů, aby na následující tři … Číst dále →

číst dále »

Adam Lacko se vrací do kabiny závodního tahače

S odchodem roudnické stáje Buggyra z evropského poháru tahačů přišla Česká republika o poslední domácí tým a piloty, které by povzbuzovala při srpnových závodech v Mostě. Před dvěma lety se právě kvůli fanouškům na srpnový víkend do Mostu vrátil Adam … Číst dále →

číst dále »