Kamioňáci.cz / Dakar

Co podle Macíka rozhodne Dakar 2023? Klidná hlava, solidní tempo a šikovní mechanici

Do startu 45. ročníku Rallye Dakar zbývají 4 týdny. Pořadatelé odtajnili trasu a napumpovali tak první dakarský adrenalin do žil závodníků i jejich fanoušků. Posádka týmu MM Technology ve složení pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda je připravena. Jejich kamion Čenda se vydá na trať dlouhou přes 8500 km (z nichž bude přibližně 4700 měřených) jako jedno z 455 závodních vozidel. Všechna se pokusí překonat nástrahy trati, včetně děsivých dun Pusté končiny, v nichž se odehraje i maratonská etapa. Do cíle po 15 dnech ale dojedou jen ti nejodolnější. Kde se bude příští Dakar rozhodovat? … Číst dále »

Dakar, Novinky , , , , Zobrazit komentáře

Pojede Šoltys?

Před několika dny jsem informovali o odhalení trasy Dakaru 2023 a startovních listinách našich posádek. Když se dnes podíváme na oficiální stránky závodu dakar.com jsou tam trochu zmatky. Fotka Aleše Lopraise je u posádky Mathiase Behringera, zatímco jeho mechanik Petr Pokora je prezentován jako Jaroslav Valtr, v posádce Tomáše Vrátného jsou zase prohozeny jména a … Číst dále »

Dakar, Novinky , , , , Zobrazit komentáře

Mise za misí Tomáše Tomečka

Tomáš Tomeček potřetí v řadě vyráží do Saúdské Arábie na Dakar Rally, aby tam se svou Tatrou 815 pracoval jako rychlá asistence pro Can-Amy špičkového mezinárodního týmu South Racing. Přitom zcela nedávno, v říjnu, sólo jízdou v kabině Tatry dokázal zvítězit v kategorii kamionů na Africa Eco Race a na přípravu vozu na další misi měl jen několik týdnů.… Číst dále »

Dakar , , , Zobrazit komentáře

Dakar 2023 odhalen

Ve čtvrtek 1.prosince byla na tiskové konferenci v Paříži organizátory nejslavnější rally představena konečná trasa soutěže a startovní listiny pro nadcházející ročník. Jak už bylo předem ohlášeno, Dakar 2023 opět v Saudské Arábii se vrací k maratónské soutěži se 14 etapami v celkové délce 8 549 km, z toho 4 706 km rychlostních zkoušek. Závod … Číst dále »

Dakar, Novinky , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Zobrazit komentáře

Macíkův popsaný Čenda už se plaví na Dakar. Bude extrémnější než předchozí ročníky

Rallye Dakar 2023 se rozjíždí. Nový kamion pilota Martina Macíka, pojmenovaný Čenda, v Marseille úspěšně prošel technickými přejímkami a spolu s dalšími závodními i doprovodnými vozy vyplouvá ke břehům Saúdské Arábie. Na zadní kapotě má speciální design, o nějž se postarali fanoušci. Číst dále »

Lopraisův recept na dlouhý Dakar 2023: Hlavně klid!

Soutěžní a doprovodná technika Instaforex Loprais Teamu o víkendu zamířila do jihofrancouzského Marseille, kde ji v úterý 29. listopadu čeká první část přejímek před Rally Dakar 2023. Odtud bude po nalodění odeslána do Saúdské Arábie, kde na Silvestra odstartuje pětačtyřicátý Číst dále »

Za Buggyru pojedou poprvé v historii Slováci, na Dakar se vrací navigátorská legenda Josef Kalina

Historie týmu Buggyra Racing sice čítá už několik dekád, ale vůbec poprvé budou v jeho barvách startovat slovenští piloti. Pod křídla stáje Buggyra přišel Radovan Kazarka, který s legendární Tatrou Puma pojede v rámci Dakaru Classic. V jeho posádce nebude … Číst dále »

Dakarský kalendář Martina Macíka Co vše je potřeba stihnout do startu Dakaru 2023?

– Do startu Rallye Dakar zbývá 7 týdnů. Pilot kamionu Martin Macík se připravuje na svou 11. účast. Organizátoři slibují obtížnější a extrémnější závod, než byly ty předchozí. Jeho trasa dakarskou karavanu povede z pláží Rudého moře do zrádných horských terénů Číst dále »

Martin Macík představil svůj plán pro Dakar 2023

Pilot Martin Macík míří na svůj 11. Dakar, který bude v mnoha ohledech jiný než ty předchozí. Na trať vyjede v novém kamionu pojmenovaném Čenda. Poprvé společně startovali na nedávné Rallye du Maroc a vyhráli. Na Dakaru 2023 Macíkův speciál po 11 Číst dále »

Přestupová bomba – Valtr se vrací do Tatry

  1. ročník Rally Dakar se již nezadržitelně blíží a tým Buggyra se, ještě před samotným startem, vytasil s přestupovou novinkou, která zaujala nejednoho českého fanouška.
    Ve znamení šťastných sedmiček se tak po 7 letech vrací do týmu Buggyra a zároveň do
Číst dále »

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS
Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno