Štítek: řidič kamionu

Setkání amerických kamiónů

O nadcházejícím víkendu se bude již počtvrté konat setkání amerických kamiónů, odtahovek, hasičských aut i sanitek v muzeu americkcý aut JK Classiscs v Lužné u Rakovníka. Po loňské první účasti zahraničních účastníků, můžeme potvrdit, že i letos domácí majitele těchto korábů dálnic v USA rozšíří kolegové z Německa a možná i dalších zemí. Svou účast potvrdili také majitelé jednoho čerstvého přírůstku z USA a do spanilé jízdy se přidá i skupina amerických policejních vozů highway patrol. Určitě bude na co se dívat! Součástí programu je stylová živá muzika, vystoupení kovboje a další ukázky.

Číst dále »

Akce, výstavy, veletrhy, Novinky, Zábava a videa , , Zobrazit komentáře

Kam na víkend

Tento víkend si přijdou na své milovníci nákladních aut. V Holýšově se bude konat další ročník ARGMAN festu, tedy sraz nákladních vozidel od nás i zahraničí a to většinou show trucků – vystylizovaných tahačů s návěsy i bez a to včetně amerických korábů dálnic.

Na Moravě – na letišti ve Vyškově se zase bude konat … Číst dále »

Akce, výstavy, veletrhy, Novinky, Technika , , Zobrazit komentáře

Nový bezpečnostní systém pro zvýšení ochrany zranitelných účastníků silničního provozu

Společnost Volvo Trucks nyní zavádí nový bezpečnostní systém, který detekuje ostatní účastníky silničního provozu vjíždějící do mrtvého úhlu na obou stranách vozidla.

V rušných dopravních situacích je i pro nejzkušenějšího řidiče obtížné vnímat vše kolem nákladního vozidla. Aby se předešlo stresovým situacím pro řidiče, Volvo Trucks nabízí svůj nový bezpečnostní systém zvaný Podpora předcházení bočním … Číst dále »

Autodoprava, Novinky, Technika, Vývojové trendy , , , , Zobrazit komentáře

Další motoristický víkend

Průběžně vás informujeme o víkendových akcích, kde můžete trávit volný čas, především ti, kteří mají blízko k motorismu, milují vůni benzínu, nafty, ale třeba i páry. Pravidelně bývají nabité předprázdninové měsíce a výjimkou není ani letošní rok. O to více, když se dva roky nic nemohlo konat…. Psali jsem samostatný článek s pozvánkou na truck … Číst dále »

Akce, výstavy, veletrhy, Novinky, Truck Fest , , , , , , Zobrazit komentáře

Pilsen Truck day 2022

foto Kupí

V sobotu se už po čtvrté sjedou kamiony na plochodrážní stadion v Plzni na dobročinný sraz, který má své počátky v roce 2017. Dva ročníky byly zrušeny během koronavirových opatření, takže letos se sejdeme opět v plné síle. … Číst dále »

Dakarský kamion zpestří benefiční akci na Řipské pouti

Krabčice/Chvalín – Součástí dubnové Řipské pouti bude také tradiční dobročinný výjezd motorkářů. Motorkáři Podřipska letošní akcí chtějí pomoci šestiletému Nicolasovi, který bojuje s následky dětské mozkové obrny. Celou akci zpestří dakarské speciály s kamionem od MKR Technology.

Dobročinný výjezd motorkářů, který letos … Číst dále »

RENAULT TRUCKS PRODLUŽUJE SPOLUPRÁCI SE SVĚTOVÝM POTRAVINOVÝM PROGRAMEM

Renault Trucks bude v příštích pěti letech pokračovat
v partnerství se Světovým potravinovým programem OSN a školit jeho týmy převážně na africkém kontinentu. Cílem je usnadnit provoz a údržbu vozidel Světového potravinového programu přímo v terénu, kde operují a zajišťují přepravu nezbytných
Číst dále »

Ohlédnutí za loňskými srazy

Letos skončilo konečně období půstu společenských akcí a výstav. Po více jak roce všech možných zákazů a lock downů jsme se konečně mohli setkávat na mnoha srazech, těch kamiónových nevýjimaje. Průkopníkem v tomto duchu byl Kamion Fest v Chrudimi pořádaný na konci … Číst dále »

Daimler Truck nastavuje funkčně zdvojenou platformou pro nákladní vozidla nová měřítka v oblasti autonomní jízdy

  • Daimler Truck vyvíjí bezpečnou a spolehlivou platformu pro autonomní nákladní vozidla (úrovně 4 podle SAE) se záložními systémy pro řízení, brzdy, napájení elektrickou energií a komunikační síť
  • Speciální varianta vozidla Freightliner Cascadia s více než 1500 novými požadavky pro startup Waymo
Číst dále »

Elektrická nákladní vozidla Volvo testována v extrémním zimním počasí

Mnozí z nás to zažili – baterie v mobilním telefonu se vybíjí mnohem rychleji, když nastanou opravdové zimy. Aby se Volvo Trucks vyhnulo stejnému osudu, otestovalo svá elektrická nákladní vozidla v extrémně chladném počasí blízko polárního kruhu. Výsledek? Funkce Ready to … Číst dále »

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS
Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno