Autotec a jiné výstavy – srazy

Konec Autotecu

Stejně tak jak se hovoří o ekonomické krizi, je už nějakou dobu znát i krize v oboru výstavnictví. Zda je to přímá souvislost se stavem hospodářství, či nárůstem jednotlivých výstav by musela posoudit jedině odborná studie. Jisté je jen to, že už dlohou dobu výrobci i importéři zvažují, kde se prezentovat a jaký bezprostřední vliv na prodej má ta či ona výstava a ukázalo se, že přínosnější jsou dny otevřených dveří, či Road Show.
Nicméně i prezentace široké veřejnosti je potřeba. Záleží na tom, zda se nesejde více výstav stejného zaměření ve stejném termínu (ukázkový byl u nás předloňský rok, kdy se konaly tři výstavy Motocykl) . Bývalo pravidlem, že prestižní výstava Autotec zameřená na kamiónovou dopravu se na brněnském výstavišti střídala s výstavou osobních automobilů Autoshow.
Pro malý zájem vystavovatelů byl však Autotec letos zrušen a nahradit by jej měla nová výstava v novém termínu příští rok – viz ofociální zpráva:

Letošní červnový AUTOTEC se nekoná a přesunuje se do září 2013.
BVV představily novou koncepci dopravních veletrhů
Do veletržního kalendáře brněnského výstaviště pro rok 2013 přibude nový mezinárodní dopravní veletrh s logem a zkráceným názvem EUROTRANS.
Základními stavebními kameny tohoto nového titulu budou stávající veletrhy Autotec a Transport a Logistika. K nim přibude téma železniční dopravy, které bylo doposud součástí strojírenského veletrhu. V nově koncipovaném veletrhu bude vytaženo do popředí a bude mu věnována patřičná pozornost. Navíc pro pořádání veletrhu s tematikou kolejové dopravy je brněnské výstaviště ideálně uzpůsobeno díky vlečce, která vede přímo do areálu výstaviště. Veletrh bude tématicky obsahovat i městskou dopravu. Nosným konferenčním tématem veletrhu EUROTRANS bude „mobilita“ – přeprava osob a zboží a její alternativy v budoucnosti. Veletrh bude primárně určen odborné veřejnosti a bude se konat jednou za dva roky v lichých letech – první ročník se uskuteční v září v roce 2013.
S plánovaným dopravním veletrhem souvisí i změna v konceptu veletrhu pro nákladní, užitková vozidla a servisní techniku Autotec. V letošním roce se neuskuteční a bude přesunut na rok 2013 do veletrhu EUROTRANS. K tomuto kroku říká Jiří Kuliš, generální ředitel Veletrhů Brno: „ Bylo nutné udělat změnu v koncepci veletrhu Autotec a sladit jeho termín s obdobnými důležitými evropskými veletrhy – IAA Hannover a Automechanika Frankfurt. Jeho dosavadní podoba také již neodpovídala situaci na trhu. Ve spolupráci s odbornými svazy a vystavovateli z oblasti dopravy jsme nalezli řešení v konceptu dopravního veletrhu“.
S tímto záměrem souhlasí i spolupořadatelé veletrhu Autotec – Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) a spolupracující asociace – Svaz dovozců automobilů (SDA) a Sdružení importérů a výrobců součástí automobilů a servisní techniky (SISA). Ti potvrzují, že pořádání veletrhu, který bude sdružovat všechny oblasti komerční dopravy, je správná cesta

Přehled akcí, které nás čekají

19.-20.5 2012 Kamion Show Mnichovo Hradiště. Již tento víkend mohou příznivci dopravní techniky a hlavně řidiči se svými  kamiony navštívit 5.ročník setkání   na letišti u Mnichova Hradiště

16.6. 2012 Truck show Lužnice. Další příležitostí pro sraz s kolegy od volantu a odreagování se od všedního lovu kilometrů je setkání na jihu Čech, které se koná již patnácté.

21.-23.6 The Great West Truck Show – kdyby náhodou měl někdo cestu do Las Vegas, určitě by bylo chybou vynechat tuto výstavu výrobců podnikajích v dopravním průmyslu a obrovský sraz naleštěných korábů amerických dálnic jak z dob minulých, tak takzvaných custom trucks, čili tuningových speciálů na deseti a více kolech.

30.6-1.7.2012 Truck Fest South West – další zahraniční sraz, tentokrát v dostupnější Anglii je rovněž přehlídkou nádherných kamiónů všech značek, typů a provedení

14.-16.9.2012 – Truck Fest Hradec Králové – XI. ročník srazu kamioňáků, který má již dlouho své pevné místo v kalendáři .

20.-27.9.2012 IAA Hannover – ženevským autosalonem pro nákladní automobily je výstava IAA konaná vždy jednou za dva roky. I letos se můžeme těšit na odhalení řady novinek z produkce jednotlivých automobilek. Ačkoli se vše udržuje v tajnosti, hovoří se o novinkách na stáncích Volva, MAN, Scania,…..

 
Akce, výstavy, veletrhy, AUTOTEC, Novinky, Technika , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Nový Mega návěs od firmy Kögel

Na výstavě užitkových vozidel IAA 2018 představí společnost Kögel svůj návěs Mega generace NOVUM. I velkoobjemový návěs Kögel se teď vyznačuje známými výhodami generace NOVUM, tj. optimalizovaným profilem vnějšího rámu a vylepšenou nástavbou.

číst dále »

Prokletí Zolderu pokračuje

Adam Lacko v neděli na belgickém okruhu zaznamenal jedno třetí a sedmé místo. V průběžném hodnocení upevnil své postavení na druhé pozici před aktuálně třetím Albacetem. Oly Janes vyrovnal svůj nejlepší výsledek z Mostu, když dojel dvakrát devátý. V hodnocení týmů drží Buggyra i nadále třetí příčku!

číst dále »

Novináři se učili bezpečně řídit autobus na polygonu

Bezpečnost autobusové dopravy je jedním z důležitých témat inovativního československého veletržního projektu BUS SHOW zdravá doprava Nitra 2019. Veletrhu předchází prezentační tematické akce upozorňující na bezpečnost v dopravě, ekologii a efektivitu.

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno