ë-BERLINGO: K UZNÁVANÉ VŠESTRANNOSTI PRVNÍHO ZÁSTUPCE SEGMENTU „LUDOSPACE“ PŘIDÁVÁ CITROËN ELEKTRICKOU VERZI

 • Nový Citroën ë-Berlingo je ideálním partnerem pro fanoušky aktivního životního stylu. Díky jeho praktičnosti a všestrannosti si mohou užít všechny volnočasové aktivity s větším komfortem elektromotoru.
 • Elektrifikace vozu Berlingo přináší plynulost a tichý chod elektromotoru s dojezdem až 280 km* (cyklus WLTP).
 • Veškerá uznávaná funkčnost Berlinga byla bez jakýchkoliv kompromisů zachována, vůz se dokáže přizpůsobit individuálním potřebám díky objemu kabiny, modularitě a praktičnosti. ë-Berlingo je k dispozici ve 2 délkách, vejde se do něj až 7 osob. Zachovává si prostornost, 3 samostatná zadní sedadla, multifunkční přepravní systém Modutop® i otevírací zadní okno.
 • Řízení usnadňuje systém promítání na čelní sklo (Head-up displej) a nový digitální 10″ displej s vysokým rozlišením, který zobrazuje informace, které jsou užitečné pro řidiče i posádku.
 • Do prodejní sítě vybraných zemí dorazí ve druhé polovině roku 2021, v České republice jej můžeme očekávat koncem roku 2021.

„Elektrifikace Berlinga reaguje na dvojí výzvu: nabídnout dostatečný dojezd a nijak neomezit praktičnost, aby si naši zákazníci mohli užít své aktivity v celé jejich rozmanitosti. ë-Berlingo přináší do jejich každodenního života větší klid díky plynulé a tiché jízdě, spokojenosti se zachováním kvality ovzduší a udržení kontroly nad  rozpočtem. Všechny tyto aspekty tento typ klientely očekává a v tomto segmentu jsou vysoce strategické, protože objemné typy karoserií často znamenají vyšší emise CO2 a větší spotřebu. Jsme hrdí na to, že Berlingo, tvůrce segmentu ludospaces, nabízí tuto alternativu mezi prvními.“ Laurence Hansen – produktová ředitelka odpovědná za strategii značky Citroën

              *Certifikace probíhá.

Citroën, který v roce 1996 představil kategorii prostorných multifunkčních vozů „ludospace“, si postupem času vytvořil skutečnou komunitu, které nesmírně vyhovuje charakter, praktičnost a modularita modelu Berlingo. Vůz nabízí kompaktnost a současně prostornost interiéru, kterou zákazníci, jež mají velkou potřebu prostoru, požadují. Tento argument posiluje přitažlivost Berlinga na trhu, kde je tento typ nabídky čím dál vzácnější. Příchod elektrické verze vozu Berlingo znamená velkou změnu. Jde o moderní odpověď na ekologické výzvy, které jsou s tímto typem vozu silně spjaty a mají velký význam pro zákazníky, kteří se často zajímají o stav přírody, jsou citliví na svou ekologickou stopu a je pro ně důležitý rozpočet. Řešení, které kombinuje příjemné s užitečným, využívá to nejlepší z elektrické technologie, přináší velké plus z hlediska klidu a tichého chodu, aniž by ubralo cokoliv z funkčnosti vozu Berlingo.

Ë-BERLINGO: ZDROJ POHODY A SVOBODY

PLUS TICHÉHO CHODU V ELEKTROREŽIMU

S vozem ë-Berlingo se pro posádku stává každá cesta chvílí odpočinku. Pohyb vozidla je velmi plynulý díky bezprostředně dostupnému točivému momentu a linearitě zrychlení bez řazení rychlostních stupňů. Elektrické hnací ústrojí nevytváří žádný hluk ani vibrace. Tyto vlastnosti doplňuje komfort na palubě, který zajišťují vysoko umístěná sedadla, tiché řízení a poloměr otáčení 10,8 m.

Vůz je poháněn elektromotorem, který řídí trakci podle zvoleného režimu řízení a jízdních podmínek. Výkon 100 kW (136 k) / 260 Nm mu umožňuje dosáhnout maximální rychlosti 135 km/h bez ohledu na použitý režim. Jednotlivé režimy lze volit pomocí ovladače ë-Toggle:

 • Normal – 80 kW/210 Nm.: umožňuje nejlepší kompromis mezi dojezdem a dynamickým výkonem,
 • Eco – 60 kW/180 Nm.: zajišťuje optimalizaci spotřeby energie snížením výkonu vytápění a klimatizace, aniž by však došlo k jejich vypnutí, a omezením točivého momentu a výkonu motoru,
 • Power – 100 kW/260 Nm: dává plně naloženému vozu dynamiku a pohodlí i při maximálním zatížení.

DOJEZD USNADŇUJÍCÍ SVOBODU POHYBU

Uživatelé vozů typu ludospace mají různé potřeby v oblasti mobility, aby si mohli užít rozmanité aktivit spojené s kratšími či delšími cestami. ë-Berlingo musí být chameleonem, který se dokáže ze dne na den přizpůsobit různým potřebám. A právě to dělá tím, že umožňuje přístup do center měst s regulovaným vjezdem a současně nabízí svobodu bezstarostného pohybu s velkým dojezdem. Podle způsobu řízení umožňuje lithium-iontová baterie vozu ë-Berlingo cesty v délce až 280 km*. ë-Berlingo využívá to nejlepší z elektrické technologie, jeho hnací ústrojí i baterie jsou přitom stejné pro oba rozměry vozu.

* Certifikace probíhá.

K optimalizaci dojezdu rekuperuje hnací ústrojí vozu ë-Berlingo energii během fáze brzdění nebo zpomalování vozidla. Pro lepší využití energie je vhodné stisknout tlačítko B na středové konzole. Baterie je umístěna pod sedadly a podlahou nákladového prostoru, a nijak tedy nezmenšuje prostornost paluby.  Ukládá a dodává energii potřebnou pro provoz elektromotoru, topení a klimatizace. Na palubním přístroji se ukazuje úroveň jejího nabití pomocí ukazatele procent a současně lze sledovat i podsvícené grafické zobrazení. Záruka na baterii je 8 let nebo 160 000 km (na 70 % kapacity baterie na konci této lhůty). Certifikát kapacity baterie se vydává po kontrole po 1 roce nebo ujetí 20 000 km a poté při každé prohlídce, tedy každé 2 roky nebo po ujetí 40 000 km.

SNADNÉ NABÍJENÍ A NÍZKÉ NÁKLADY       

Copyright William Crozes @ Continental Productions

Zákazníci tohoto typu vozu jsou často majiteli rodinného domu, a mají proto snazší přístup k nabíjení. Existují tři možnosti nabíjení. Jednoduchá zásuvka Green’up umožňuje dobít velkou část baterie v noci, aby byl vůz provozuschopný po celý pracovní den.

 • Nabíjení přes domácí zásuvku vyžadující kabel Mode 2 (ve Francii součást standardní výbavy) pro použití doma, na pracovišti nebo v garáži. Tento způsob nabíjení je kompatibilní se standardní zásuvkou 8 A nebo se zesílenou zásuvkou 16 A (nabíjecí zařízení + zásuvka Green’Up), což umožňuje nabít za poloviční dobu a získat tak plně nabitou baterii za méně než 15 hodin.
 • Soukromé nebo veřejné zrychlené nabíjení vyžadující instalaci zařízení pro zrychlené nabíjení Wallbox 3,7–22 kW a kabel Mode 3 (za příplatek). Doba nabíjení z 0 na 100 % je pak 7,5 hodiny (Wall Box 7,4 kW na jednofázový proud) nebo 5 hodin (Wall Box 11 kW na třífázový proud).
 • Superrychlé nabíjení na veřejné stanici až 100 kW s kabelem Mode 4 zabudovaným do nabíječky. Umožňuje nabít 80 % baterie 50 kWh za 30 minut. Z hlediska zrychleného nabíjení je ë-Berlingo na nejlepší úrovni svého segmentu.

Vozy typu ludospace jsou praktické, ale jejich tvar není výhodný z hlediska aerodynamiky. Elektrifikace je proto  v tomto segmentu klíčovým úkolem pro snižování dopadů na životní prostředí i uživatelských nákladů. Pro klientelu, jejíž rozpočet je často omezený, jde o důležité kritérium. Ve voze není nutné měnit olej, vzduchový filtr, palivový filtr, olej v převodovce atd. jeho údržba je o 30 % levnější než u verze se spalovacím motorem a cena pohonu je pod kontrolou: ë-Berlingo spotřebuje v průměru 18 kWh na 100 km, což představuje zhruba 3 €.

ë-Berlingo kromě toho nabízí funkci odloženého nabíjení, která umožňuje využívat výhodnější ceny elektřiny mimo špičku, a funkci přednastavení teploty v kabině, když je vůz připojen k elektrické síti, díky níž není nutné během prvních několika kilometrů jízdy baterii vybíjet.

UŽITEČNÉ SLUŽBY USNADŇUJÍCÍ ŽIVOT S ELEKTROMOTOREM

Díky aplikaci MyCitroën je možné ovládat nabíjení baterie na dálku, zjistit, jaký je stav nabití a dojezd vozu, nastavit předem teplotu v kabině a konečně i nastavit odložené nabíjení pomocí telefonu, tabletu nebo přímo na dotykové obrazovce vozidla, a to prostřednictvím navigace v nabídce „Energie“. Tato operace funguje pro domácí nabíjení (Mode 2) nebo zrychlené nabíjení (Mode 3). Odložené nabíjení lze kdykoliv změnit.

Free2Move je aplikace, která usnadňuje dobíjení a parkování (ve Francii) tím, že nabízí přístup k více než 220 000 terminálům nebo umožňuje naplánovat nejlepší trasu podle dojezdu vozidla. Zobrazuje umístění kompatibilních dostupných dobíjecích stanic na trase, ukazuje zařazení dobíjecích přestávek a kalkulaci celkové doby nutné pro dobíjení.

Citroën jako pomoc zákazníkům vozu ë-Berlingo nabízí nabídku nabíjení na míru, zahrnující nabíjecí zařízení (standardní zásuvka a zesílená zásuvka Green’Up nebo Wallbox) i instalaci doma nebo na pracovišti. Pro každou evropskou zemi byli nebo budou vybráni doporučení partneři; pro Francii jsou to ZEBorne a Zeplug, kteří nabízejí instalační řešení přizpůsobená každému případu, a to jak pro jednotlivce, tak pro profesionály, a pro rodinné i bytové domy.

DESIGN: VOLBA POHONU, JEDINEČNÝ CHARAKTEER

Strategií Citroënu je nabídnout každému zákazníkovi výběr pohonu podle jeho potřeb. Verze ë-Berlingo je vizuálně odlišena monogramem „ë“ symbolizujícím elektrický pohon na masce chladiče a před názvem vozu na víku zavazadlového prostoru a dále specifickými body v odstínu „Anodised Blue“ na náraznících a bočních prvcích Airbump®. Nabíjecí zásuvka se nachází na místě víčka palivové nádrže.

Uvnitř je vše navrženo tak, aby bylo používání nového Citroënu ë-Berlingo co nejjednodušší. Na středové konzole je umístěn ovladač převodovky ë-Toggle s funkcemi Park, Rear, Neutral, Drive a Break a také volič 3 režimů řízení: Eco, Normal a Power.

Dotykový 8″ displej vozu ë-Berlingo má v menu položku „Energie“, odkud je přístup k elektrickým vlastnostem vozu: tok energie (který zobrazuje informace o fungování elektrického hnacího ústrojí v reálném čase, s uvedením aktivního režimu řízení, elektrického motoru, úrovně nabití baterie), ke statistice spotřeby (jako průměr v kWh/100 km) a aktivaci odloženého nabíjení nebo přednastavení teploty. Za příplatek může být vůz opatřen přizpůsobitelným přístrojem s digitálním 10″ displejem s vysokým rozlišením (součást sériové výbavy Feel Pack) pro optimální kvalitu displeje a moderní a rychlé zobrazování užitečných informací o řízení a navigaci. Řidič si může nastavit konfiguraci displeje podle svých přání, zvýraznit navigaci, informace o energetických tocích nebo asistenčních systémech řízení.

Ë-BERLINGO: ČLEN RODINY, SE KTERÝM JE SNADNÝ ŽIVOT

ë-Berlingo, zásadní zástupce segmentu ludospace, navazuje na silné stránky a inovace, které mu po generace přinášely úspěch. Model, který je nedílnou součástí programu Citroën Advanced Comfort®, klade důraz na prostornost, modularitu a prosvětlení pro lepší zážitek z jízdy, ať už je na palubě 5, nebo 7 osob.

DVA ROZMĚRY PRO MENŠÍ I VĚTŠÍ SKUPINY

Nový Citroën ë-Berlingo, který se konstrukčně od své verze se spalovacím motorem neliší, nabízí kompaktní rozměry pro snazší manévrování. Současně se však do něj vejde až 7 osob.

Zákazník si může zvolit délku vozu: krátká verze M nabízí délku 440 cm, dlouhá verze XL 475 cm (o 35 cm více mezi rozvorem a zadním převisem). Obě verze mají díky výšce do 190 cm zaručený přístup na všechna parkoviště.

CO NEJLÉPE VYUŽITÝ VNITŘNÍ PROSTOR PRO POHODU NA PALUBĚ

Všichni, kdo potřebují prostor pro své pracovní nebo volnočasové aktivity (výlety, dobrodružné cesty, outdoorové aktivity…), ho chtějí také ve voze, který je provází v každodenním životě, ať už jde o přepravu více osob, vybavení, které potřebují k provozování sportu, nebo o náklad zavazadel. Právě v tomto smyslu byla elektrická verze našeho vozu navržena – aby poskytovala našim zákazníkům to, co je pro ně důležité: důmyslný vůz s vynikajícím prostorem a funkčností, aby jejich život na palubě byl snadný a příjemný.

SNADNÉ NASTUPOVÁNÍ

Přístup do interiéru vozu ë-Berlingo je usnadněn díky dvěma širokým posuvným bočním dveřím s elektrickým ovládáním oken. Vůz je opatřen velkým víkem zavazadlového prostoru pro praktické nakládání a vykládání těžkých a objemných předmětů, jako jsou kufry, a tmavě tónovaným otevíracím zadním oknem, které umožňuje naložit nebo vyložit předměty bez nutnosti otevírat celý kufr v případě, kdy prostor za vozidlem nestačí k otevření víka zavazadlového prostoru.

PROSTORNOST

ë-Berlingo nabízí svým cestujícím prostornost na nejlepší úrovni segmentu. Verze XL má prostornou kabinu s objemem až 4 000 litrů, užitečnou délkou 305 cm a s velkým prostorem pro nohy. Zavazadlový prostor má objem až 2 126 litrů.

MODULARITA

Modulární vůz ë-Berlingo lze podobně jako víceúčelový nábytek přestavovat dle libosti, což umožňuje velkou svobodu při každodenním používání: je možné v něm v závislosti na verzi přepravovat 5 až 7 osob, nebo uvolnit maximální prostor pro uložení těžkých a objemných předmětů.

Tři samostatná zadní sedadla stejné velikosti ve 2. řadě poskytují cestujícím vzadu vynikající prostor na úrovni kolen (156 mm). Sedadla lze velmi snadno samostatně nebo společně sklopit do podlahy a dokonale tak přizpůsobit požadovanou konfiguraci včetně rovné podlahy.

Po sklopení předního sedadla spolujezdce do podlahy se dosáhne zcela rovné podlahy s užitečnou délkou až 270 cm u verze M a 305 cm u verze XL, což je ideální pro přepravu dlouhých předmětů.

3. řadu tvoří 2 vyjímatelná sedadla. Ve verzi XL jsou namontovaná na kolejničkách a lze je posunovat v rozmezí 130 mm, takže si uživatel může zvolit, zda dá přednost prostornosti pro cestující, nebo větší velikosti zavazadlového prostoru.

Kryt zavazadlového prostoru má 2 polohy: jednu vyšší, klasickou, a druhou nižší, která umožňuje rozdělit zavazadlový prostor na více částí. Kryt má nosnost 25 kg, uložené předměty jsou snadno přístupné přes otevíratelné zadní okno ve víku. Kryt je velmi praktický, lze ho uložit za sedadla ve druhé řadě (v závislosti na dané verzi).

ODKLÁDACÍ PŘIHRÁDKY

ë-Berlingo má optimální úložnou kapacitu, celkem 167 litrů úložných přihrádek a obzvláště velký objem zavazadlového prostoru – 775 litrů u velikosti M a 1 050 litrů u velikosti XL (v pětimístné konfiguraci).

Mezi 26 dostupnými úložnými prostory je Modutop®, důmyslný legendární prvek našeho vozu ludospace, který sám o sobě nabízí objem 92 litrů nesmírně praktického uspořádání, kde je vše na dosah ruky. Tvoří jej střešní úložný prostor o objemu 60 litrů, do kterého se vejde 10 kg předmětů a je přístupný ze zadních sedadel 2. řady nebo ze zavazadlového prostoru, a průsvitný oblouk rozdělený na přihrádky podél celého stropu, který umožňuje dobře vidět uložené předměty.

PROSVĚTLENÁ KABINA

ë-Berlingo nabízí celé posádce terapii světlem, aby se cítili dobře i během dlouhých cest. Prosklené plochy tvoří 6,4 m2, včetně velkého čelního skla a velkého panoramatického střešního okna, jímž do kabiny proniká příjemné přirozené světlo a v případě potřeby může být zacloněno elektricky ovládanou sluneční clonou. Pro větší pohodu při jízdě ve tmě je Citroën ë-Berlingo vybaven lampičkami na zadních sedadlech pro příjemné čtení a nabízí rovněž ambientní osvětlení vycházející z průhledného oblouku stropní přepravní schránky, které vytváří příjemnou tlumenou atmosféru.

UŽITEČNÉ TECHNOLOGIE PRO KLIDNÉ KAŽDODENNÍ ŘÍZENÍ

ASISTENČNÍ SYSTÉMY ŘÍZENÍ A MANÉVROVÁNÍ

ë-Berlingo nabízí 18 užitečných technologií, které profesionálním řidičům zajišťují bezpečnou a klidnou jízdu.

Pro snadnou jízdu je v nabídce vozu ë-Berlingo především systém hands-free odemykání a startování, barevný head-up displej (novinka v segmentu), asistent pro rozjezd ve svahu, přední, boční a zadní parkovací asistent, zpětná parkovací kamera se systémem Top Rear Vision, automatické přepínání dálkových světel, elektrická parkovací brzda, tempomat a omezovač rychlosti a Park Assist, systém, který pomůže automaticky najít parkovací místo vyhovující rozměrům vozu a po jeho nalezení provede zcela bezpečně automatické zaparkování.

Pro větší bezpečnost je vůz vybaven systémem nouzového automatického brzdění Active Safety Brake, aktivním systémem varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, varováním před snížením pozornosti řidiče, systémem varování při riziku srážky, systémemCoffee Break Alerte, kontrolou stability při jízdě s přívěsem, systémem Grip Control s funkcí Hill Assist Descent, rozšířeným rozpoznáváním dopravního značení s doporučenou rychlostí či systémem sledování mrtvého úhlu.                       

4 TECHNOLOGIE KONEKTIVITY

Citroën ë-Berlingo nabízí 3 služby konektivity pro bezpečnost a pohodlí všech. Tato nabídka služeb je součástí programu Citroën Advanced Comfort®, jehož cílem je rychlý a intuitivní přístup zákazníka ke službám konektivity.

CONNECT ASSIST

Pro bezpečnost řidiče a posádky je Citroën ë-Berlingo vybaven systémem Assistance & SOS.

Automatické volání nebo manuální stisknutí tlačítka „Asistance“: tato služba umožňuje propojit řidiče se specializovanou asistenční platformou.

Connect Assist umožňuje přístup k údajům o voze, jako je stav nabití baterie, dojezd, odložené nabíjení, přednastavení teploty, místo parkování, počet najetých kilometrů, chystaná údržba. Propojení a zobrazení informací probíhá prostřednictvím aplikace My Citroën.

CONNECT NAV

Dotyková navigace Connect Nav může být rovněž ovládaná prostřednictvím systému hlasového ovládání a umožňuje komunikovat s navigací, telefonem a rádiem. Je spojena s webovými službami, včetně TomTom Traffic, které poskytují informace o dopravě v reálném čase, aby bylo možné co nejlépe plánovat trasu. K dispozici jsou rovněž informace o umístění a cenách čerpacích stanic a parkovišť, informace o počasí a o vyhledávání místních bodů zájmu.

CONNECT PLAY

Technologie Mirror Screen kompatibilní se systémy Apple CarPlay™ a Android Auto, umožňuje připojit chytrý telefon a replikovat jeho obsah na displej vozu. Řidič tak získává přístup k jeho multimediálnímu obsahu a svůj telefon včetně aplikací může přímo a snadno ovládat přes dotykový displej vozu.

Citroën, který je průkopníkem v segmentu ludospaces od roku 1996, pokračuje ve vývoji své nabídky, kterou doplňuje o elektrickou verzi vozu Berlingo, jenž za svůj obchodní úspěch vděčí modulární kabině a výjimečné kapacitě úložného prostoru. ë-Berlingo je jako přívětivý přátelský koráb, který je určený pro rodiny i přátele, jež je připraven doprovázet během jejich velmi aktivního každodenního života.

Do prodejní sítě vybraných zemí dorazí ve druhé polovině roku 2021, v České republice jej můžeme očekávat koncem tohoto roku.

 
Autodoprava, Novinky, Technika, Vývojové trendy , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Frigoblock spolupracuje s Mercedes-Benz na chlazení prvních kamionů eActros napájených bateriemi

Nová téměř sériová nákladní vozidla Mercedes-Benz eActros s chladicími systémy Frigoblock zahájila potravinářskou logistiku pro zákazníky v Německu a Nizozemsku. Essen, Německo, 4. listopadu 2021 – Frigoblock, jeden z předních výrobců dopravních chladicích jednotek v Evropě a značka Thermo King®, … Číst dále →

číst dále »

DAKAR 2022 – FESH FESH S HISTORICKY NEJVĚTŠÍ FLOTILOU

44. ročních Rallye DAKAR se blíží mílovými kroky. Odstartuje 2. ledna 2022 a profesionální závodní tým FESH FESH na něj vypravuje historicky největší flotilu, co se týká počtu závodních speciálů a doprovodných vozů. V době vydání tiskové zprávy je flotila vozidel … Číst dále →

číst dále »

Dodáno již 300 elektricky poháněných nákladních vozidel! Daimler Truck a FUSO eCanter dosáhly dalšího milníku v elektromobilitě

Stuttgart/Tokio/Praha – Společnost Daimler Truck vynakládá veškeré síly, aby závod k nulovým emisím vyhrála. Dobrým příkladem je FUSO eCanter, lehké nákladní vozidlo se zcela elektrickým pohonem. Počet vozidel z malosériové výroby předaných zákazníkům na celém světě nyní překročil už hranici tří set. … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno