
Po působivých výsledcích zkoušek rozšiřuje Simon Loos svůj vozový park BEV o sedm nových nákladních vozů Mercedes-Benz eActros s chladicími systémy Frigoblock.
Essen, Německo, 17. května 2022 – Frigoblock, jeden z předních výrobců dopravních chladicích jednotek v Evropě a značka Thermo King®, dnes oznámil, že Simon Loos, přední poskytovatel logistických služeb v Nizozemsku, rozšířil svůj plně elektrický vozový park o sedm nových nákladních vozů Mercedes-Benz eActros chlazených systémy Frigoblock FK25i. Bateriové elektrické 27 tunové nákladní vozy budou používány pro bezemisní městské dodávky velkými řetězci supermarketů a řetězci distribuce potravin s řízenou teplotou v Nizozemsku.
„Je pro nás důležitým úspěchem vidět technologie Frigoblock, která umožňuje našim zákazníkům, jako je Simon Loos, být průkopníkem v elektrifikaci a minimalizaci dopadu dopravních operací na životní prostředí,“ řekl Klaas Kliffen senior account manager a manažer značky Frigoblock ve společnosti Thermo King Transportkoeling BV. „Dlouho a tvrdě jsme na tom pracovali a těšíme se, že budeme i nadále pomáhat našim zákazníkům, aby byly jejich vozové parky udržitelnější.“
Projekt navazuje na úspěšné testy prototypu nákladního vozu provozovaného Simonem Loosem od roku 2021 a zásobujícího supermarkety suchým zbožím a čerstvými potravinami s řízenou teplotou.
„Věříme v koncept elektrické dopravy. Zkušenosti z provozního testu nás přesvědčily, že toto je správná cesta a my chceme být průkopníkem v elektrifikaci logistických služeb,“ řekl Wim Roks, fleet manager Simon Loos. „Během intenzivních zkoušek jel kamion sedm dní v týdnu, každý den od 7:00 do 23:00. Ukázalo se, že chlazení Frigoblock s kamionem bezproblémově funguje a efektivně udržuje nastavené teploty. Baterie kamionu nabízí kapacitu pro překonání vzdálenosti více než 250 kilometrů za všech povětrnostních podmínek a zároveň pohání systém Frigoblock. Jsme velmi spokojeni s řešením, díky kterému jsou tiché dodávky bez emisí realitou, kterou naši zákazníci hledají.“
Jednotky FK25i poskytují vysoký výkon a kapacitu splňující náročné požadavky aplikací distribuce potravin při více teplotách. Chladicí eActros Frigoblock je výsledkem úzké spolupráce mezi společnostmi Frigoblock a Daimler Trucks s cílem nabídnout udržitelnou chladicí technologii, která může bez problémů spolupracovat s novým elektrickým nákladním vozidlem Mercedes-Benz.
Elektrické chladicí jednotky Frigoblock FK25i využívají technologii integrovaného invertoru a jsou navrženy tak, aby přímo spolupracovaly s vozidly napájenými bateriemi a minimalizovaly tak počet součástí spotřebovávajících energii. To umožňuje nejoptimálnější využití kapacity baterie vozidla a přispívá k maximalizaci dojezdu nákladního vozidla. Aby byly splněny elektrické požadavky nového eActrosu, Frigoblock navrhl nový systém CAN-Bus-Gateway pro přímou komunikaci mezi nákladním vozidlem a chladicím systémem. Inteligentní řízení efektivně řídí spotřebu energie jednotky s použitím pouze minimální energie potřebné k udržení nastavené teploty.
„Jednotky FK25i používáme v celé naší flotile roky a těžíme také z pečlivé podpory od společnosti Frigoblock a jejího servisního partnera Groot RMO,“ uzavřel Wim Roks. „S výkonem jednotek jsme prakticky nikdy neměli žádné problémy. Proto nás velmi potěšilo, že technologie Frigoblock se nyní používá k chlazení nových sériově vyráběných nákladních vozidel eActros. Byla to pro nás oboustranně výhodná situace.“






