Mercedes-Benz Trucks na výstavě Retro Classics Stuttgart

Youngtimer jako magnet pro publikum – Mercedes-Benz Atego Renntruck z roku 1998

 

Kdo by si chtěl zavzpomínat na slavnou dobu závodního týmu trucků Mercedes-Benz z roku 1998 a slyšet znovu úžasný zvuk motoru tohoto monstra, může to zažít na výstavě Retro Classics ve Stuttgartu : od 22. do 25. března budeme v hale 8 denně v 11.15 a 13.15 startovat motor závodního Atega z roku 1998 s jeho 1500k z 12 litrů objemu.
V hale 8 bude vystaveno 14 exponátů z let 1955-1974, převážně vozidel s různými speciálními nástavbami. Kromě expozice v hale 8 budou vystavena i dvě nová vozidla na venkovní ploše.
Na ploše více než 1000 metrů čtverečních najdete klasické sklápěče, jako například LK315 z roku 1955. Velmi speciální nástavbu, která výměnným systémem řeší kombinaci domíchávače betonu a sklápěče, prezentuje vozidlo LB 1519 ze začátku 70.let. „Stonožka“ LP333 z roku 1960 ukazuje, jak je někdy potřeba rychle reagovat na změnu legislativy.
Popelářský vůz LM 311 z roku 1955 ukazuje počátky specializované branže zpracování odpadů, kde dnes nabízíme převážně šasi Econic. Zpracování odpadů bylo též úkolem sacího vozu Gülle z roku 1957 na šasi LA 312, a zametání ulic zajišťoval zametací stroj z roku 1976 na LP 1113. Najdete tu i další zástupce stavební branže : jeřáby na L 323 (1963) a 1936AK (1980). Hasičské speciály zastupuje LP 2223 (1969), a na výstavě pochopitelně nemůže chybět ani Unimog – model 1974 se sněhovou frézou.
Současná vozidla reprezentuje Actros – špičkový model 1863 z aktuální produkce naší značky, a Arocs 2651 jako speciální přepravník dříví.
Unikátním doplňkem expozice je pak výše jmenovaný závodní vůz Atego z roku 1998.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Autodoprava, Novinky, Technika , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Miliónté vozidlo VOLVO FH

Vlajková loď společnosti Volvo Trucks, model Volvo FH, slaví v letošním roce své 25. výročí a je jedním z vůbec nejúspěšnějších vozidel v historii celého odvětví dopravy. Nyní tento proslulý model nákladních vozidel Volvo dosáhl úžasného milníku. Dne 19. srpna předal Claes Nilsson, prezident společnosti Volvo Trucks, na veletrhu IAA v německém Hannoveru nadšenému zákazníkovi milionté vyrobené vozidlo Volvo FH.

číst dále »

Scania vytvořila světlový unikát v Hradci Králové

Scania vytvořila se společností Hanes unikátní zametací vůz. Poprvé se totiž podařilo spojit hydrostatický pohon s novou generací automatické převodovky Opticruise. Vozidlo na podvozku Scania a s nástavbou od společnosti Bucher se bude starat o čisté komunikace v Hradci Králové.

číst dále »

Hasiči převzali nové zodolněné speciály TATRA s pancéřovanými kabinami

Ve středu 10. října zástupci HZS České republiky převzali v Jihlavě dva zcela nové a unikátní hasičské speciály na podvozku TATRA v podobě cisternových zodolněných stříkaček CZS 40 Titan. Vozidla budou sloužit u Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru ČR.

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno