NOVÝ CITROËN Ë-JUMPY: ZVLÁDNE VŠECHNO V ELEKTRICKÉM REŽIMU!

Copyright William CROZES @ Continental Productions
 • Citroën, již 90 let významný subjekt na trhu užitkových vozidel, dnes odhaluje všechny podrobnosti ke svému 100% elektrickému furgonu, kterým je nový Citroën ë-Jumpy.
 • Nový ë-Jumpy je součástí strategie Citroën „Inspired by Pro“, která nabízí řešení šitá na míru tak, aby splňovala očekávání firemních zákazníků, ať už prostřednictvím produktů, nebo sítě (koncept La Manufacture atd.).
 • Tato 100% elektrická verze Jumpy přináší profesionálům konkrétní řešení problémů mobility nejen ve městech (přísnější podmínky pro vjezd do městských oblastí), ale díky svému dojezdu i ve venkovských oblastech. Ë-Jumpy umožní každému podnikateli provozovat svou činnost novým způsobem a přispívat tak k přechodu na nové zdroje energií.
 • Nový ë-Jumpy dodá komfortu novou dimenzi a zvýší klid a pohodu každého podnikatele, aniž by byl ochuzen z hlediska vlastností stojících za úspěchem vozu Jumpy:
  • dojezd, který umožňuje zajistit většinu běžných každodenních jízd, a možnost volby mezi dvěma bateriemi:
   • 230 km podle normy WLTP s baterií 50 kWh
   • 330 km podle normy WLTP s baterií75 kWh
  • komfort: absence vibrací, hluku a velká plynulost pohybu 
  • pohodové řízení v elektrickém režimu
  • pohodové používání: volný přístup do zón s regulovaným vjezdem s emisemi CO2
  • objem nákladového prostoru stejný jako u vozů se spalovacím motorem
  • nízké provozní náklady.
 • Nový ë-Jumpy dorazí do prodejní sítě ve druhé polovině roku 2020.

01 – ŘADA „INSPIRED BY PRO“, SMĚŘUJÍCÍ K ELEKTRIFIKACI

INSPIRED BY PRO

Citroën je významným subjektem na trhu s užitkovými vozy. Za tímto výsledkem stojí produkty se silným charakterem, Berlingo Van, Jumpy a Jumper, které všechny nabízejí praktičnost a komfort. Jde o modely, které jsou inspirovány způsoby, jakými je zákazníci využívají a nabízejí různé úpravy tak, aby vyhovovaly potřebám každé firmy.

Značka si je vědoma, že profesionální zákazník má jiná očekávání než soukromý zákazník, a proto vytvořila síť již více než 350 vyhrazených Business Center (G10). Filozofie „Inspired by Pro“ se rozvíjí v nový retailový koncept určený pro firemní klientelu nazvaný La Manufacture Citroën (doposud ve Francii, Nizozemsku, Belgii a Španělsku), který demonstruje snahu značky nabídnout všem svým zákazníkům vynikající standardy z hlediska přijetí, personalizace a komfortu pro jedinečný zážitek.

Značka spouští v roce 2020 velkou elektrifikační ofenzívu své užitkové řady. Citroën hodlá posílit svou nabídku elektromobilů pro firemní zákazníky a do roku 2021 chystá řadu 100% elektrických dodávek. Bude ji tvořit dnes představený nový ë-Jumpy – 100% elektrická verze vozu Jumpy  –  ve druhém pololetí roku 2020 a 100% elektrická verze vozu Berlingo Van (rok 2021). Tato nabídka bude přínosná tím, že nabídne vynikající komfort, nízké provozní náklady, volný vjezd do městských center a schopnost reagovat na rozvoj e-shopů.

JUMPY: REFERENCE V OBLASTI KOMPAKTNÍCH DODÁVEK

Citroën Jumpy, který byl uveden na trh v roce 2016 a prodalo se ho téměř 145 000 kusů, rozšiřuje svou nabídku o 100% elektrickou verzi vozu, aby byl očekáváním firemních zákazníků ještě blíže. Citroën Jumpy v sobě spojuje robustnost a velký nákladový prostor a díky různým verzím je nezbytným partnerem firemní klientely s různými potřebami.

02 CITROËN Ë-JUMPY: ZVLÁDNE VŠECHNO V ELEKTRICKÉM REŽIMU

NOVÝ Ë-JUMPY, 100% ELEKTRICKÝ UŽITKOVÝ VŮZ

Citroën má v úmyslu zaujmout s vozem ë-Jumpy vedoucí postavení na trhu BEV (Battery Electric Vehicles) díky nabídce, která vyhovuje potřebám trhu. Plnohodnotná verze řady Jumpy je zvenku vizuálně odlišena nabíjecí zásuvkou na levém předním blatníku ë-Jumpy. Mezi další prvky, díky nimž je elektrická verze identifikovatelná zvenku, patří také specifická mřížka sání, nový monogram „ë“ umístěný na pravé straně mřížky a na levých zadních dveřích.

DOJEZD – BATERIE

Tato elektrická verze vozu Jumpy, postavená na „multi-energy“ platformě skupiny PSA, bude v nabídce se dvěma typy baterií spojenými se dvěma úrovněmi dojezdu, aby si každý podnikatel mohl vybrat tu, která nejlépe odpovídá jeho činnosti podle způsobu využití vozu a dostupného rozpočtu.

 • 230 km podle normy WLTP (k dispozici u verzí XS, M, XL) s baterií 50 kWh, tvořenou 18 moduly.
 • 330 km podle normy WLTP (k dispozici u verzí M a XL) s baterií 75 kWh, tvořenou 27 moduly.

BEST IN CLASS – ë-Jumpy je se svými dvěma nabídkami dojezdu nejlepší ve svém segmentu a dokonale splňuje očekávání trhu (průměrně 300 km za den).

Nový ë-Jumpy je vybaven lithium-iontovou baterií, nejvyspělejší technologií na trhu. Platforma EMP2 umožňuje vložit baterii do podvozku vozidla a zachovat tak užitečný objem. Baterie ukládá a dodává energii potřebnou pro chod elektromotoru, topení a klimatizace. Její úroveň nabití je znázorněna ukazatelem a kontrolkou rezervy na přístrojové desce.

VELIKOSTI

Nový ë-Jumpy má všechny přednosti tvaru verze se spalovacím motorem. Tento užitkový vůz nabízí kompaktní rozměry, ale zároveň modularitu, ergonomii, vnitřní prostor, odkládací přihrádky, optimalizovanou kapacitu nákladového prostoru, což z něj činí ideální pracovní nástroj. ë-Jumpy je k dispozici ve 3 délkách, včetně nové verze XS o délce 460 cm, která umožňuje ještě snadnější přístup do městských center, zejména do nízkoemisních zón, a parkování bez omezení. Díky této délce a objemu až 5,1 m3 je ë-Jumpy velmi kompaktní dodávka. Verze XS se zpětnou parkovací kamerou Top Rear Vision, předním a zadním parkovacím asistentem nebo vnějšími zpětnými sklopnými zrcátky nabízí snazší manévrování. Již není nutné parkovat ve druhé řadě.

Většina verzí ë-Jumpy má výšku 190 cm, což zaručuje přístup do všech míst, kam se většina konkurentů nedostane, jako jsou podzemní parkoviště, nákupní centra apod.

BEZ KOMPROMISU Z HLEDISKA UŽITEČNÉ KAPACITY

Užitečné zatížení až 1 275 kg* splňující většinu potřeb v segmentu.

XSMXL
Normal PayloadIncreased PayloadNormal PayloadIncreased PayloadNormal PayloadIncreased Payload
Pack 50 kWh1 000 kg1 275 kg1 000 kg1 275 kg1 000 kg1 275 kg
Pack 75 kWh  1 000 kg 1 000 kg 

*Bez řidiče; hodnota měnící se podle příplatkové výbavy a vybavení vozu

BEST IN CLASSHmotnost přívěsu může u všech verzí dosáhnout 1 tuny.

Užitečný objem, který se oproti verzi se spalovacím motorem nezměnil, má od 4,6 m3 (XS bez systému Moduwork) do 6,6 m3 (XL se systémem Moduwork) a je jeden z největších na trhu.

Užitečná šířka mezi podběhy kol 1,25 m umožňuje naložení europalet.

ŘÍZENÍ

Elektromotor zajišťuje pohon podle zvoleného režimu a podmínek řízení.

Motor rekuperuje energii při brzdění nebo zpomalování vozu.

 • Výkon je 100 kW (136 k) / 260 Nm.
 • Maximální rychlost 130 km/h bez ohledu na použitý režim (Eco, Normal, Power),
 • Volba 3 režimů
 • Normal: nejlepší kompromis mezi dojezdem a dynamickými výkony,
 • Eco: optimalizace spotřeby energie snížením výkonu vytápění a klimatizace, aniž by však došlo k jejich vypnutí, a omezením točivého momentu a výkonu motoru,
 • Power: dává plně naloženému vozu dynamiku srovnatelnou s prázdným vozem v režimu Normal.

Záruka na elektrické hnací ústrojí a baterii je 8 let nebo 160 000 km.

NABÍJENÍ

Existují tři typy nabíjení. Nabíjecí zásuvka se nachází na levém předním blatníku vozu ë-Jumpy a nabíjení se provádí v parkovacím režimu Parking.

 • Nabíjení přes domácí zásuvku vyžadující kabel Mode 2 (použití doma, na pracovišti nebo v garáži)
 • Kompatibilní se standardní zásuvkou 8 A (kabel dodávaný s vozem),
 • Kompatibilní se zesílenou zásuvkou 16 A (nabíjecí zařízení + zásuvka Green’Up za příplatek), umožňující nabití za poloviční dobu.
 • Soukromé nebo veřejné zrychlené nabíjení vyžadující instalaci zařízení pro zrychlené nabíjení Wallbox a kabel Mode 3 (za příplatek)
 • Kabel 32 A,
 • Wallbox 3,7–22 kW,
 • Nabíjení z 0 na 100 % za méně než 8 hod (Wallbox od 7,4 kW).
 • Super rychlé nabíjení na veřejné stanici Mode 4 (kabel zabudovaný do nabíječky veřejné stanice)
 • Až 100 kW
 • Umožňuje nabít 80 % baterie 50 kWh za 30 minut a 75 kWh za 45 minut.
             Green’up 16AWallbox 32A monophaseWallbox 16A triphaseSupercharge
Electric power3.6 kW7.4 kW11 kW100 kW
Battery 50 kWh15h7h304h4530min
Battery 75 kWh23h11h207h45min

BEST IN CLASS –ë-Jumpy je ve svém segmentu nejlepší z hlediska doby rychlého nabíjení.

Aplikace My Citroën nově poslouží k ovládání nabíjení baterie a nabízí:

 • informace o stavu nabití baterie a dojezdu vozu,
 • přednastavení teploty v kabině na dálku
 • nastavení doby nabíjení pomocí smartphonu či tabletu v aplikaci My Citroën nebo na dotykovém displeji vozu pomocí navigace v nabídce „Energie“. Tato operace funguje pro domácí nabíjení (Mode 2) nebo zrychlené nabíjení (Mode 3). Odložené nabíjení lze kdykoli změnit. Po naprogramování stačí připojit vůz a stisknout tlačítko umístěné v krytu nabíjecí zásuvky vozu.

Pomoc pro zřízení správného systému nabíjení.

Dalším krokem, který Citroën majitelům vozu ë-Jumpy jako pomoc nabízí, je nabíjecí řešení na míru zahrnující zařízení (standardní zásuvku a zesílenou zásuvku Green Up nebo Wallbox) a jeho instalaci doma nebo na pracovišti. Značka vybrala doporučeného partnera pro každou evropskou zemi; pro Francii je to ZEBorne. Tato řešení jsou dostupná jednotlivcům i firmám, a to jak v samostatných, tak bytových domech. Tato služba nabízí:

–        nabíjecí řešení schválená značkou Citroën dostupná jako příslušenství,

–        jediné kontaktní místo pro všechny zákazníky,

–        možnost online auditu pro zákazníky, aby se potvrdila proveditelnost instalace,

–        instalace nabíjecích stanic kvalifikovanými odborníky,

–        vyhrazené call centrum a poprodejní servis,

–        vyřizování administrativních formalit a žádostí o grant partnerem zajišťujícím instalaci.

NA PALUBĚ

Pro usnadnění používání vozu ë-Jumpy mysleli vývojáři na všechno:

 • Nabídka nabíječky 7,4 kW a 11 kW,
 • Středová konzola: ë-Toggle ovládá převodovku díky funkcím Park, Rear, Neutral, Drive a Break.
 • Volič 3 režimů řízení: Eco, Normal a Power.
 • Specifický přístrojový panel s ukazatelem stavu nabití baterie a ukazatelem spotřeby elektrických zařízení zajišťujících tepelný komfort na palubě (topení, klimatizace).

        Elektrická matrice zobrazuje zejména tok energie a stav nabití vozidla.

 • Dotykový 7 displej vozu ë-Jumpymá novou položku v menu pod označením „Energie“, odkud je přístup k elektrickým vlastnostem vozu: tok energie, statistika spotřeby, odložené nabíjení.
 • Tok energie uvádějící informace o fungování elektrického hnacího ústrojí v reálném čase, s uvedením aktivního režimu řízení, elektrického motoru, úrovně nabití baterie,
 • Statistika spotřeby zobrazující zejména průměrnou spotřebu jízdy vyjádřenou v kWh/100 km,
 • Odložené nabíjení,
 • Přednastavení teploty.

03 CITROËN Ë-JUMPY: UŽITKOVÝ VŮZ V REŽIMU Ë-CONFORT

Verze Jumpy se spalovacím motorem se již stala měřítkem komfortu, a to díky svému odpružení, které zaručuje optimální komfort jízdy, vyšší pozici při řízení, jež řidiči dává dobrý přehled o situaci na silnici, zpracování sedadel, která nabízejí vynikající komfort sezení, velkorysému prostoru na palubě nebo ergonomické přístrojové desce.

Vůz ë-Jumpy, který je ztělesněním programu Citroën Advanced Comfort® a je určen pro širokou škálu profesionálů (řemeslníci, stavebnictví, dodávky zboží, servisní společnosti, místní správa), nabízí svým zákazníkům životní, jízdní a pracovní komfort. Představuje užitkový vůz v režimu ë-confort a přináší další výhody.

KOMFORT NA PALUBĚ

 • Nulové emise, nulový hluk, nulový stress: absence vibrací, hluku, pocit plynulosti
 • Radost z jízdy v elektrickém režimu s okamžitě dostupným točivým momentem a absence řazení, což zajišťuje velkou plynulost pohybu
 • Pohodové používání: volný přístup do regulovaných oblastí s omezenými hodnotami emisí CO2 nebo do nulových emisních zón, takže se každý řemeslník nebo kurýr dostane co nejblíže svým zákazníkům.
 • Přednastavení teploty na dálku umožňuje programování a ovládání topení a klimatizace před nástupem do vozu. Naprogramování se provádí prostřednictvím aplikace My Citroën nebo pomocí dotykového displeje a služby Connect Nav. Systém umožňuje lépe řídit úroveň nabití baterie, takže se funkce náročná na spotřebu energie použije v době, kdy je vůz připojen k nabíječce. Současně se touto funkcí zvyšuje komfort na palubě při nástupu do vozu. Pokud je vůz připojen k nabíječce,  přednastavené zvýšení teploty o 21 °C trvá 45 minut před nastaveným časem odjezdu vozu. Pokud se vůz nenabíjí, stačí 20 minut, a přednastavení teploty je možné v případě, že je baterie nabitá na více než 50 %.
 • Žádné kompromisy z hlediska odkládacích přihrádek důmyslně rozmístěných v kabině, takže má vše své místo a řidič může být v klidu. Ë-Jumpy nabízí téměř 100 litrů úložného prostoru…
 • Odpružení:
 • Pro zajištění maximálního komfortu bez ohledu na zatížení je nový Citroën ë-Jumpyopatřen pružinami s proměnnou tuhostí a tlumiči typu AMVAC (proměnlivé tlumení podle zatížení), což je „pasivní systém“ umožňující měnit tlumení podle aktuální světlé výšky vozu.
 • Nápravy zajišťují velkou přesnost řízení vozu ë-Jumpy a současně zaručují vynikající tlumení. Přední posílená náprava je typu modifikovaný McPherson se zkrutným stabilizátorem a vůz byl vybaven novou zadní nápravou s trojúhelníkovými rameny, díky níž vůz snese užitečné zatížení 1 275 kg.
 • Funkční výbava pro lepší pracovní komfort

BEST IN CLASS v segmentu – Moduwork ve všech verzích výbavy, abyste se cítili jako v kanceláři.

ë -Jumpy může mít stejné uspořádání sedadel jako verze se spalovacím motorem, tedy 3 plnohodnotná sedadla vpředu a přepážku s otvorem pro převoz dlouhých předmětů Moduwork. Je doplněn protismykovou síťkou umožňuje prodloužit délku přepravního prostoru o 116 cm na 4 metry. Kabina vozu se může změnit v mobilní kancelář, středová loketní opěrka se sklopí, vysune se otočný stolek (podle zvolené verze). Pak je možné pohodlně psát nebo pracovat na notebooku. Držák na tablet (příplatková výbava) upevněný ve středové odkládací přihrádce v horní části palubní desky se rozloží před palubní deskou a lze na něj upevnit tablety o rozměru až 11″. K nabíjení je určen konektor USB (v závislosti na verzi výbavy) umístěný poblíž na palubní desce.

Držák na chytrý telefon s integrovaným napájením je umístěný v držáku na nápoje na straně řidiče. Všechny svoje digitální přístroje tak řidič stále má bezpečně na dosah ruky.

PODPŮRNÉ PRVKY ŘÍZENÍ A KONEKTIVITA

POMOCNÍCI PŘI ŘÍZENÍ

ë-Jumpy nabízí profesionálním uživatelům 15 podpůrných prvků řízení pro bezpečnou a klidnou jízdu.

 • ZCELA NOVÉ v segmentuBezkontaktní otevírání dveří. Boční posuvné dveře (podle zvolené verze) lze bez dotyku otevřít a zavřít, což je v této kategorii exkluzivní prvek výbavy. Stačí s klíčem v kapse jen zasunout nohu pod roh zadního nárazníku a dveře, u kterých člověk stojí, se automaticky otevřou. Stejný pohyb nohy ovládá zavírání dveří a zamykání vozidla. Tato funkce slouží k usnadnění nakládky a vykládky s plnýma rukama.
 • ZCELA NOVÉ v segmentuHands-free přístup a startování vozu,
 • Brzdový asistent,
 • ZCELA NOVÉ v segmentuHead-up displej umožňující řidiči plně se věnovat situaci na vozovce před sebou, kdy se mu současně v zorném poli na průhledném displeji zobrazují všechny důležité jízdní informace (rychlost, údaje tempomatu nebo omezovače rychlosti, pokyny navigačního systému a výstražné upozornění na riziko srážky),
 • Asistent pro rozjezd ve svahu,
 • Systém sledování pozornosti řidiče,
 • Systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu,
 • Upozornění před blížící se kolizí,
 • Zpětná parkovací kamera se systémem Top Rear Vision, která přenáší na dotykový displej pohled na zadní část vozu a jeho okolí snímaný shora. Jakmile se vůz během couvání přiblíží k překážce, spustí se automatický zoom, aby byl manévr snadnější.
 • Coffee Break Alert,
 • Automatické přepínání dálkových světel,
 • Grip Control,
 • Systém snímání značek s uvedením rychlosti,
 • Tempomat/omezovač rychlosti,
 • Systém sledování mrtvého úhlu.

KONEKTIVITA

Ë-Jumpy nabízí 3 služby konektivity pro bezpečnost a pohodlí všech. Tato nabídka služeb je součástí programu Citroën Advanced Comfort®, jehož cílem je rychlý a intuitivní přístup zákazníka ke službám konektivity za účelem splnění 3 klíčových potřeb: optimální bezpečnosti, snadnější navigace a intenzivního zážitku konektivity.

 • Connect Assist

Pro bezpečnost řidiče a posádky je ë-Jumpy vybaven systémem Assistance & SOS.

Automatické volání nebo manuální stisknutí tlačítka „Asistance“: tato služba umožňuje propojit řidiče se specializovanou asistenční platformou. Dvě možnosti v případě nouze:

 • Jedná-li se o nehodu se spuštěním airbagů: automatické volání na tísňovou linku s přesnou lokalizací vozu.
 • Jedná-li se o lehkou nehodu nebo například nevolnost, může řidič stisknout červené tlačítko „SOS“ a poslat tak tísňové lince informace s identifikací vozu a přesnou zeměpisnou lokalizací.

Connect Assist umožňuje propojení aplikace My Citroën s vozem, a tedy přístup k údajům o voze, jako je stav nabití baterie, dojezd, odložené nabíjení, přednastavení teploty, místo parkování, počet najetých kilometrů, chystaná údržba.

 • Connect Nav

ë-Jumpy zpřístupňuje použité technologie prostřednictvím dotykového 7″ displeje, z něhož lze intuitivně ovládat všechny funkce. Dotyková navigace Connect Nav může být rovněž ovládaná prostřednictvím systému hlasového ovládání a umožňuje komunikovat s navigací, telefonem a rádiem.

Navigace je spojena s webovými službami, včetně TomTom Traffic, které poskytují informace o dopravě v reálném čase, aby bylo možné co nejlépe plánovat trasu. K dispozici jsou rovněž informace o umístění a cenách čerpacích stanic a parkovišť, informace o počasí a o vyhledávání místních bodů zájmu.

Uživatelé také ocení možnost bezplatného tříletého upozorňování na nebezpečné úseky (podle platné legislativy v dané zemi).

Prostřednictvím systému Connect Nav lze provádět přednastavení teploty ve voze.

 • Connect Play

Technologie Mirror Screen kompatibilní se systémy Apple CarPlay™ a Android Auto, umožňuje připojit chytrý telefon a replikovat jeho obsah na displej vozu. Řidič tak získává přístup k jeho multimediálnímu obsahu a svůj telefon včetně aplikací může přímo a snadno ovládat přes dotykový displej vozu. Pro zajištění bezpečnosti řidiče jsou přístupné pouze funkce spojené s řízením.

VYHRAZENÉ APLIKACE

 • Aplikace My Citroën umožňuje zákazníkovi po registraci spravovat nabití baterie (informace o stavu nabití, dojezdu, zbývající době nabíjení, odloženém nabíjení), přístup k aplikaci Free2Move Services určené pro elektromobily (umístění nabíjecích terminálů, ujeté kilometry, upozornění na údržbu, dohodnutí termínu v servisu, přednastavení teploty atd.)
 • Aplikace Free2Move Services nabízí pro usnadnění dobíjení a parkování (ve Francii) službu Charge My Car:
 • Přístup k 160 000 terminálům tvořícím největší evropskou síť veřejných nabíjecích stanic,
 • Umístění dostupných terminálů kompatibilních s ë-Jumpy,
 • Naplánování nejlepší trasy podle dojezdu vozidla, venkovní teploty, terénu, typu řízení (dobíjecí přestávky, celková dobíjecí doba, typ zásuvky, způsob přístupu k terminálu atd.),
 • Speciální platební karta nebo přímá platba přes aplikaci.
 
Autodoprava, Novinky, Vývojové trendy , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Volvo Trucks nadále snižuje spotřebu paliva a zvyšuje výkon.

Společnost Volvo Trucks představuje několik důležitých aktualizací svých 11 a 13litrových motorů splňujících normu Euro 6, které úspěšně poskytují snížení spotřeby paliva a zároveň zlepšení jízdních vlastností. „Snížení spotřeby paliva je klíčové pro všechny dopravní společnosti, zejména ty, které provozují … Číst dále →

číst dále »

Frigoblock spolupracuje s Mercedes-Benz na chlazení prvních kamionů eActros napájených bateriemi

Nová téměř sériová nákladní vozidla Mercedes-Benz eActros s chladicími systémy Frigoblock zahájila potravinářskou logistiku pro zákazníky v Německu a Nizozemsku. Essen, Německo, 4. listopadu 2021 – Frigoblock, jeden z předních výrobců dopravních chladicích jednotek v Evropě a značka Thermo King®, … Číst dále →

číst dále »

DAKAR 2022 – FESH FESH S HISTORICKY NEJVĚTŠÍ FLOTILOU

44. ročních Rallye DAKAR se blíží mílovými kroky. Odstartuje 2. ledna 2022 a profesionální závodní tým FESH FESH na něj vypravuje historicky největší flotilu, co se týká počtu závodních speciálů a doprovodných vozů. V době vydání tiskové zprávy je flotila vozidel … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno