LOG-IN 2009 – program

Agenda workshopu LOG-IN

Workshop fóra LOG-IN probíhá v odpoledních hodinách, v časovém rozmezí 13.00 až 18.00 hodin a je kávovou přestávkou rozdělen na dvě části. Přináší již tradičně případové studie nových úspěšných projektů v logistice realizovaných na českém trhu a na závěr panelovou diskusi na jedno z aktuálních témat na trhu.

čtěte také: Log-in 2009 Praha

V roce 2008 workshop LOG-IN uvedl NOVĚ i další formy prezentací – krátké aktuality o nejvýznamnějších logistických inovacích na českém trhu, průzkum mezi účastníky LOG-IN a úvod k panelové diskusi na více než aktuální téma “Investic v logistice a souvislostí vývoje ekonomiky a logistiky na českém trhu”.

Program workshopu LOG-IN 2009:

13.00 Úvodní slovo
13.10
Automatizace expedice s využitím regálových zakladačů a RFID v Budějovickém Budvaru Případová studie

Řešení systému skladového hospodářství s využitím plně automatizovaného vysokoregálového skladu hotových výrobků. Implementace nového WMS. Řízení toku zboží pomocí RFID technologie.Pavel Pánek, manažer logistiky a nákupu, Budějovický Budvar

 

14.00
CNG – palivo manipulační techniky budoucnosti? Aktualita

Nejnovějším prakticky využitelným typem pohonu manipulační techniky je motor na zemní plyn. Díky nízké ceně paliva je provoz větší flotily vozíků výrazně levnější než při použití jiných typů paliva. Co vše je třeba pro využití CNG? Od kolika vozíků se investice vyplatí?

Jiří Klenk, zástupce obchodního ředitele, Linde Material Handling ČR

14.15
Komplexní řešení logistiky výrobce potravin pro domácí zvířata Hill’s Pet Nutrition Manufacturing Případová studie

Rozsáhlý projekt nového evropského distribučního modelu v hustopečském závodu renomovaného výrobce krmiv pro domácí zvířata.

Adam Wielgosz, european warehousing manager, Hill’s Pet Nutrition Manufacturing

15.00
RFID/RFIP Smart Net – Unikátní řešení pro logistiku a skladování Aktualita

Autonomní systém aktivního RFID pro identifikaci, lokalizaci a měření vlastností přepravovaného zboží s možností připojení zařízení pro pasivní RFID a práci s čárovým kódem k páteřní bezdrátové síti 868MHz. Real Time Location System – RTLS.

Karel Maroušek, jednatel, active-id

15.15 Kávová přestávka s občerstvením
16.00
Systém řízeného skladu firmy RAVAK pro skladování v pojízdných regálech Případová studie

Vývoj a implementace WMS pro řízení skladových operací v pojízdném paletovém regálovém systému. Sledování rozložení zatížení regálového systému. Organizace lokací podle velikosti palet a přesahu zboží na paletě.

Daniel Langer, ředitel úseku OTŘ a informatiky, RAVAK

16.35
Slunce na logistiku – energetické využití střešních ploch logistických hal Aktualita

Logistické parky nabízejí obrovskou plochu střech pro energetické využití. Solární panely vyrábějí elektřinu využitelnou přímo na místě. Jaké přínosy to má pro uživatele? Jak vycházejí kalkulace?

Remon L. Vos, managing director, CTP Invest

16.50
Zásadní změny v distribučním systému firmy Kofola Holding Případová studie

Posilování přímé distribuce a nutnost reorganizovat nepřímou distribuci vedly firmu ke stěhování do nového moderního distribučního centra. Hladký proces stěhování proběhl bez přerušení distribuce. Nová podoba distribučního systému odpovídá požadavkům trhu.

Karel Šotek, group logistic manager, Kofola Holding

17.30
Budoucí role logistických firem Panelová diskuse

Ekonomický vývoj uplynulého roku, který neblaze dolehl i na logistický sektor, rozpoutal debatu o budoucí podobě logistického trhu. Výrobní a obchodní firmy přehodnocují své strategie v dodavatelském řetězci, stejně jako logistické společnosti přehodnocují podobu nabízených služeb. Jaká tedy bude role logistické společnosti v následujících letech?

Jiří Zrůst, CEO, C.S. Cargo
Roman Dittrich, ředitel logistiky, Karlovarské minerální vody
Miroslava Jechoux, jednatelka, ND Logistics CZ
Lubor Lepič, obchodní ředitel, Schenker

18.20
Závěrečné slovo

LOG-IN 2009 je ideální možnost nechat se inspirovat nejzajímavějšími úspěšnými logistickými projekty tohoto roku. Šestý ročník fóra LOG-IN se uskuteční v hotelu Ambassador – Zlatá Husa v Praze. Populární fórum logistických odborníků LOG-IN se již šest let věnuje inovacím a moderním postupům v logistickém průmyslu. Činí tak nejlepším možným způsobem – představením případových studií nejzajímavějších projektů na českém logistickém trhu. Poskytuje tím účastníkům jedinečnou příležitost inspirovat se na příkladech svých kolegů z branže, čerpat z jejich zkušeností. Fórum představí inovativní projekty V rámci odborné části fóra LOG-IN jeho organizátor, společnost ATOZ EVENT, reaguje na aktuální situaci na trhu. Program tak bude zaměřen na řešení a projekty, které pomohly zejména k úspoře nákladů a zvýšení efektivity logistických procesů. Účastníci se mohou těšit například na případovou studii modernizace expedice pivovaru Budějovický Budvar zahrnující automatizovaný paletový sklad a sledování pohybu palet v expediční zóně pomocí technologie RFID. Stejně jako loni program oživí několik krátkých vstupů, jejichž cílem je představit nejzajímavější inovace na trhu, které mohou přispět ke snížení nákladů v rámci logistiky. Vyvrcholením odpoledního konferenčního programu se stane panelová diskuse předních logistických odborníků na téma budoucí úlohy logistické společnosti v dodavatelském řetězci. Logistický Business Mixer pro navazování kontaktů Navázat nové obchodní kontakty nebo utužit ty stávající budou moci logističtí odborníci nejen během přestávek v konferenčním programu, ale zejména na již jedenáctém Logistickém Business Mixeru, který bezprostředně naváže na konferenci, čímž vytvoří společenskou část fóra LOG-IN. V rámci předpokládané účasti 350 logistických odborníků se účastníci budou moci v neformální atmosféře společensko-zábavného večera setkat s logistickými manažery výrobních a obchodních firem, top manažery z řad poskytovatelů logistických služeb i se zástupci dodavatelů služeb nebo produktů pro logistický sektor. LOG-IN 2009 sponzorsky podporuje řada významných firem působících v logistice. Partnery workshopu jsou DACHSER E.S.T., DEXION, GS1 Czech Republic a Schoeller Arca Systems. Generálními partnery XI. Logistického Business Mixeru jsou CTP Invest a FM Logistic, partnery Exposale, Linde Material Handling, Point Park Properties, STILL a World Class. Darina Jadrná, ATOZ EVENT

 

 
Akce, výstavy, veletrhy, Legislativa v dopravě Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentáře uzavřeny.

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Co podle Macíka rozhodne Dakar 2023? Klidná hlava, solidní tempo a šikovní mechanici

Do startu 45. ročníku Rallye Dakar zbývají 4 týdny. Pořadatelé odtajnili trasu a napumpovali tak první dakarský adrenalin do žil závodníků i jejich fanoušků. Posádka týmu MM Technology ve složení pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda … Číst dále →

číst dále »

Pojede Šoltys?

Před několika dny jsem informovali o odhalení trasy Dakaru 2023 a startovních listinách našich posádek. Když se dnes podíváme na oficiální stránky závodu dakar.com jsou tam trochu zmatky. Fotka Aleše Lopraise je u posádky Mathiase Behringera, zatímco jeho mechanik Petr … Číst dále →

číst dále »

Dakar 2023 odhalen

Ve čtvrtek 1.prosince byla na tiskové konferenci v Paříži organizátory nejslavnější rally představena konečná trasa soutěže a startovní listiny pro nadcházející ročník. Jak už bylo předem ohlášeno, Dakar 2023 opět v Saudské Arábii se vrací k maratónské soutěži se 14 … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno