Bohouš Čáp potřetí misterm Evropy v truck trialu

HATTRICK NA MISTROVSTVÍ EVROPY 2018 V TRUCK TRIALU MÍŘÍ DO PARDUBICKÉHO KRAJE

Racing Team Avia Future jezdí pod záštitou CROSS CLUBU Přelouč. Bohumír Čáp z Přelouče (řidič) a Kateřina Ventluková ze Skoranova u Třemošnice (navigátorka) jako již jediná česká posádka se účastní mistrovství Evropy v TRUKC TRIALU. Jezdí s vozidlem Avia D31, ostatní konkurence s vozy Mercedes Unimog. V roce 2007 získává Racing Team Avia Future poprvé titul mistrů Evropy, poté následovala dlouhá řada druhých, třetích míst a až v roce 2016 se povedlo opět získat titul mistrů Evropy. Sezóna 2017 tomu nebyla výjimkou a titul mistrů Evropy si obhájili.
Píše se rok 2018 a posádka znovu vyráží bojovat s evropskou konkurencí.

Sezóna 2018 pro nás byla obrovskou výzvou a velkou touhou po hattricku. Žádné z posádek kategorie II. se v novodobém bodování takový úspěch nikdy nepodařil.

Na první závod do Chorvatska jsme odjížděli s dokonale připravenou Avií. Čekala nás nová lokalita nedaleko Zábřehu v krásném prostředí s lesy, kopci a hlubokým blátem. Od prvního závodu bylo jasné, že budeme mít těžkou konkurenci z řad francouzských posádek. Právě ony již řadu let obsazují přední příčky, ale nepodařilo se jim nikdy vyhrát celkový šampionát.
Po sobotním zápolení Racing Team Avia Future vedl o pár bodů před francouzskou konkurencí.
Slunečné nedělní ráno nám přineslo štěstí. Sekce začaly osychat a nám se, jako jediné posádce, podařilo vyjet krásný dlouhý, ale nebezpečný svah. To nám přineslo další z menších náskoků v bodovém hodnocení. Následovala sekce s velmi hlubokou jámou a blátem, kdy převážná většina posádek byla nucena tyto brány vynechat či ukončit jízdu a nechat se vyprostit bagrem. I přesto, že na nás mnoho fanoušků z Chorvatska křičelo, abychom do těchto míst nejezdili, byl náš tým rozhodnut jít do většího rizika a zdolat tyto brány přesně danou cestou. Za obrovského aplausu příznivců naše Avie vyjíždí bez větších problémů a získává ještě vyšší náskok, který si do poslední branky drží. Racing Team Avia Future obhajuje minulou sezónu a vyhrává první zlato.

Druhý závod nás čekal již v tradičním prostředí ve francouzském městě Montalieu – Vercieu. Opět nás čekalo krásné večerní přivítání místním starostou a představením všech posádek. Tentokrát se na nás přichystalo celkem 22 týmů. Už v tu chvíli jsme věděli, že to bude velmi náročný souboj.

Sobotní závody začaly s velkým stresem, kdy Racing Team Avia Future startoval v sekci, ve které se mu již několik let nedařilo. Bylo zde poškozeno několik reduktorů v kolech či spojovacích tyčí řízení. Tentokrát to vyšlo a po sobotním zápolení končíme okolo 11 místa.

V neděli jsme vyjeli s velkým nasazením a pomalu jsme se posouvali vzhůru. Bohužel i přes veškerou snahu a bojovnost se nám nedařilo vyjet dva skalnaté výjezdy a skončili jsme v závodě na 6. místě.

Bohumír Čáp i přesto získává plaketu města Montalieu – Vercieu za dvacetiletou účast na tomto závodě.

Třetí závod nás čekal ve slunné Itálii, konkrétně u historického města Oleggio – Novara. Po zkušenosti z Francie jsme se ponaučili a obuli jsme nové pneumatiky. Volba byla více než dobrá a po sobotním závodě jsme v čele startovního pole. Neděle probíhala celkem bez komplikací až na sekci číslo 9. Bohužel po projetí všech branek jsme byli diskvalifikováni za únik oleje z přední nápravy. Byli jsme nuceni vypustit z ní olej z přední nápravy, abychom dokončili závod a udrželi první místo. Sice nás to stálo spoustu sil při opravě v ČR, ale opět vezeme domů zlato.

Čtvrtý závod nás čekal v německém městě Langenaltheim. Na tomto místě se nám podařilo získat titul v roce 2016. Závody probíhají převážně na břidlicovém povrchu a ostrém kamení.

Sobotní klání probíhalo bez větších potíží až na navigátorku, které se zablokovala záda. Přes všechny brány projíždí s velkým sebezapřením. Je to držák! 😀 Tento den končíme s menším náskokem na prvním místě.

Nedělní závod začíná opět s bolestmi zad a navíc nás čekal těžký terén. Tento den byl náročný i na psychiku, kdy se začala projevovat rivalita mezi námi a týmem Plein Gaz. Bohužel se nedrželi fair play a snažili se nám znemožnit vítězství v tomto závodě. Díky bohu se jim to nepodařilo a další zlato jede do České republiky.

Pátý závod se konal nedaleko Znojma v rakouském městě Limberg – Maissau. Zde nás čekal záludný a náročný kamenolom. Sobotní utkání probíhalo klidně a bez poruch na vozidle. Tedy až na rivalitu francouzského týmu, který převzal přední příčku a vedl o pár bodů.
Nedělní závod začal těžkými výjezdy, kdy se nám dařilo a opět jsme převzali přední příčku umístění. Bohužel v záludnosti tohoto lomu patří i kolísání v celkovém pořadí. V ostrých kamenech jsme prorazili přední pneumatiku, následovala rychlá oprava a návrat do boje. Drtíme soupeře a vezeme další zlato do ČR.

Šestý závod a zároveň poslední nás čekal v daleké Francií pod vrcholem Mont Blanc v překrásném horském středisku Châtel. Na tento závod dorazilo 19 posádek v naší kategorii. Strategie pro tento závod byla jasná, držet za sebou tým Plein Gaz, který nás mohl ohrozit v dosažení hattricku.
Studené a mokré sobotní ráno si na nás připravilo velmi těžký terén v nadmořské výšce přes 1600 m. Namočený podklad byl natolik náročný, že se nám nedařilo projet všechny brány. Tým Plein Gaz má jedinou šanci jak nás přeskočit a šel i do extrémních branek, což se jim nevyplatilo. Naše strategie vyšla a po sobotním klání končíme na 11. místě a tým Plein Gaz na 13. příčce.

Sice studené, ale slunečné nedělní ráno nás přivítalo v méně složitých sekcích a tým Racing Team Avia Future postupuje v pořadí dopředu. Daří se nám projet velmi hluboké bláto, kdy všechny posádky v naší kategorii uvízly nebo tuto branku vynechaly. Získáváme cenné body a stoupáme výš a výš.

Po poslední sekci ovládá Racing Team Avia Future obrovská radost a začínají velké oslavy, jelikož tuší, že se jejich sen vyplnil. V tomto závodě naše posádka končí na 3. místě a v celkovém pořadí šampionátu jsou MISTRY EVROPY 2018.

Celý tým i s rodinami a kamarády se těší na bujaré večerní slavnostní vyhlášení, kde zazní hymna České republiky a do naší malé zemičky si odvezeme ten největší pohár mistrů Evropy 2018.

Celkové umístění pro rok 2018 EUROPA TRUCK TRIAL kategorie II. :

1. místo Racing Team Avia Future (CZ) s celkovým počtem 128 mistrovských bodů

2. místo Team Plein Gaz (F) s celkovým počtem 116 bodů

3. místo Dauphidrome (F) s celkovým počtem 84 bodů

„Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nám pomáhali jak finančně, tak opravami na vozidle, i těm, kteří nám vytvářeli to nejlepší zázemí na závodech po celé Evropě. „

Děkujeme! Bohouš a Katka – Racing Team Avia Future

 
Akce, výstavy, veletrhy, Novinky, Truck Trial , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Truck Trial Stráž pod Ralskem

Nákladní vozy budou soutěžit ve Stráži pod Ralskem   Soutěžní sezónu otevřeného Mistrovství ČR v Truck trialu v roce 2019 bude pokračovat  o víkendu 22. a 23. Června  v motokrosovém areálu Luhov u Stráže pod Ralskem.. Těšit se můžete na ukázky dovednosti řidičů … Číst dále →

číst dále »

Scania získala potřetí v řadě prestižní ocenění Green Truck

Scania R 450 získala ocenění Green Truck 2019 a stala se tak ve své třídě nejúspornějším a nejekologičtějším nákladním vozidlem. Po třetím vítězství v řadě za sebou tak Scania získává hattrick.     Green Truck 2019 je velký německý srovnávací test … Číst dále →

číst dále »

KAR group dodal společnosti Transdev Morava autobusy IVECO Crossway

Výběrové řízení na dodání autobusů pro městskou a meziměstskou dopravu pro oblast Bílovecka vyhrála společnost KAR group s autobusy IVECO Crossway. Ve sjednaném termínu bylo předáno provozovateli, společnosti Transdev Morava 23 kusů autobusů. Zakázku za celkem 113,12 mil. Kč se podařilo … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno