Dakar 2015 – 5.etapa – Loprais třetí v sevření Rusů

Pouští Atacama

CARTE (1)5.etapa z Copiapo do Antofagasty byla první společnou trasou pro všechny kategorie. Cesta pouští Atacama obnášela 175 km spojovacího úseku na start rychlostní zkoušky dlouhé 458 km a dojezd 65 km do dalšího bivaku Charakterem trati se řadila k těm rychlejším a pro většinu účastníků byla lákavá pro předjíždění na rozlehlých pláních a nahnání lepšího pořadí, ačkoli kvůli přítomnému prachu feš feš museli být obezřetní. Po smolné čtvrté etapě, kdy se většina českých posádek potýkala s technickými problémy se rozhodl tým Buggyra pro využití takzvaného žolíku, takže Martin Kolomý nestartoval z 15. místa ale jako 11. a tím měl před sebou méně soupeřů na předjíždění a méně zvířeného prachu.
82-bSmůla se ale stále dál lepí na paty některým účastníkům. Martin Kolomý se ocitl na boku, kdy doplatil na předjetí jiného kamionu, který mu “zaprášil” a on vyjel ze stopy a opřel Tatru o svah. Pomohl mu Tomáš Vrátný, jež i přes tuto pomoc dojel na 9. místě, což je jeho dosavadní nejlepší umístění. Kolmý dojel 19. a propadl se celkově na 10. místo před Vrátného. Aleš Loprais si včera pomohl, když dojel čtvrtý se ztrátou 16 minut na vítězného Nikolajeva a dostal se na 3. příčku průběžného pořadí. Posádka Tatry Roberta Jana Szustkowského si vyzkoušela výměnu kola po defektu (letos jich zatím moc nebylo), což je stálo čas a dojezd až na 25. místě, celkově jsou 22.
Třetí člen aliance BDP Artur Ardavichus pomáhal zraněnému motorkáři, což by mu mělo být odečteno z času dojezdu, ale zatím stále figuruje na 29. místě a celkově na 19. místě.
Martin_písek_1Bohužel na soupisce dojezdu včerejší etapy nefiguruje Martin Macík, který předešlého dne měnil turbo svého motoru.
Smolná 4.etapa které mimo jiné způsobila problémy i Gerardu de Rooy, kterému se rozsypal zadní diferenciál, znamenala konečnou i pro našeho motorkáře Gottvalda. Po trápení se spojkou svého stroje musel být dovezen do bivaku a do 5. etapy již nenastoupil. Ostatní motorkáři však pokračují úspěšně dál, především David Pabiška včerejším dojezdem na 32. místě, celkově ja 31. Klymciw dojel 39. a celkově je 35., Engel 47. a celkově 44. Jan Veselý dokončil etapu na 77. místě a celkově je 64. se ztrátou 6 a a půl hodiny na vítěze. Skvěle si vedou slovenští motocyklisté Svitko – dojel 4. a je celkově devátý, Ivan Jakeš dojel 14. a celkově je 18. místě průběžného hodnocení.

31. 563 Kasak SVK TATRA +10:45:41 +00:40:00

Dakar, Novinky , , , , , , , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kamioňáci.com

Zdarma SMS

Krátké novinky

Víkend jako na houpačce, ale mise splněna!

Závodem v italském Misanu skončilo první po covidové mistrovství Evropy v závodech tahačů. Pro Buggyru se jednalo o šampionát historický, poprvé nasadila do šampionátu tři speciály ve vlastní režii, přičemž z početní převahy se těšili zástupci Buggyra Academy.Jak se, ještě … Číst dále →

číst dále »

Macík pojede Dakar s Karlem. Ale ani Arnošt nezůstane doma

19. 10. 2021 – Sedlčany – Pilot týmu Big Shock! Racing Martin Macík už má jasno. Rozhodl se, v jakém kamionu bude závodit na Dakaru 2022. Volba mezi osvědčeným Karlem, s nímž už absolvoval 2 ročníky legendárního závodu, a Arnoštem, vylepšeným … Číst dále →

číst dále »

MKR po rally Maroko

Poslední etapa přinesla renaultu vítězství Chvalín/Zagora – Vítězstvím uzavřel severočeský tým letošní ročník Rallye Maroko. Kamion holandského pilota Gerta Huzinka z Riwald Dakar projel závěrečnou 5. etapu v nejrychlejším čase a celkově mu patří konečná druhá pozice.             „Gert je velmi spokojený. … Číst dále →