nikey.cz

Dakar 2015 – 6.etapa

Konec českým nadějím na bednu?

CARTE6.etapa z Antofagasty do Iquique opět rozdělila kategorie do samostatných tras. Všechny ale čekal přejezd šotolinových pasáží a písečných dun s proměnlivou nadmořskou výškou až po finální sjezd k moři.
Pro kamiony připravili pořadatelé 322 km dlouhý přesun na start 318 km rychlostní speciálky a dojezd 48 km do bivaku, kam zamíří řada fanoušků a kde se zavzpomíná na zemětřesení, jež tu bylo na začátku loňského roku.

150109_dakar_15Před startem visel otazník nad další účastí našeho kamionu LIAZ Martina Macíka s Mílou Janáčkem a Martinem Mrkvou na palubě. V páté etapě pro poruchu zadního diferenciálu a ztrátu pohonu 4×4 uprostřed dunového pole nedokončili závod v časovém termínu, což znamená diskvalifikaci. Na základě odvolání se nakonec na start 6.etapy postavili a jeli velmi slušné časy těsně za TOP desítkou. Bohužel v konečném pořadí nefigurují , naopak jsou v seznamu dalších 11 kamiónů mimo hru.
6etapa-startNáš zatím nejlepší účastník Aleš Loprais , jedoucí dlouho mezi jednotlivými mezičasy v první pětce, nakonec dojel až 18. a propadl se v celkovém hodnocení až na 6. místo se ztrátou 1, 5 hodiny na prvního Rusa Nikolajeva. Příčinou byla odfouknutá guma a náseldné dfefekt pneumatiky a zapadnutí MANu na břicho.
150109_dakar_02Pacifická etapa se naopak podařila Martinu Kolomému, který díky 7. nejlepšímu času etapy stáhl manko předešlé etapy a posunul se na 9. místo průběžného pořadí. Tomáš Vrátný po bizardní závadě tlačítka startétu předešlé etapy, včera řešil ukroucený volant, ale i díky pomoci posádky Buggyry pokračoval a dojel 13. a celkově je 11. se ztrátou téměř tří hodin na vítězný Kamaz. Týmový kolegové Artur Ardavichus a Robert Szustkowski dojeli na 9. resp. 16. místě a celkově jim patří 14. a 21. příčka.
Ačkoli jsou závodníci ještě v první půli soutěže a leccos se ještě může odehrát, rozestupy se zvětšují a boj o stupně vítězů proti bezchybně jedoucí modré kavalerii Kamazů bude obtížný.
Dobře si zatím vedou naši motocyklisté – mladý Klymciw dojel 29. se ztrátou 39 minut na vítěze etapy, Engel těsně 30., PAbiška včera až 39. ovšem jen se ztrátou 47 minut na vítěze a poslední z našich – Jan Veselý 65.
V celkovém pořadí motocyklů po šesti etapách je 37. Pabiška, 35. Klymciw, 40. Engel a 62. Veselý, všichni na strojích KTM.

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

nikey.cz

Kamioňáci.com

Zdarma SMS

Krátké novinky

Tatra získala prestižní ocenění Red Dot za design vozidel nejnovější generace řady Force

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks si před pár dny zapsala další velký úspěch. Poprvé ve své historii totiž získala ocenění Red Dot v kategorii Product Design, a to hned dvakrát. Tímto oceněním, patřícím k mezinárodně nejprestižnějším v oblasti designu, byly dekorovány … Číst dále →

číst dále »

Testování v Mostě

Stalo se už dobrou tradicí, že se před nastávající sezónou evropského šampionátu truck racingu vydávají jednotlivé týmy na tréninky a testování techniky k nám na mostecký autodrom. Dalo by se říci, že se jedná o takový nultý závod, protože zde … Číst dále →