nikey.cz

DAKAR 2016 – 4.etapa

CARTEVIGNETTEStředeční etapa je první maratónskou etapou s délkou speciálky 429 km a 200 kilometrovým spojovacím úsekem. Závodníci se po okruhu vrací zpět do stejného bivaku, ovšem bez asistenčních kamiónů, které se už mezitím přesunou do dalšího bivaku. Závodníci se tak budou muset obejít bez svého týmového zázemí a servisních mechaniků, stejně tak musí vyjít s náhradními díly a pneumatikami, které si povezou s sebou. Dle zpráv od Martina Kolomého od rána opět silně pršelo, takže závodní kamióny musely vyprošťovat z bláta bivaku doprovodné a asistenční vozy. Závodníci přesto do své první maratónské etapy odstartovali. Pořadím závodníků začínají míchat časté penalizace.

Motocykly

KlymciwPo životním úspěchu se včera nedařilo Slováku Svitkovi, který dojel na 14. pozici za krajanem 12.Ivanem Jakešem a celkově se tak propadl z prvního na 4. místo se ztrátou 8 minut na vedoucího Paula Goncalvese, vítěze etapy. Náš Ondřej Klymciw dojel 36. a celkově je 27. Další mladík Milan Engel na KTM dojel 43. a celkově je 46. Ostřílený David Pabiška skončil 47., ale v celkovém pořadí je stále před Engelem na 44. místě. Jan Veselý skončil 76. a v celkovém pořadí mu patří 67. místo. Nováček Rudolf Lhotský si po pádu v předešlé etapě a naražení ruky dojel pro 99. pořadí a celkově je na 94. místě z dosud 130 motorkářů

Osobní automobily

PeterhanselLetošní hvězdně obsazený tým Peugeot stále kraluje a má všechny 4 vozy v první desítce. 4. etapu vyhrál matador Stéphane Peterhansel před Carlosem Sainzem a Sebastienem Loebem – tedy kompletní pódium pro Peugeot. Poslední čtvrtý vůz Peugeot se Cyrilem Despres byl pátý, když se mezi kolegy vklínil na 4. místě Nasser Al Attiyah s MINI. Dosud úspěšný Martin Prokop s tovární Toyotou skončil těsně před cílem etapy na střeše po dvojitém kotoulu. Dlouho čekal ny vyproštění, kterému se mu dostalo až s bývalým skokanem na lyžích Adamem Malyszem. Ten jej postavil opět na kola a Martin i přes tak se ztrátou jen 30 minut do  cíle 32. a propadl se celkově na 16. pozici. Bohužel během maratónské etapy, nemůže poničený vůz spravovat a bude muset další etapu absolvovat s rozbitým čelním sklem. Na 35. místě včera dojel Miroslav Zapletal s vozem Hummer H3, celkově je 27. Tomáš Ouředníček s dalším Hummerem v týmu Buggyra dojel 50. a celkově je 47. Josef Macháček s Martinem Plechatým a bugy Nissan Optimus v těžkém bahnitém terénu nestačí čtyřkolkám a v etapě dojeli na 56. místě, celkově jsou 50.  Dušan Randýsek s buggy Artic Cat dojel 91. a celkově je 86.

Kamiony

De RooyV námi nejvíce sledované kategorii kamiónů včerejší etapa patřila Holanďanům. Premiérového vítězství v letošním ročníku se dočkal Gerard de Rooy s Ivecem, který 418 km etapu zajel v čase 3 hodiny 58 minut a 16 sekund. s odstupem 37 vteřin dojel Peter Versluis s MAN, před třetím Hansem Staceym na stejné značce. Čtvrté místo obsadilo další Iveco Federica Villagry před Kamazem Eduarda Nikolajeva. Zajímavá situace nastala po včerejší etapě u našich čtyř nejlepších kamioňáků – Nejlepší Martin Kolomý skončil 7. a stejná příčka mu patří i celkově. Obdobně je na tom Aleš Loprais, který dojel těsně za Kolomým – je osmý, 13. etapově i celkově je Martin Macík s Liazem a 17. Tomáš Vrátný s Tatrou. Druhý vůz stáje Buugyra Jardy Valtra si polepšil a za 20. místo se dostal na celkové 23. Artur Ardavichus dojel 26. a celkově je 20. Albert Llovera rovněž stahuje ztrátu z úvodu soutěže a po 32. místu v etapě mu patří 44. příčka.

Dakar, Novinky , , , , , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

nikey.cz

Kamioňáci.com

Zdarma SMS

Krátké novinky

Mercedes-Benz Trucks překonává „zvukovou bariéru“ při elektrickém nabíjení s výkonem 1000kW

Vývojáři Mercedes-Benz Trucks během interního testu ve Wörth am Rhein poprvé nabíjejí elektrická nákladní vozidla výkonem 1000 kilowattů • Nově definovaný nabíjecí standard Megawatt Charging System (MCS) ve fázi technické implementace • Rainer Müller-Finkeldei, vedoucí produktového inženýrství Mercedes-Benz Trucks: „Naši … Číst dále →

číst dále »

Scania rozšiřuje svou nabídku elektrických nákladních vozidel o další řešení

Scania rozšiřuje svou nabídku elektrických vozidel o další modely, s nimiž lze čistě elektrický pohon využít v řadě různých oblastí. A nejde jen o možnost, ale o vhodnost a ideální podmínky k jejich využití. Dvě nová elektrická pohonná ústrojí a … Číst dále →

číst dále »

Tatra získala prestižní ocenění Red Dot za design vozidel nejnovější generace řady Force

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks si před pár dny zapsala další velký úspěch. Poprvé ve své historii totiž získala ocenění Red Dot v kategorii Product Design, a to hned dvakrát. Tímto oceněním, patřícím k mezinárodně nejprestižnějším v oblasti designu, byly dekorovány … Číst dále →