DAKAR 2020 – 8.etapa

Pondělní etapa z Wadi Al Dawasir do Wadi Al Dawasir byla druhou loop etapou, tedy trasou se startem i cílem ve stejném bivaku a tedy odpočinek pro doprovodné týmy. Z celkové délky 716 km bylo 477 měřených s proměnlivým povrchem v nadmořské výšce 800 – 1 200 m.n.m. Po včerejší tragické události byla dnes zrušena etapa pro kategorii motocyklů a quadů. Na trať se vydaly jen osobní vozy a quady. Pořadí osobních aut se v dnešní etapě pěkně promíchalo. Z pohledu našich posádek dojel Martin Prokop 22. a celkově se propadl na 14. místo. Naopak Mirek Zapletal s etapovým 25. místem je celkově už 18. Tomáš Ouředníček se znovuzrozeným vozem Ford Raptor dojel 28. a celkově je 38. Boris Vaculík po problémech s motorem dostal hnací agregát od Martina Prokopa. V 8.etapě byl klasifikován na 61. místě, celkově pak 53.

V kategorii kamiónů jede spolu s Kamazy zatím suverénní jízdu Aleš Loprais se svou Pragou, který dojel dnes dokonce na bronzové příčce a celkově je stále čtvrtý. Bohužel Martin Macík zapadl na hraně duny odkud mu pomohl Martin Šoltys. Macík skončil 11. a v průběžném pořadí se propadl na 6. místo. Martin Šoltys dojel osmý a celkově je devátý.

23.507Gert HuzinkRENAULTRiwald Dakar team+40H38´42″+24H25´00″

Dakar, Novinky , , , , , , , , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kamioňáci.com

Zdarma SMS

Krátké novinky

Africa Eco Race 2020 – 12.etapa – finále

Tomeček je s radostí a pokorou u Růžového jezera v Dakaru Dvanáctý ročník Africa Eco Race je u konce. Měl nejtěžší tratě, zúčastnilo se ho nejvíc účastníků a nejvíce lidí také mělo čest stanout na břehu Růžového jezera, na cílové rampě … Číst dále →

číst dále »

Africa Eco Race 2020 – 11.etapa

11. etapa – Palba o stošest, žádná údržba Jedenáctá etapa Africa Eco Race přiblížila účastníky mauritánsko – senegalské hranici. Je to etapa, v níž už nikdo nechce ztratit šanci dojet do cíle v Dakaru. Přesto se na ní každoročně tvrdí závodí a … Číst dále →

číst dále »

Africa Eco Race – 10.etapa

10. etapa – Tomeček byl blízko vítězství v etapě Pořadatelé Africa Eco Race mají pro svůj závod k dispozici Saharu v Mauritánii a umí toho náležitě využít. Letos zavedli účastníky do mýtické oblasti Tidjikja a vytvořili tři etapy, na které se hned … Číst dále →