Konec sezóny v Le Mans

Sobota přinesla Lackovi stříbro, Vršeckému k bedně chybělo jen málo

Ve druhém sobotním závodě Adam Lacko vybojoval po dramatickém závodě druhé místo. Společně s Vršeckého pátým místem to pro Buggyru znamená vítězství v poháru konstruktérů.

Cup race 1: David s Adamem vybojovali Buggyře bronz!
141012_jarama_4Ráno to v Le Mans začalo tradičně: mokrá trať, nízké teploty a mlha, kvůli které byl start prvního volného tréninku posunutý. V uklouzaných podmínkách se jezdcům Buggyry dařilo, ale na měřený trénink začala trať osychat. I tak Adam Lacko vybojoval druhou řadu, když svého kolegu Vršeckého porazil o dvě desetiny vteřiny.
I přes podzimní počasí se na francouzském okruhu sešlo velké množství diváků, kteří přihlíželi velmi dramatickému startu první víkendové jízdy. Mimo trať se dostali Steffi Halm, Florian Orsini a Jose Teodosio. Ti zcela zasypali trať štěrkem, který museli pořadatelé uklidit, a tak došlo na červené vlajky. O půlhodiny opakovaný start proběhl již hladce a na čele zůstal s přehledem Kiss.
Velmi dobrý start předvedl David Vršecký, který se v prvním kole dostal před týmového kolegu Lacka na čtvrté místo. Ovšem ani to jezdci Buggyry nestačilo a v polovině závodu se dotáhl na třetího Albaceteho, z čehož Španěl bojující o titul neměl dvakrát radost. I přes několik útoků se Davidovi urvat bednu nepodařilo. „Určitě parádní výsledek, jen škoda té bedny. Když jsem se dotáhl za Antonia, tak mi to začalo hrozně klouzat. Nevím, jestli z něj něco neteklo, ale nešlo se přes něj dostat,“ řekl David Vršecký.
Adam, který se propadl na páté místo, musel odolávat útokům šestého Markuse Bösigera. Nakonec se Lackovi podařilo útoky odvrátit a Švýcarovi i poodjet. „Viděl jsem, že David měl dobrý start a mě to nejelo podle představ. Když se dostal na čtvrté místo, tak už jsem si jen hlídal svojí pozici,“ uvedl v cíli první víkendové jízdy Adam Lacko.
Cup race 2: Lacko bere stříbro, Buggyra vítězí!
141012_jarama_5Opět zcela zaplněné tribuny okruhu Bugatti byly svědkem napínavého závodu. Tak jako v první jízdě, i v té druhé se o drama postarala Steffi Halm, která se roztočila před šikanou u přemostění Dunlop. Chvíli to vypadalo, že do vedení půjdou obě Buggyry, ale snahu přehnal také domácí Anthony Janiec, který startoval z první řady a zkřížil oběma českým jezdcům trať. Situace využil Švýcar Bösiger, který si zkrátil po vnitřní straně trať a dostal se do vedení. Za jeho záda se po prvním kole seřadili Lacko, Kiss, Hahn a Vršecký.
„Na startu to bylo hodně divoké a měl jsem co dělat, abych tam nezůstal. Nakonec je z toho ale druhé místo, a to je perfektní výsledek,“ řekl při odchodu na stupně vítězů Adam Lacko.
Nadšením ale nezářil David Vršecký, který se po zablokování soupeři propadl na páté místo a v dalším průběhu nedokázal proti Hahnovi a Kissovi nic vymyslet. „Vůbec nevím, co se na startu dělo. Brzdil to tam Albacete, kterého následně sestřelil Kiss, a mě vzali sebou. Škoda, protože jsem měl dnes dvakrát hodně blízko k bedně,“ uvedl rozladěný Vršecký.
Sportovní komisaři však řeší protest týmu Buggyra na Markuse Bösigera, který si při startu zkrátil trať.

Buggyra si z Le Mans veze double! Lacko první, Vršecký druhý

Poslední závod letošní sezóny evropského poháru tahačů vyšel nejlépe jezdcům českého
týmu Buggyra. Adam Lacko se postaral o českou hymnu, David Vršecký skončil druhý.

Cup race 3: Buggyra postříbřila sezónu 2014!
141012_jarama_2Již od ranních hodin se na francouzský okruh snášel hustý déšť. V Super pole vybojoval David Vršecký třetí místo a zvýšil tak své šance na zisk pódiového umístění. Adam Lacko obsadil umístění ve třetí řadě.
Start závodu po silném dešti proběhl pod žlutými vlajkami, což znamenalo, že se jezdci museli seřadit do formace dle výsledků měřeného tréninku a závodit se naplno začalo až pod obloukem Dunlop, kde zavlála zelená vlajka.
David Vršecký se držel na třetím místě, ovšem na zrádné trati chyboval a propadl se za Hahna. První zaváhání ještě Vršecký napravil, když se dostal zpět na provizorní stupně vítězů. „Jednou jsem svojí chybu dokázal napravit, ale podruhé už ne. Jsme zase u toho, že vodu prostě nemám rád,“ řekl v cíli čtvrtý Vršecký.
Až z šesté pozice startoval Adam Lacko, který měl před sebou domácího Janieca. Toho dokázal ve čtvrtém kole zdolat a posunul se na konečné páté místo. „Bohužel, myslel jsem, že z toho dostaneme víc. Výjezdy ze zatáčky jsem neměl dobrý a víc to prostě nešlo,“ uvedl po závodě Adam Lacko.
David s Adamem definitivně pro svůj tým získali v konečné klasifikaci poháru konstruktérů druhou pozici. Ve třetím víkendovém závodě stanul na stupních vítězů manažer týmu Jan Kalivoda, který si převzal pohár za třetí místo.
Cup race 4: Buggyra zakončila sezónu doublem! Adam první, David druhý
20141011_jarama_4Obrácené pořadí jezdců slibovalo téměř šedesáti tisícům diváků závěrečnou dramatickou podívanou. Start vyšel nejlépe z druhé řady Adamu Lackovi, který se po úvodních zatáčkách dostal do vedení. Dařilo se také Vršeckému, který z třetí řady bojoval v prvním kole o třetí pozici.
David byl ale při chuti a o kolo později se dostal přes Reinarta za týmového kolegu na druhé místo. Zatím co Adam přesvědčivě uháněl vpředu, David musel svoji pozici bránit před dotírajícím Hahnem. „Tak tohle byly nervy. Není nic lepšího, než po všech těch problémech zakončit sezónu doublem,“ uvedl po dojezdu do cíle Vršecký, který naposledy stanul na stupních vítězů v Mostě.
Na mokré trati to však byla jízda Lacka, který si letos dojel už pro osmé vítězství. „Byla to strašná klouzačka. V každém kole jiná. Ale mám obrovskou radost. Co více si na závěr sezóny přát!“ hlásal při odchodu na stupně vítězů Lacko.
Jezdci Buggyry v neděli samozřejmě vybojovali první místo v poháru konstruktérů. V celkovém pořadí tak podtrhli zisk druhé příčky v konečné klasifikaci sezóny 2014. Adam vybojoval mezi jednotlivci čtvrté místo, David popáté v řadě za sebou páté.
Konečné pořadí v sezóně 2014

Jezdci:
1. Norbert Kiss (MAN) 401 bodů
2. Jochen Hahn (MAN) 383 bodů
3. Antonio Albacete (MAN) 377 bodů
4. Adam Lacko (Freightliner) 314 bodů
5. David Vršecký (Freightliner) 255 bodů
….
9. Frankie Vojtíšek (MAN) 61 bodů

Pohár konstruktérů:
1. Truck Sport Lutz Bernau 621 bodů
(Albacete/Bösiger)
2. Buggyra Int. Racing System 576 bodů
(Lacko/Vršecký)
3. Team Reinert Adventure 537 bodů
(Hahn/Reinert)
4. Oxxo Energy Truck racing Team 459 bodů
(Kiss/Major)

 
Akce, výstavy, veletrhy, Novinky , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Poslední etapa ve znamení jedniček

Jeddah/Chvalín – S jedničkami zakončil poslední 12. etapu severočeský tým MKR Technology letošní 44. ročník Rallye Dakar. Pilot Pascal de Baar závěrečnou rychlostní prověrku projel v 11. nejrychlejším čase a úspěšně dostal svůj renault do cílové Džiddy. V konečném ranku se po všech … Číst dále →

číst dále »

Aleš Loprais v cíli Dakaru 2022: Děkujeme všem

Aleš Loprais, Jaroslav Valtr ml. a Petr Pokora s Pragou v barvách Instaforex Loprais Praga Teamu dokončili Rally Dakar 2022 na 21. místě v kategorii kamionů. Ze souboje o nejvyšší příčky je vyřadily v závěrečné čtvrtině soutěže technické problémy. Po … Číst dále →

číst dále »

Macík vybojoval 4. místo a cestou vytáhl Casaleho z dun

13. 1. 2022 – Bisha – Předposlední 11. etapa letošního extrémně náročného Dakaru úspěšně zdolána. Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda z týmu Big Shock! Racing dnešní porci 346 ostrých a hodně zrádných kilometrů zvládli s překvapivým klidem. … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno