Nová závodní sezóna

Nová závodní sezóna

Čtrnáctidenní maratón zvaný Dakar skončil před měsícem a kamionový sport opět upadl do zimního spánku.
Ovšem zdání může klamat, protože až na dakarské závodníky, kteří čekají na návrat svých vozidel z Jižní Ameriky, ostatní naopak už v dílnách mohou pracovat na závodních speciálech a připravovat je na další sezónu.
Na to kdo a na čem letos pojede, si ještě musíme počkat a u některých závodů se to dozvíme až při startu prvního závodu, už dnes ale můžeme zmínit některé termíny závodů a informace o lokalitách či organizaci.

Truck Trial

Na ofiálních stránkách www.trucktrial.cz  se už objevily první termíny závodů. začínat by se mělo tradičně v bývalém vojenském prostoru Milovice 14.-15.dubna.
Následovat by měla cena Mohelnice 19.-20. května,
9.-10.června Krásná Lípa u Chomutova
a 18.-.19.srpna Kunštát u Brna.

Pravidelně se tedy střídají závody v Čechách a na Moravě.
Závod v Krásné Lípě by měl být společný s německou soutěží Truck Trialu, stejně tak i závod na Kladně. Tento termín – 6.-7.10.2012 má ve svém kalendáři německý partnerský klub truck trialu, na našich stránách zatím není???

Naše zástupce v Evropské soutěži Truck Trialu v kategorii S2 – Bohouše Čápa s Danou Hlínovou a Tomáše Pražáka s Ondrou Vodičkou čekají následující závody:

1. 26.-27.5  Montalieu-Vercien (Francie)
2. 7.-8.7      Oberndorf / Kitzbühel (Rakousko)
3. 28.-29.7 Oschersleben (Německo)
4. 18.-19.8 Amstetten Mauer (Rakousko)
5. 1.-2.9. zatím není známá lokalita
6. 8.-.9.      Crailsheim (Německo)

Bohužel se opět kryje jeden termín s českým šampionátem (Kunštát x Amstetten 18.-19.8.2012) , takže obě posádky přijdou o možnost zisku bodů do domácí soutěže.

Truck Rally

Rychlostním závodům kamiónů se u nás bohužel nedaří. Po několika závodech pod hlavičkou Rally trial Bohemia, pořádaných organizátory českého truck trialu před několika lety, se už poslední dva roky žádný závod neuskutečnil. Naše posádky jsou tedy odkázány na soutěže pořádané za našimi hranicemi. Nejdostupnější jak co do vzdálenosti, tak nákladově či regulemi, jsou soutěže pořádané německými kluby – BAJA Saxonia, Rally Janschwälde, Rally Dresden-Breslau,…
Prvně jmenovaný závod u Lipska letos mění pořadatele. Chvíli to dokonce vypadalo, že se tento oblíbený amaterský závod, ovšem s účastí několika dakarských týmů z Holandska, ani konat nebude. S novým pořadatelem – 4×4 Club Leipzig (www.4x4Club-Leipzig.de) se mění i název soutěže na “BAJA300 Mitteldeutschland” Číslovka představuje ujetou vzdálenost v mílích, odpovídající 480 kilometrům. Termín je 17 – 20. května 2012.
Na tomto závodě, kde se pravidelně zúčastňuje naše nejznámější amaterská posádka s Tatrou 815 4×4 – tým Svoboda, by se letos podruhé měl objevit i Petr Jansa s Tatrou 4×4 a Michal Jansa na Liazu. Poprvé by zde měl startovat i Adam Staněk s Tatrou 4×4 a s otazníkem je start ještě jedné české posádky.
Další závody jako jsou závody v Africe (Tunis, Maroko) či ruská Silk Way jsou zase příležitostí pro naše profesionály. Mimo Tomáše Tomečka, jež preferuje africké závody, o SWR uvažuje Czech Dakar Team (Martin Kolomý a Marek Spáčil) , Bonver Tým (Tomáš Vrátný) a rád by jistě obhájil loňské vítězství i Aleš Loprais. Avšak zde visí velký otazník nad termínem doléčení Alešova zranění z letošního Dakaru a samozřejmě i stavba nového vozu po této nehodě.
Jsou zde i evropské soutěže BAJA pod hlavičkou FIA, z nichž ta první konaná již na konci března v Itálii – BAJA Italia -si dělá ambice na otevření kategorie pro kamiony (mimo to z druhého hmotnostního pólu otevírá i katagorii šlapacích kol). Dle rozhovoru s našimi Dakarskými jezdci, ale o tento závod nebude zájem. Je to přiliš brzy po Dakaru a lokality, alespoň ty z minulých ročníků, nejsou pro kategorii kamiónů optimální. Snad tedy BAJA Espaňa, BAJA Hungaria či BAJA Slovakia.
Vše je o financích a zviditelnění sponzorů, takže ani zde nemůže očekávat silné zastoupení našich posádek.

Truck Race

V této kategorii očekáváme řadu změn a novinek, ale právě zde si musíme na konečné soupisky týmů a jezdců či vozidel počkat až na konečný termín přihlášek FIA 20. dubna 2012. Proslýchá se o zániku některých stájí a vzniku nových, takže se dají očekávat přestupy pilotů mezi jednotlivými stájemi podobně jak jsme na to zvyklí u závodů formule 1.

 

 

Zatím tedy pouze přehled závodů:

 

13.05.2012             Istambul                                                              (Turecko)
20.05.2012            Misano                                                                   (Italie)
10.06.2012            IX.G.P. Camión de las Naciones                 (Španělsko)
24.06.2012           Nogaro                                                                    (Francie)
01.07.2012           British Truck Grand Prix                                (Anglie)
15.07.2012           ADAC Truck Grand Prix Nürburgring       (Německo)
29.07.2012          Truck Battle Russia Smolensk                      (Rusko)
02.09.2012          Czech Truck Prix Most                                      (Česká republika)
23.09.2012          Zolder                                                                       (Belgie)
07.10.2012          XXVI Gran Premio Camión de Espaňa       (Španělsko)
14.10.2012           24 heures Camions                                              (Francie)

 
Akce, výstavy, veletrhy, Novinky, Truck Trial , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Dvě nová vozidla Scania pro ÚDRŽBU SILNIC Královéhradeckého kraje a.s. s nástavbou KOBIT

V dílnách jičínské společnosti KOBIT byla předána dvě nová vozidla pro ÚDRŽBU SILNIC Královéhradeckého kraje. Jedná se o modely Scania P 410 s pohonem všech kol 4×4, které tak rozšířily flotilu vozů této značky ve společnosti na dvanáct Značka Scania má i … Číst dále →

číst dále »

Volvo Trucks zahajuje zákaznické testy plně elektrických nákladních vozidel pro stavebnictví

Letos v říjnu zahájí společnost Volvo Trucks ostré testování plně elektrického přepravního řešení pro stavebnictví. Zákazníkovi, společnosti Swerock, budou dodána dvě těžká nákladní vozidla, aby mohla uspokojit rostoucí požadavky na nižší hluk a emise, a to zejména v citlivých městských oblastech. Po … Číst dále →

číst dále »

Truck Racing letos končí

Díky neutěšené situaci s nákazou Covid a s tím souvisejícími opatřeními byl po závodu na legendární trati v Le_mans, která dlouhý čas byla závěrečným podnikem evropského poháru tahačů, hlavními pořadateli ETRC zrušen i poslední závod v italském Misanu, původně přeložený … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno