Přípravy na Dakar 2012

Přípravy na Dakar 2012

 Rok utekl jako voda a přiblížil se další ročník slavného závodu DAKAR. Letošní trasa přibrala další latinsko-americkou zemi Peru. Závod odstartuje z Mar Del Plata  a povede přes území Argentiny a Chile, ale nebude se vracet zpět do místa startu, nýbrž bude pokračovat do hlavního města Peru – Limy. Všechna startovní místa jsou opět “vyprodaná”, takže se fanoušci mohou těšit na napínavé souboje silně zastoupeného startovního pole.

 Účast našich kamiónů

 S podzimem přišel čas na dolaďování formy posádek i testování vozidel pro nadcházející ročník závodů. Vojenský areál u slovenské Senice se svým výborným písečným povrchem znovu využily naše týmy pro zkoušky nastavení vozů a jízdních vlastností většinou upravených vozidel.

Vůz pro Africa Eco RaceLetka Racing Team Tomáše Tomečka navštívil Senici hned dvakrát. Nejprve 24.září spolu s brazilským pilotem Andrém Azavedem a svými dvěma speciály, posléze 22.října už jen s oranžovou Tatrou Tomáše. Tomáš Tomeček s navigátorem Vojtou Morávkem zamíří stejně jako loni na konkurenční závod Africa Eco race, zatímco žluto zelená Tatra poputuje spolu s Jaroslavem Martincem a Petrem Vodákem řídícím doprovodnou Tatru, do jižní Ameriky.

 

Tatra Jamal Aleše LopraiseTaké Aleš Loprais se svým týmem okusil senické písky. Podobně jako na Silk Way rally nasazuje frenštátská stáj do bojů dvě vozidla – Tatru Jamal sponzorovanou firmou Instaforex bude pilotovat Aleš Loprais a po svém boku bude mít mechanika Petra Almášiho a kopilota Michala Ernsta, který má podobně jako Vojtěch Štajf (Dakar2009 a SWR 2011) zkušenosti z automobilové rally.

Druhou Tatru “Puma” Bonver Dakar týmu bude pilotovat Tomáš Vrátný. Ten si svůj křest odbyl na zmiňované soutěži Silk Way v Rusku letos v červenci. Zkušeným navigátorem mu bude Ota Měřínský, bývalý člen továrního týmu Tatra, který se ve svých 65 letech vrací do kabiny závodního vozu. O servis se bude starat v roli mechanika Radim Pustějovský.

           Na Dakar pojede Martin Kolomý                                                                    

Czech Dakar Team posílá za moře jen jeden ostrý speciál. Po nehodě na Silk Way rally zůstala zelená Tatra Marka Spáčila neopravená a tak do Buenos Aires připluje jen Tatra Martina Kolomého. Ten si 9.října v Senici ověřil, že páteř poškozená při nehodě na letošním ročníku Dakaru nedělá problémy a může opět naplno závodit. Ostrému testu bude auto i posádka podrobena na soutěži Sahara Rallye de Tunisie konané od 29.10. do 12.11.2011.

 

Jeden z Liazů KM Racing teamuKM Racing Tým Martina Macíka testuje už několikátý rok na Africkém kontinentu, přesněji v tuniské oáze Ksar Ghilane. Podobně jako Aleš Loprais na SWR vysílá na Dakar 2012 dva vozy Liaz. První vůz bude řídit Jaroslav Valtr s mechanikem Janem Bervicem a na post navigátora usedne David Pabiška, dlouholetý člen týmu startujícím v kategorii motocyklů.

Druhý Liaz pilotuje jako v Rusku polák Józef Cabala s navigátorem, nestorem dakarských závodů Josefem Kalinou. Roli mechanika u dvou Josefů by měl převzít buď Jakub First či Michal Mrkva.

 Přijdou změny?

V nedávných dnech došlo v Paříži k jednání mezi hlavními konstruktéry a zástupci několika závodních týmů na téma budoucnosti konstrukce kamiónů na závodech Dakar. Mezi pozvanými byl Gerard de Rooy(IVECO), Franz Echter (MAN), Wulfert Van Ginkel (GINAF) a i náš Aleš Loprais (TATRA). První schůzka položila základy pro další jednání a byla vytvořena pracovní skupina jež bude mít tvorbu změn na starosti.

V jednání je například omezení objemu motoru, maximální rychlosti a další opatření. Blíží se tedy možná obdoba technických pravidel Formule 1 či jednotných monopostů jako ve Formuli Renault či Octavia Cupu? To ukáže budoucnost, možná už další zasedání na jaře roku 2012.

 

 
Akce, výstavy, veletrhy, Dakar, Novinky , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Tomeček by rád letos jel na Dakar i do Dakaru

Tomáš Tomeček se dakarskému závodění věnuje od roku 1995. Letos si naplánoval, že během jednoho roku pojede na Dakar i do Dakaru. V lednu úspěšně zvládl první štaci, Dakar Rally v Saúdské Arábii. Pokračovat měl v březnu na Africa Eco … Číst dále →

číst dále »

DAKAR 2022 – ostravský tým FESH FESH si veze domů 12. místo

V pátek 14. ledna dojeli účastníci Rallye DAKAR do cíle. Ostravský tým FESH FESH si odváží z kategorie kamionů 12. místo. Všech 12 náročných etap zvládla litevská posádka s vozidlem Tatra Jamal se startovním číslem 529. Tatra 815 „Puma“ v závodě DAKAR Classic dojela … Číst dále →

číst dále »

Poslední etapa ve znamení jedniček

Jeddah/Chvalín – S jedničkami zakončil poslední 12. etapu severočeský tým MKR Technology letošní 44. ročník Rallye Dakar. Pilot Pascal de Baar závěrečnou rychlostní prověrku projel v 11. nejrychlejším čase a úspěšně dostal svůj renault do cílové Džiddy. V konečném ranku se po všech … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno