První závodní víkend okruhových tahačů je minulostí.

Z Rakouska si Lacko veze býka a celkově je třetí

Úvodní podnik evropského poháru tahačů byl ve znamení trápení s nastavením nového zařízení na měření maximální povolené rychlosti. Nakonec si však Lacko jednoho býka za druhé místo z poslední bodované jízdy z Rakouska odváží. Jeho kolega Draganovič dokonce vyhrál v kategorii nováčků.

SOTOBA
SUPERPOLE
Sobotní program odstartovaly volné tréninky, které byly z důvodu včerejší Lackovi havárie přesunuty právě na dnešní den. Prvním důležitým bodem dnešního dne bylo Super Pole. To Adamovi bohužel nevyšlo podle představ a do první bodované jízdy bude startovat až ze čtvrté řady. „Sice jsme oproti loňsku zrychlili o půl vteřiny, osmé místo je pro mě ale velkým zklamáním. Potřebovali bychom aby pršelo, je to krátký okruh a rozdíly se ztenčují,“ poukázal Adam na fakt, že jezdci mezi třetím a osmým místem byli natěsnáni do jedné desetiny sekundy. Alen Draganovič dojel na 13. místě a do závodu vyrazí ze sedmé řady. “Být dvě vteřiny za evropskou elitou myslím, že není vůbec špatný výsledek. Je ale stále co zlepšovat,“ zhodnotil svůj výkon v kvalifikaci Alen Draganovič.

Pohárový závod 1
Lehce zklamaný, ale odhodlaný bojovat se vydal Adam do prvního závodu a hned v prvním kole se prokličkoval na šesté místo. Vedení se ujal Jochen Hahn následován němkou Halmovou. Adam se postupně probíjel vpřed až na čtvrté místo, kde celá tři kola před cílem sváděl souboj o třetí pozici s Gerdem Korberem. Ten se však jeho atakům nakonec ubránil. „Stíhací jízdu jsem si užil, nakonec to bylo těsně pod stupni vítězů. Auto už fungovalo mnohem lépe. Je to hodně vyrovnané,“ uvedl v cíli lehce zklamaný Adam. Premiérový závod si doslova protrpěl slovinský závodník Alen Draganovič, který v průběhu závodu obdržel dokonce dvakrát penalizaci průjezd boxy a propadl se tak až na čtrnácté místo. „Na startu jsem byl lehce nervózní, ale myslím si, že nebýt shozených kuželek, byl jsem na dostřel top 10.,“ řekl v cíli Alen ke své premiéře.

Pohárový závod 2
Po startu druhé jízdy dne se Adam, startující ze šesté pozice, okamžitě začal probíjet pořadím vzhůru. Jeho vzestup se však zastavil opět těsně pod stupni vítězů. „Těžko se závodí, když to, co naberu v zatáčkách následně ztratím na rovince. Promotér zavedl nový systém měření rychlosti a mám tak trochu obavy o jeho funkčnosti. Dvě brambory jsou ale pořád lepší začátek než loni. Uvidíme, co zítra,“ shrnul konec prvního závodního čtvrtý muž celkového pořadí Adam Lacko. Alen Draganovič dokončil druhý závod na třináctém místě a zlepšil se tak o jednu příčku oproti předchozímu závodu.

NEDĚLE
SUPERPOLE
Nedělní Super Pole Adam Lacko odstartoval skvěle, když se po prvním kole usadil ve vedení. Nadšení ale rychle opadlo poté, co mu traťoví komisaři udělili penalizaci za překročení maximální povolené rychlosti a zrušili všechny jeho zajeté časy. „Vůbec nechápu, co se tu děje. Už dva dny tu ladíme elektrické omezení rychlosti s novým dodavatelem systému, místo toho, abychom to řešili dva měsíce zpátky. A tohle je výsledek, “ uvedl v boxu naštvaný Adam Lacko.

Pohárový závod 3
Do třetí bodované jízdy víkendu tak čtvrtý muž průběžného pořadí odstartoval až z páté řady. Rozladění ze Super Pole ale hodil za hlavu a s bojovností sobě vlastní se hned v prvním kole prodral na páté místo. „Start se mi povedl, Gerd Korber to tam trochu rozhodil a podařilo se mi protáhnout dopředu. Bohužel to bylo maximum, co se dalo dělat,“ zhodnotil závod v cíli Adam. Kolize využil také Alen Draganovič, který se posunul do první desítky. V závěru však doplatil na své závodní nezkušenosti, když podlehl tlaku dotírajícího Brita Smithe a nakonec po kolizi skončili oba mimo trať. Závod byl tak tři kola před cílem předčasně ukončen. Naštěstí pro Draganoviče tak mohl do druhé jízdy dne startovat z deváté pozice.

Pohárový závod 4
Dva se perou třetí bere, tak by se dal v krátkosti shrnout poslední závod víkendu. Adam Lacko předvedl opět výborný start, díky kterému se prodral na druhou pozici. Z boje o vedení s Němcem Lenzem se nakonec nejvíce radoval Hahn, jedoucí pět kol před cílem na třetí pozici. „Po startu jsem se dostal do sevření, ale podařilo se mi z něj vymanit a protáhnout na druhé místo. Souboje se Sashou Lenzem je mi líto, že se mi nepodařilo ho dotáhnout až do vedení. Za druhé místo jsem však po víkendovém trápení nakonec rád,“ uvedl na závěr spokojený Adam Lacko.

Na poslední závod bude určitě vzpomínat v dobrém truckracingový nováček Alen Draganovič, který dokončil svou životní jízdu na šestém místě. Toto umístění mu navíc zajistilo prvenství v Promoters Cupu. „Jsem nadšený. Ještě se s truckovými závody teprve seznamuji, ale po dnešním výsledku z obou pohárových jízd jsem velice spokojený. Přeci jen první desítka je první desítka. Dokonce jsem si užil i podium,“ uvedl vysmátý Alen Draganovič.

V celkovém pořadí je Adam Lacko po prvním závodním víkendu na třetí pozici se ztrátou sedmnácti sekund na vedoucího Němce Hahna.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Novinky , , , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Macík v novém speciálu boduje na Rallye du Maroc. Čeněk jede kudlu

4. 10. 2022 – Martin Macík, pilot týmu Big Shock! Racing, po čtyřech závodních dnech Rallye du Maroc zatím drží 1. celkovou pozici před Keesem Koolenem. Oba závodníci jedou v kamionech od sedlčanských MM Technology. Macíkova posádka současně úspěšně pokračuje v testování … Číst dále →

číst dále »

Buggyra po 30 letech opouští evropský truck racing. Calvet na závěr sezony vybojoval titul v Promoter’s Cupu

Závodním víkendem v Jaramě skončila nejen letošní sezona ME tahačů na okruzích, ale také jedna éra týmu Buggyra ZM Racing. Jeden z neúspěšnějších týmů historie šampionátu totiž svět evropských trucků opouští. Na rozloučenou Téo Calvet vybojoval titul v Promoter’s Cupu … Číst dále →

číst dále »

Mercedes-Benz eActros LongHaul obdržel cenu “2023 Truck Innovation Award”

Hannover – Mercedes-Benz eActros LongHaul získal ocenění „2023 Truck Innovation Award“. Prestižní oborové ocenění uděluje zvláště inovativním nákladním vozům porota „International Truck of the Year“ (IToY), kterou tvoří 25 zkušených novinářů z oboru nákladní dopravy z významných mezinárodních médií z … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno