Renault Truck pro Airbus

RENAULT TRUCKS A RAVE DODALI AIRBUSU FLOTILU
6 VOZIDEL EURO 6 S POHONEM NA BIONAFTU

Renault Trucks a skupina Rave předaly Airbusu v úterý 5. května klíče od flotily šesti vozidel Euro 6 s pohonem na bionaftu. Rave zvítězil ve výběrovém řízení vyhlášeném výrobcem letadel v Toulouse s nabídkou dvou podvozků a čtyř tahačů Renault Trucks D Euro 6 na bionaftu.

renault_trucks_d_biodiesel_rave_3Rave v úzké spolupráci s Renault Trucks zvítězil ve výběrovém řízení pořádaném DHL a zadaném Airbusem s nabídkou vozidel na bionaftu. Výběrové řízení se týkalo čtyř tahačů a dvou podvozků, které jsou alternativním řešením naftových pohonů.
Rave a Renault Trucks společně přesvědčili Airbus spojením svých zkušeností a znalostí v oblasti nákladních vozidel, alternativních energií, přepravy a logistiky a v úterý 5. května pak předali šest vozidel Euro 6 na bionaftu. Jedná se o dva podvozky Renault Trucks D 4×2, z nichž první je ve verzi 12 t vybavený motorem DTI 5 o výkonu 240 k a druhý ve verzi 19 t vybavený motorem DTI 8 o výkonu 320 k a o čtyři tahače Renault Trucks D Wide 19 t vybavené motorem DTI 8 o výkonu 320 k.

renault_trucks_d_biodiesel_rave_6Tato vozidla Euro 6 s pohonem na bionaftu poskytují stejný výkon motoru a krouticí moment jako vozidla na klasický dieselový pohon. Jejich motory mohou spalovat až 100 % bionafty, paliva vyrobeného výhradně z obnovitelných zdrojů a to z rostlinných nebo živočišných tuků. Rave a Renault Trucks s touto nabídkou řešení zaujali Airbus.
Renault Trucks D a D Wide na bionaftu budou pro Airbus zajišťovat dopravu v toulouské aglomeraci na nově vybudované logistické trase Air-log, která je určena pro dopravu mezi všemi montážními linkami Airbusu v dané lokalitě a jeho výrobním závodem Saint-Éloi. Vozidla na bionaftu budou každodenně zajišťovat přepravu obráběných a nových dílů mezi výrobním závodem, subdodavateli a dodavateli z jednoho místa na druhé.

Skupina Rave
Skupina Rave se specializuje na poskytování dopravních a logistických služeb více než sedmdesát let. Nabízí globální řešení pro organizaci dopravy, pronájem nákladních vozidel, služby spojené se silniční dopravou a logistické služby.
Skupina čítá i na 1 200 zaměstnanců, 30 poboček ve Francii a roční obrat činí 130 miliónů eur.

Airbus
Airbus je světovým výrobcem komerčních letadel. V dnešní době je v provozu po celém světě více než 6 000 letadel této značky. Skupina Airbus, vlajková loď evropského průmyslu, zaměstnává na 144 000 osob po celém světě a je reprezentována těmito třemi společnostmi, kterou jsou leadery na svých trzích: Airbus, Airbus Defence and Space a Airbus Helicopters. V roce 2014 činil obrat skupiny 60,7 miliard eur.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Novinky, Technika , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Další motoristický víkend

Průběžně vás informujeme o víkendových akcích, kde můžete trávit volný čas, především ti, kteří mají blízko k motorismu, milují vůni benzínu, nafty, ale třeba i páry. Pravidelně bývají nabité předprázdninové měsíce a výjimkou není ani letošní rok. O to více, … Číst dále →

číst dále »

VOLVO Truck zahajuje prodej elektrických vozidel

Prodej modelů těžké řady elektrických nákladních vozidel Volvo Trucks se nyní po oficiálním otevření objednávkového systému opravdu rozběhne. Společnost Volvo Trucks nyní oficiálně otevírá objednávkový systém pro svou řadu těžkých elektrických nákladních vozidel Volvo FH Electric, FM Electric a FMX … Číst dále →

číst dále »

Pilsen Truck day 2022

V sobotu se už po čtvrté sjedou kamiony na plochodrážní stadion v Plzni na dobročinný sraz, který má své počátky v roce 2017. Dva ročníky byly zrušeny během koronavirových opatření, takže letos se sejdeme opět v plné síle. Organizátoři tentokrát … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno