RENAULT TRUCKS D S KABINOU 2 M

RENAULT TRUCKS D S KABINOU 2 M

smallRenault Trucks rozšiřuje svou nabídku vozidel pro městskou rozvážku a představuje nový model: Renault Trucks D s kabinou 2 m vyvinutý ve spolupráci se společností Nissan Motor Ltd. Toto vozidlo pro segment od 3,5 do 7,5 tuny, je ideálním řešením pro rozvážku středně velkých nákladů ve městech.

Renault Trucks rozšiřuje svou modelovou řadu a nabízí nové vozidlo Renault Trucks D s kabinou 2 m pro segment od 3,5 do 7,5 tuny, které bylo vyvinuto ve spolupráci se společností Nissan Motor Ltd. Díky této nové nabídce je výrobce připraven pokrýt prostřednictvím své kompletní modelové řady vozidel segment od 2,8 do 120 tun a jakékoli potřeby svých zákazníků.
Model Renault Trucks D s kabinou 2 m je ideálním řešením pro rozvážku středně velkých nákladů ve městech. Jeho kompaktní rozměry a konfigurace kabiny nad motorem jej činí snadno ovladatelným v městském prostředí. S cílem zajistit maximální komfort při řízení může být nový model ve verzi 7,5 tuny vybaven robotizovanou převodovkou.
Provedení kabiny bylo navrženo s ohledem na pohodlí řidiče a všechny ovládací prvky jsou tak umístěné na dosah ruky na přístrojové desce. Prostorná kabina vozidla s mnoha úložnými prostory usnadňuje život řidiče na palubě.
I vnější design Renault Trucks D s kabinou 2 m odráží jeho kvality: spolehlivý, efektivní a robustní pracovní nástroj, který je zdrojem zisku, které nesmí zákazníka nikdy zklamat, musí podporovat jeho podnikání a vzbuzovat hrdost u jeho řidičů.

Renault Trucks se při vývoji zaměřil především na úsporu paliva, protože nákladní vozidlo se stává skutečným zdrojem zisku. Proto je model Renault Trucks D s kabinou 2 m vybaven výkonnou poháněcí soustavou snižují spotřebu paliva. Spotřebu paliva lze u verze 7,5 t dále snížit využitím robotizované převodovky Optitronic. Všechny modely Renault Trucks D s kabinou 2 m jsou navíc k dispozici s prodlouženým převodem hnací nápravy podporujícím snižování spotřeby paliva.

Motor Euro 6 DTI 3 o výkonu 150 a 180 k nabízí vysokou úroveň výkonu a vysoký krouticí moment dostupný od 1200 ot/min. Díky unikátnímu poměru hmotnosti a výkonu je dokonale adaptován pro rozvážku a distribuci zboží.

Celková hmotnost soupravy dosahuje 11 tun a délka karoserie se pohybuje v rozmezí od 2900 do 6400 mm.
Renault Trucks D s kabinou 2 m disponuje se širokou nabídkou rozvorů, přípravných prvků pro montáž nástavby a vývodů napájení. Jeho kabinu lze sklopit o 45°, čímž je usnadněn přístup k motoru a jeho údržba.

Jelikož se porucha vždy objeví v tom nejméně vhodném okamžiku a ohrožuje operativnost přepravců, zavedla společnost Renault Trucks s pomocí své sítě 1 600 servisních míst disponujících více než 1000 asistenčních vozů rychlou a efektivní intervenční službu 24 h denně, 7 dní v týdnu. V 90% případů provede technik vyslaný do terénu servisní zásah přímo na místě. V případě potřeby výměny specifických součástí může síť aktivovat službu Activ’Parts dostupnou 24 hodin denně, která umožňuje urgentní získání náhradních dílů.

 Nákladní vozidlo bude pýchou vašich řidičů

Design modelu D Cab 2 m, vytvořený týmy designovým ateliérem Renault Trucks, využívá vizuální prvky nové modelové řady Trucks a dělá čest svému řidiči. K pocitu hrdosti řidiče přispívá i úroveň komfortu při řízení. Kabina modelu D 2 m je tak vybavena odpruženým, vyhřívaným a nastavitelným sedadlem řidiče s bezpečnostním pásem v červené barvě, který je typickým znakem nové modelové řady Renault Trucks. V konfiguraci se třemi sedadly je prostředni sedadlo vybaveno přihrádkou, do níž může řidič při sklopení opěradla odkládat různé předměty a spolujezdec má přitom k dispozici samostatné sedadlo. Tato prostorná kabina pohodlně pojme tři osoby, přičemž pasažér na prostředním sedadle má díky nízkému tunelu motoru dostatek prostoru pro nohy.
Ergonomická přístrojová deska umožňuje řidiči snadno dosáhnout na všechny ovládací prvky. Její součástí je digitální displej, který intuitivním způsobem zobrazuje informace o stavu vozidla, a multifunkční volant umožňující ovládání tempomatu, jakož i telefonu nebo rádia.
V otázce výbavy model Renault Trucks D s kabinou 2 m nabízí automatickou klimatizaci, navigační systém nebo 12V elektrické zásuvky pro zajištění maximálního komfortu řidiče. Prostorná kabina je vybavena řadou úložných prostorů na přístrojové desce a v zadní části sedadel, do kterých si řidič může odložit svůj přenosný počítač, telefon či dokumenty ve formátu A4. Model D s kabinou 2 m je rovněž vybaven chladícím držákem na nápoj a stojany na lahve.

Za účelem zajištění optimální aktivní bezpečnosti je model Renault Trucks D s kabinou 2 m vybaven brzdným systémem s kontrolou trajektorie ESC, předcházejícím vyjetí z vozovky nebo převrácení vozidla. Dále je vybaven omezovačem rychlosti a tempomatem, systémem pomoci při rozjezdu ve svahu (Hill Start Aid) a kompletní nabídkou airbagů.
Konečně byl s cílem usnadnění každodenní práce řidiče a zajištění jeho bezpečnosti nově vyřešen přístup do kabiny vozidla. Při rozvážce a distribuci zboží je nutné často vystupovat a nastupovat do vozidla. Díky motoru odsunutému do zadní části kabiny je nástupní hrana u modelu D s kabinou 2 m umístěna velmi nízko. Výška schodu se podle dané verze pohybuje od 420 do 450 mm, čímž je řidiči umožněn snadný a bezpečný přístup do kabiny.

Vozidlo je rovněž opatřeno nástupním madlem na straně řidiče i na straně spolujezdce. Přístup k čelnímu sklu je usnadněn díky schůdka integrovanému v nárazníku. V neposlední řadě je přístup do kabiny usnadněn díky úhlu otevírání dveří 70°.

OBORY

Model Renault Trucks D s kabinou 2 m byl navržen tak, aby odpovídal požadavkům zákazníků v oborech spojených s rozvážkou ve městech. Díky široké nabídce představuje atraktivní volbu pro společnosti působící v oblasti rozvážky a distribuce zboží. Model lze využít i na některých staveništích a zvláště vhodný je pro zahradníky.
Díky své výborné ovladatelnosti v městském prostředí toto vozidlo plně uspokojí požadavky profesionálů v oblasti rozvážky a distribuce zboží, kteří požadují dobrou ovladatelnost, pohodlí, užitečné zatížení a nízkou spotřebu paliva. Pro stěhovací práce, servisní služby a údržbu komunikací je nový model k dispozici ve verzi kabina s podvozkem s pohonem zadních kol. Dále může být vozidlo vybaveno i nástavbou s vybavením pro hasiče.
Model Renault Trucks D s kabinou 2 m rovněž odpovídá požadavkům na mobilitu, výkon, užitečné zatížení a tažnou sílu, které jsou nutné pro provádění některých prací jako jsou například zemní úpravy v zahradách a sadech.

SKLADBA MODELOVĚ ŘADY

Typ Znak náp. C.H.V. C.H.S Pneumatiky Motor Výkon Převodovky Nápravy
Podvozek 4×2 3,5 t 7 t DTI 3 150 k Manuální 6-ti stupňová FT-D336
3,5 t HD 205/75 R16 FT-D339
5,6 t 9,1 t 215/75 R16 DTI 3 150 k Manuální 6-ti stupňová FT-D389
6,5 t 10 t 225/75 R16 DTI 3 150 k FT-D460
7,5 t 11 t 205/75 R17,5 DTI 3 180 k Manuální 6-ti stupňová ET-D510
nebo
Robotizovaná 6-ti stupňová

 
Novinky, Technika , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Co podle Macíka rozhodne Dakar 2023? Klidná hlava, solidní tempo a šikovní mechanici

Do startu 45. ročníku Rallye Dakar zbývají 4 týdny. Pořadatelé odtajnili trasu a napumpovali tak první dakarský adrenalin do žil závodníků i jejich fanoušků. Posádka týmu MM Technology ve složení pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda … Číst dále →

číst dále »

Pojede Šoltys?

Před několika dny jsem informovali o odhalení trasy Dakaru 2023 a startovních listinách našich posádek. Když se dnes podíváme na oficiální stránky závodu dakar.com jsou tam trochu zmatky. Fotka Aleše Lopraise je u posádky Mathiase Behringera, zatímco jeho mechanik Petr … Číst dále →

číst dále »

Dakar 2023 odhalen

Ve čtvrtek 1.prosince byla na tiskové konferenci v Paříži organizátory nejslavnější rally představena konečná trasa soutěže a startovní listiny pro nadcházející ročník. Jak už bylo předem ohlášeno, Dakar 2023 opět v Saudské Arábii se vrací k maratónské soutěži se 14 … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno