Silk way rally 2022

Z Astrachaně do Moskvy:

je oznámena trasa Silk Way Rally 2022

Online prezentace 12. ročníku trasy Silk Way Rally se uskutečnila 10. listopadu a odhalila fanouškům a závodníkům hlavní detaily nadcházející akce, dosud přísně utajené.

Historie bude hrát důležitou roli v roce 2022. K oslavě 350. výročí narození císaře Petra Velikého spojí rallye deset regionů Ruské federace, z nichž mnohé jsou spojeny s jeho jménem.

Největší cross-country rally v Eurasii se bude konat od 6. do 16. července se startem v Astrachani (tam jsou plánovány i administrativní kontroly a přejímky) a cílem na Rudém náměstí v Moskvě. Severní Kavkaz a Groznyj – hlavní město Čečenské republiky, Elista, Volgograd, Voroněž – spojující tyto body na mapě, můžete pochopit, jak zajímavá a rozmanitá bude geografie události v roce 2022.

Celková délka této unikátní trasy bude 4380 kilometrů, včetně 2800 kilometrů rychlostních zkoušek.

Sportovní ředitelství Silk Way Rally je vždy připraveno vyjít vstříc potřebám závodníků, a proto poplatky za účast na Silk Way Rally 2022 zůstanou stejné jako v roce 2021.

Pořadatelé dodržují i ​​další dobrou tradici: posádky do 30 let i všechny ženské posádky se budou moci rally zúčastnit bez placení startovného.

Soutěže se budou moci zúčastnit soutěžící všech typů vozidel: motocyklů, čtyřkolek, SSV, osobních a nákladních automobilů.

Zahájení příjmu přihlášek k účasti na akci je naplánováno na 15. února 2022.

Vladimir Čagin, vedoucí mezinárodního projektu Silk Way Rally:

„V čem je Silk Way Rally speciální? To, že každý rok závodníci akce zdolávají zcela novou trasu, která se již nikdy neopakuje. Rally 2022 nebude výjimkou – její vzdálenost otevře každému jezdci spoustu nových věcí. Hned vás varuji: bude to zajímavé, ale nesmírně obtížné. I když to jsou výzvy, které přitahují konkurenty z celého světa.

Naše země je hrdá na svou staletou historii. Shodou okolností příští rok uplyne 350 let od narození člověka, který Rusku otevřel „okno do Evropy“, jmenovitě Petra Prvního. Říká se mu „Velký“, stejně jako Silk Way Rally. A naše akce příštího roku projde mnoha městy, která jsou spojena se jménem tohoto ruského císaře.“

Luc Alphand, sportovní ředitel Silk Way Rally:

„Jedním z rysů cross-country rally je vedle sportovní složky možnost objevovat nové krajiny. A teď jsme v Čečenské republice, v nádherných horách. Cross-country rally se v této části země ještě nikdy nepořádaly. Pro nás, stejně jako pro závodníky, je velmi důležité být zde a mít možnost objevovat nové, dosud neobjevené cesty nebývalého rozsahu a rozsahu.

Místní úřady a obyvatelstvo nás velmi vřele přivítali, projevili otevřenost a upřímný zájem o rozvoj cestovního ruchu a motoristického sportu v regionu. Zvláště bych chtěl zdůraznit vysokou bezpečnost tohoto regionu. V současné době je tato část Ruska vysoce klidná a stabilní, místní lidé by rádi ukázali celému světu, že návštěva bude co nejbezpečnější a nejpohodlnější“.

Viktor Sokolov, první zástupce vedoucího mezinárodního projektu Silk Way Rally:

„International Silk Way Rally není jen cesta z bodu A do bodu B. Je to dobrodružství. Naším úkolem je každým rokem zvyšovat zájem o závod a zvyšovat počet závodníků. Naším cílem je zohlednit doslova každé přání, aniž bychom zapomněli na rovnováhu mezi sportovní složkou, logistikou a dojmy, které nová trasa na závodníky udělá.“

Oleg Matycin, ministr sportu Ruské federace:

Tento unikátní projekt je opět připraven sjednotit stejně smýšlející lidi – profesionály a nadšence – motoristického sportu z Ruska a mnoha dalších zemí. Nová trasa soutěže povede poprvé v historii Silk Way Rally územím Severního Kavkazu – jde o zcela nový region pro cross-country rally. Jsem si jist, že jedinečná krása přírody, jedinečná a rozmanitá krajina, obrovské historické a kulturní dědictví Ruska zanechají nezapomenutelné dojmy v srdcích soutěžících a fanoušků.

Realizace takových jasných a zároveň solidních a seriózních sportovních projektů, jako je Silk Way Rally, vytváří pozitivní reputaci a potvrzuje skvělé možnosti regionů na trase při pořádání světových sportovních akcí, vytváří základ pro rozvoj sportovních kontaktů a přitahuje mladé lidi na sportovní akce.

Všem soutěžícím přeji úspěch a skutečně vítěznou náladu a všem fanouškům a divákům – ten nejjasnější dojem

 
Dakar, Novinky , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

TATRA TRUCKS a její partneři představují hasičské speciály Tatra na veletrhu Interschutz 2022

Od 20. do 25. června se na výstavišti v německém Hannoveru koná veletrh Interschutz 2022. Jde o jednu z největších přehlídek služeb a produktů pro požární ochranu, záchranné systémy, civilní ochranu a bezpečnostní složky. Na veletrhu má svůj stánek i kopřivnická společnost TATRA TRUCKS, … Číst dále →

číst dále »

Pro Martina Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem

Do Dakaru 2023 zbývá půl roku. Ale přípravy na další ročník legendárního dálkového závodu už se roztáčejí na plné obrátky. Posádka pilota Martina Macíka se těší na závodní rozcvičku během blížící se rally Baja Aragon. Mechanici sedlčanského centra MM Technology … Číst dále →

číst dále »

Truck Trial ve Vřesové

Tento víkend se jede další závod českého mistrovství v truck trialu. Jedná se již o čtvrtý soutěžní víkend po závodech v Milovicích, Černuci a Mohelnici. Mohelnický závod je pořádán jinými organizátory, než zbylé závody ale stejně jako v Mohelnici, i … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno