Tomáš Tomeček míří opět na Africa Eco Race

Tomeček opět míří do Afriky

IMG_9113Dnes se v pražském Top hotelu konala tiskové konference Promet Excalibur týmu před nadcházejícím ročníkem Africa Eco Race 2016. Jezdící šéf týmu Tomáš Tomeček spolu s navigátorem Ladislavem Lálou před novináři a obchodními partnery nastínili své cíle a novinky před závodem.
Letošní již osmý ročník závodu Africa Eco Race začne technickými přejímkami 27.12.2015 v exkluzivním prostředí Monaka, odkud se závodníci spojovací etapou okolo 300 km přesunou do přístavu a po dvoudenní plavbě na trajektu vystartují vstříc Růžovému jezeru v Senegalu, kde 10. ledna závod končí. Novinkou letošního ročníku je řada spojovacích etap, která by především v úvodu a hornatých úsecích měly soutěžící rychleji přenést do písečných pasáží. Tvůrce trati René Metge slibuje pro letošní ročník více písku a dun, zároveň v duchu názvu soutěže Eco budou i etapy bez přesunu doprovodných týmů se startem i cílem ve stejném bivaku.
IMG_9120Tomáš Tomeček řekl: „Hlavním cílem je především s radostí dojet do Dakaru“. Zároveň připomněl, že Dakar je stále v Africe a tento způsob soutěže je ten pravý, či také kontrast jeho týmu ve složení řidič-navigátor a dva mechanici (letos přibyde jeden press car se čtyřmi novináři/fotografy/kameramany) proti armádě personálu u stáje KAMAZ.
Zásadní novinkou v konstrukci 100% závodní Tatry jsou nové tlumiče Reiger , tedy špičková technika předních závodních týmů, která by měla přinést zrychlení Tatry na tvrdých rovných površích, kde dosud Tomáš Tomeček proti konkurenci ztrácel.
Startovní listina bude známa až po technických přejímkách, ovšem v kategorii nákladních vozů se dá mimo Tatru Tomáše Tomečka očekávat minimálně start dvou Kamazů, MAN Elisabeth Jacinto a Scanie Maďara Kovacse. Nechme se překvapit, zda se nepřipojí i některý z holandských vozů, které letos nejedou do Jižní Ameriky.
Nový ročník má navíc dvě výročí – 30 let od prvního startu vozu Tatra a bohužel také 30. let od tragické smrti zakladatele této soutěže Thierry Sabineho při pádu organizačního vrtulníku.

E12-%20Africa%202016_net

 
Akce, výstavy, veletrhy, Dakar, Novinky , , , Zobrazit komentáře

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama



Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

DAKAR 2022 – ostravský tým FESH FESH si veze domů 12. místo

V pátek 14. ledna dojeli účastníci Rallye DAKAR do cíle. Ostravský tým FESH FESH si odváží z kategorie kamionů 12. místo. Všech 12 náročných etap zvládla litevská posádka s vozidlem Tatra Jamal se startovním číslem 529. Tatra 815 „Puma“ v závodě DAKAR Classic dojela … Číst dále →

číst dále »

Poslední etapa ve znamení jedniček

Jeddah/Chvalín – S jedničkami zakončil poslední 12. etapu severočeský tým MKR Technology letošní 44. ročník Rallye Dakar. Pilot Pascal de Baar závěrečnou rychlostní prověrku projel v 11. nejrychlejším čase a úspěšně dostal svůj renault do cílové Džiddy. V konečném ranku se po všech … Číst dále →

číst dále »

Aleš Loprais v cíli Dakaru 2022: Děkujeme všem

Aleš Loprais, Jaroslav Valtr ml. a Petr Pokora s Pragou v barvách Instaforex Loprais Praga Teamu dokončili Rally Dakar 2022 na 21. místě v kategorii kamionů. Ze souboje o nejvyšší příčky je vyřadily v závěrečné čtvrtině soutěže technické problémy. Po … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno