Trasa Dakaru 2020 odhalena

Na středeční tiskové konferenci tradičně v Paříži byly představeny detaily trasy nadcházejícího ročníku Dakar a zároveň oficiální startovní listiny pro tento závod. Jak už víte, závod se stěhuje už na třetí kontinent, po té, co v roce 2009 našel útočiště v Jižní Americe  po vojenských problémech v jeho kolébce- Africe. Po deseti ročnících však jihoamerické země už neměly dostatek peněz na pořadatelství závodů a tak se Dakar stěhuje Blízký Východ, Saudské Arabie, která díky ropnému bohatství zajistila konání maratónské soutěže na pět let dopředu. Pro většinu účastníků nové prostředí s odlišnou kulturou (mimo jiné přísný zákaz alkoholu pod peněžitým trestem a vyloučením ze soutěže na tři roky!) však možná nabídne opět zajímavé etapy a mnoho soutěžních kilometrů s minimem přejezdů a neutralizací.  První etapy povedou podél Rudého moře, druhá polovina soutěže se přesune do vnitrozemí. Na závodníky čeká i maratónská etapa bez asistenční pomoci a několik loop etap, které dovolí odpočinout doprovodným kamionům.

 

Co nás ale zajímá jsou účastníci nadcházejícího ročníku, především z naší země.

Pro ty co se se zajímají o Dakar to už jsou známá fakta, ale shrňme si to. V kategorii motocyklů to je Milan Engel s KTM za Moto Racing Group(č.29), Jan Brabec na Husquarně za tým Big Shock(č.43), Petr Vlček rovněž na stroji Husqarna ve vlastní režii(č.52), nestor Jan Veselý se stejnou značkou za tým IVAR CS(č.68), Martin Michek na KTM za Moto Racing Group(č.132) a konečně Roman Krejčí s KTM za IVAR CS-(č.144). Bohužel letos chybí naše závodnice Gabriela Novotná po úrazu na letošní Silk Way rally a finančních potížích.

Mezi čtyřkolkami nás bude reprezentovat dvojice Tomáš Kubiena za Moto Racing Group (č. 258) a Zdeněk Tůma na Yamaze jako osamocený reprezentant Barth Racing teamu (č.263).

V kategorii SxS se v lednu vrátí na trať ostřílený Josef Macháček spolu s Vlastimilem Tošenovským na novém stroji Artic Cat z roudnických dílen Tatra Buggyra teamu (č.414).

V silně nabité konkurenci osobních aut uvidíme Martina Prokopa s Viktorem Chytkou na nově postaveném Fordu Raptor (306), kterému bude krýt záda překvapení v podobě Martina Kolomého v nové roli pilota druhého Fordu Raptor s navigátorem Jiřím Štrossem, jinak bývalým palubním mechanikem po boku Martina Kolomého v Tatře (339). Bohužel se do Saudské arábie nevypraví naše Olga Roučková, jejíž generální sponzor Penthause neprošel kvůli svému obsahu puritánskými zvyklostmi, což je bohužel také stinnou stránkou místa konání.

V lednu odstarují také bývalí parťáci, dnes oba piloti vozů FORD a to Mirek Zapletal s Markem Sýkorou (331)a Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem (328). S třetím vozem FORD pojede dvojice Boris Vaculík a Martin Plechatý se startovním číslem 343.

Nás samozřejmě nejvíce zajímá kategorie kamiónů, která je letos sice trochu oslabená, ale přesto skýtá zajímavá očekávání i díky nepřítomnosti jednoho z favoritů – Gerarda de Rooye. S číslem 502 startuje Aleš Loprais s nově postaveným vozem pod značkou PRAGA V4S, s číslem 504 pak Martin Macík s dakarskou premiérou vozu Iveco, Martin Šoltys bude letos s Tatrou na trati sám za tým Tatra Buggyra (509). Jako ostrá asistence PH-Sportu pojede Robert Randýsek s vozem MAN TGA 4×4(535). Na startu budou ovšem dvě Tatry ostravského týmu Bonver či chcete-li týmu Fesh_fesh. S číslem 510 to bude česko-polská posádka Robert Szustkowski-Jaroslaw Kazberuk a Filip Škrobánek a s číslem 521 česko-polsko-francouzská posádka Patrice Garruste, Szymon Gospodarczyk a Petr Almáši. Nesmíme také zapomínat na vozy z židovických dílen MKR, které budou na startu hned čtyři. Mimo známého Renaultu Sherpa s Martinem van den Brinkem, Renaultem K s navrátilcem Pascalem de Baarem a dalším Káčkem nově v týmu Fireman s Richardem de Grootem je tu letošní další žhavá novinka – nový hybridní Renault pro Gerta Huzinka.

Bude tedy na co se dívat a na co se těšit. Připomeňme, že start začíná 5. ledna stejně jako Africa Eco Race.

 
Dakar, Novinky , , , , , , , , , , , , Zobrazit komentáře

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Big Shock Racing po Dakaru 2020

Pro tým Big Shock Racing Dakar nekončí, teď si ho užije s fanoušky Praha 21. 1. 2020 – Členové týmu Big Shock Racing už jsou po úspěšném absolvování Dakaru zpět doma. Pilot Martin Macík spolu s navigátorem Františkem Tomáškem a … Číst dále →

číst dále »

Africa Eco Race 2020 – 12.etapa – finále

Tomeček je s radostí a pokorou u Růžového jezera v Dakaru Dvanáctý ročník Africa Eco Race je u konce. Měl nejtěžší tratě, zúčastnilo se ho nejvíc účastníků a nejvíce lidí také mělo čest stanout na břehu Růžového jezera, na cílové rampě … Číst dále →

číst dále »

Africa Eco Race 2020 – 11.etapa

11. etapa – Palba o stošest, žádná údržba Jedenáctá etapa Africa Eco Race přiblížila účastníky mauritánsko – senegalské hranici. Je to etapa, v níž už nikdo nechce ztratit šanci dojet do cíle v Dakaru. Přesto se na ní každoročně tvrdí závodí a … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno