Truck Race Misano

Sobota: Radost vystřídalo zklamání. Vršecký penalizovaný z třetí pozice

140524_01misano_34Předposlední květnovou sobotu odstartovala sezóna evropského šampionátu tahačů. Ve druhé jízdě dojel Vršecký na výborném třetím místě, následná penalizace jej však srazila na pozici devátou. Adam Lacko bojoval s technikou, ale společně s Davidem ve dvou jízdách posbírali celkem 24 bodů a získali dva poháry v týmech.
Cup race 1: Buggyra začala v Misanu třetím místem
Jak Vršecký, tak Lacko prošli kvalifikací a v Superpole vybojovali třetí a čtvrtou řadu. Po startu se pokusil Rene Reinert zavřít Davida, ovšem český jezdec se nedal a udržel páté místo. Situace využil ještě sedmý Lacko, který se tak dostal za záda Vršeckého. Buggyře se startovním číslem 55 tato příčka patřila i po dvanácti kolech. David Vršecký zabojoval a dostal se těsně za záda Švýcara Bösigera. Po problémech Norberta Kisse toto duo bojovalo dokonce o třetí pozici. David se dostal těsně na nárazník MANa a několikrát naznačil předjížděcí manévr. Ovšem zkušeného Bösigera tato situace nerozhodila a Vršecký obsadil na úvod čtvrté místo.
„Hned od prvních zatáček to nebylo jednoduché, ale zvládli jsme to. Po propadu Kisse jsem měl samozřejmě větší motivaci k zisku třetího místa, ale Bösiger se se svými zkušenostmi nenechal rozhodit,“ uvedl v cíli David Vršecký.
„Hned od začátku jsem se snažil, jak nejlépe šlo. Měli jsme problémy s Reinertem, ale David to ustál a zůstali jsme oba před ním. Teď se musíme soustředit na druhý závod, ve kterém zkusíme získat maximum,“ hodnotil první víkendový závod Adam Lacko.
Cup race 2: Radost vystřídalo zklamání
140525_01misano_03Sobotní program pokračoval v Misanu druhou pohárovou jízdou s handicapem. Adam Lacko startoval do závodu z třetí pozice, David Vršecký z místa pátého. I v předvečer panovaly na okruhu teploty okolo 30 stupňů Celsia, a tak to jezdci neměli v tahačích vůbec jednoduché. Start se nepovedl Renemu Reinertovi, který v první zatáčce driftoval. Na to doplatili všichni jezdci na vnitřní straně okruhu, tedy i Lacko a Vršecký. Zatímco si Reinert udržel první místo, David s Adamem se propadli, a to na šestou a sedmou pozici.
Vpředu se utrhl Norbert Kiss, ale o druhé místo sváděli velký boj Reinert, Bösiger, Vršecký a Hahn. Tuto čtveřici navíc začal stahovat Albacete, který se dostal před Lacka. David neměl jednoduchou situaci, nepodařený útok by znamenal propad. Nakonec se před jezdce Buggyry dostal Albacete, který však v posledním kole ještě zaútočil na třetího Bösigera a oba šli v dramatickém závěru závodu mimo trať.
Přestože Vršecký dojel na třetím místě, dodatečná třicetisekundová penalizace jej sesadila na konec elitní desítky. Chuť si český jezdec spravil nejrychlejším kolem závodu.
„I když jsem cíl proťal na třetím místě, je z toho až devátá pozice. Jsem si vědom jednoho kužele, který  jsem sestřelil, ale o tom druhém vůbec nevím. Bohužel ani komisaři mi nebyli schopni ukázat průkazný materiál o vině,“ dodal zklamaně Vršecký.
Adam Lacko se po penalizaci týmového kolegy posunul na konečnou pátou pozici. „Nejde nám to tak, jak bych si představoval. Bohužel víc jsem toho udělat ve druhé jízdě nemohl. Víme ale co máme zlepšit, a tak doufám v lepší neděli,“ uvedl po druhé jízdě Lacko.

Neděle: Vršecký s Lackem vybojovali pro Buggyru první letošní double

140525_01misano_01Úvodní podnik evropského šampionátu tahačů pokračoval na okruhu v Misanu nedělním programem. Vršecký si po sobotním zklamání spravil chuť vítězstvím v posledním víkendovém závodě. Na stupních vítězů jej doplnil druhý Adam Lacko a společně jezdci roudnického týmu vybojovali double.
Cup race 3: Lacko těsne pod podiem
Tak jako v sobotu, i v neděli postoupili oba jezdci týmu Buggyra z kvalifikace do Superpole. Zde se lépe dařilo Adamu Lackovi, kterému přes noc mechanici vyměnili motor. Adam vybojoval dopoledne druhou řadu, David Vršecký skončil na místě pátém.
Oproti sobotním startům se v první zatáčce třetího pohárového závodu nic dramatického neudálo. Adam Lacko se sice snažil dostat před třetího Albaceteho, ale Španěl po několika zatáčkách svoji pozici uhájil. David Vršecký bez problému udržel za svými zády Bösigera a jezdci Buggyry projeli cílem prvního kola na čtvrtém a pátém místě. Vpředu opět uháněl Norbert Kiss a o druhé místo sváděli během závodu boj Jochen Hahn a Antonio Albacete. Toho využil čtvrtý Lacko a dvě kola před cílem závodu se dotáhl na tuto dvojici do bojové vzdálenosti. V posledním kole ještě Adam naznačil několikrát předjížděcí manévr na Albaceteho, ale zkušený jezdec ustál situaci a třetí místo ubránil. Vše to z pátého místa kontroloval David Vršecký, který čekal na příležitost.
„Start se opravdu povedl a už to vypadalo, že se dostanu před Albaceteho. Jenže jsem byl na vnějšku a nechtěl jsem riskovat sestřelení kuželky a podobného trestu jako v sobotu David. Ta samá situace nastala také v posledním kole. Jsem ale spokojený a děkuji celému týmu za přípravu vozu. Dnes vše klape jako hodinky,“ hodnotil nedělní první jízdu Lacko.
„Jel jsem jak nejlépe umím, ale startovní pole je hodně vyrovnané a tady v Misanu moc míst k předjíždění není. Zkoušel jsem vyčkat na nějakou chybu soupeřů, ale dnes žádná nepřišla,“ dodal k třetímu pohárovému závodu Vršecký.
140525_01misano_13Cup race 4: Buggyra má první vítězný double!
Poslední víkendový závod se stal snůšku bodů pro českou Buggyru. David Vršecký vybojoval vítězství a Adam Lacko dojel v dramatickém závodě na druhém místě.
Do čtvrtého pohárového závodu s handicapem startovalo prvních osm jezdců v opačném pořadí. Z druhé řady tedy David Vršecký, ze třetí Adam Lacko. Start se povedl Vršeckému, který se po úvodních zatáčkách dostal na třetí místo před Albaceteho. Ve čtvrtém kole využil český jezdec soubojů mezi Reinertem a Bösigerem a dostal se na druhou pozici. Velké drama se odehrává také za touto trojicí. Ve snaze dostat se dopředu chybuje Kiss, čehož využívá druhý jezdec Buggyry a posouvá se na čtvrté místo. V dalších kolech se Adam Lacko dostal až na záda Bösigera. V devátém kole zkouší Vršecký útok na Reinerta a jde do vedení, které již nikomu nepřenechal.
Vrcholí také boj o druhé místo. V nájezdu do posledního kola Bösiger najíždí na Reinerta, což oba stojí čas a na druhou pozici jde Lacko. David Vršecký si dojel pro první místo a zároveň zajel nejrychlejší čas závodu. Díky druhé pozici Adama Lacka manažer týmu Buggyra Jan Kalivoda přebírá již třetí pohár v šampionátu konstruktérů. Tento víkend
již třetí.
„Byl to naprosto skvělý závod. Na začátku víkendu to s námi nevypadalo nejlépe, ale s takovým to výsledkem musíme být spokojeni. Víc jsme z posledního závodu dostat nemohli,“ hodnotí uplynulý víkend David Vršecký.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Novinky , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Co podle Macíka rozhodne Dakar 2023? Klidná hlava, solidní tempo a šikovní mechanici

Do startu 45. ročníku Rallye Dakar zbývají 4 týdny. Pořadatelé odtajnili trasu a napumpovali tak první dakarský adrenalin do žil závodníků i jejich fanoušků. Posádka týmu MM Technology ve složení pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda … Číst dále →

číst dále »

Pojede Šoltys?

Před několika dny jsem informovali o odhalení trasy Dakaru 2023 a startovních listinách našich posádek. Když se dnes podíváme na oficiální stránky závodu dakar.com jsou tam trochu zmatky. Fotka Aleše Lopraise je u posádky Mathiase Behringera, zatímco jeho mechanik Petr … Číst dále →

číst dále »

Dakar 2023 odhalen

Ve čtvrtek 1.prosince byla na tiskové konferenci v Paříži organizátory nejslavnější rally představena konečná trasa soutěže a startovní listiny pro nadcházející ročník. Jak už bylo předem ohlášeno, Dakar 2023 opět v Saudské Arábii se vrací k maratónské soutěži se 14 … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno