Truck Race Navarra pro Buggyru

Vršecký vítězí, Lacko dvakrát třetí

Cup race 1: Lacko začal v Navaře třetím místem
140608_navarra_sun_09Přes kvalifikaci se oba jezdci Buggyry hladce dostali mezi desítku nejrychlejších. V superpole vybojoval Adam Lacko druhou řadu a David Vršecký se umístil hned za ním na pozici páté. Bohužel jezdci nenavázali na časy z volných tréninků, kde figurovali na příčkách nejvyšších. Za to ale mohlo především horké počasí, které na španělském okruhu panuje.
Start závodu musel být kvůli nehodě v první zatáčce opakován. Hned v zaváděcím kole navíc odstoupil z první řady Jochen Hahn, kterého postihly technické problémy. Po opakovaném startu si tak Adam Lacko pohlídal třetí pozici. Do problémů se naopak dostal David Vršecký, na kterého zezadu naskočil Rene Reinert. David se tak propadl až na sedmé místo, ze kterého se musel probojovávat kupředu. Lacko se držel vedoucí dvojice a ujížděl zbytku startovního pole. Na třetím místě jezdec z Čeladné také proťal cílovou čáru.

140607_navarra_sat_25 „Byl to zajímavý závod. Snažil jsem se držet Antonia a Norberta, ale to se mi nakonec úplně nepodařilo. Je ale super, že hned v prvním závodě bereme bednu. Ke konci jsem měl ještě problémy s brzdami, ale to do druhého závodu dáme do pořádku,“ řekl usměvavý Lacko, který se navíc ve španělském šampionátu umístil na druhém místě za domácím Albacetem.
Vršecký se dostal před Teodosia a Halmovou, čtvrtý Bösiger byl však už daleko, a tak se David musel spokojit s pátým místem. „Hned v první zatáčce mi přestalo jet auto. Při pohledu do zpětného zrcátka jsem zjistil, že mám na svém autě Reinerta. Nechápu to. Bohužel mě tato situace stála cenné body. Musel jsem se pak dostávat před jezdce, kteří mě předjeli, a tím mi odjeli soupeři vpředu,“ uvedl po závodě rozčarovaný Vršecký.
Cup race 2: Vršecký a Lacko znovu na bedně!
140607_navarra_sat_23Do druhé sobotní jízdy startovalo opět prvních osm jezdců z prvního závodu v opačném pořadí. Vršecký vyrážel ze čtvrté pozice, ale už cílem druhého kola projížděl na prvním místě. Poté se českému závodníkovi podařilo poodjet zbytku startovního pole. Adam Lacko však bojoval s jezdci startující před ním. V pátém kole se dostal před Halmovou, a to již na třetí pozici. Za jezdce Buggyry se však dostal Jochen Hahn na nových pneumatikách a za Vršeckého rychlý Kiss. O nervy drásající závěr sobotního závodu bylo postaráno.
Oba piloti Buggyry si však s touto situací zkušeně poradili a dojeli si pro další společné stupně vítězů.
„Od prvního kola jsem měl problém s chlazením levého předního kola a teplota se pohybovala okolo 500 stupňů Celsia. I když to vypadalo, že si jedu v předu sám, bylo to opravdu nervy drásající. Nakonec se na mě dotáhl ještě Kiss a poslední kolo se ještě bojovalo. Po prvním závodě jsem si spravil chuť,“ uvedl se smíchem David. „Je to další parádní výsledek. Držel jsem za sebou Hahna na nových pneumatikách a jsem rád, že neprovedl něco, co by nás vyřadilo. Děkuji celému týmu za velmi dobře odvedenou práci,“ dodal v cíli Adam, který se i tentokrát objevil na stupních vítězů ještě jednou, když ve španělském šampionátu obsadil první pozici před Albacetem.
Díky tučnému bodovému přídělu si manažer týmu Buggyra Jan Kalivoda došel pro pohár za první místo.
Český tým se v sobotu dostal na druhé místo v průběžném pořadí týmů s pětibodovou ztrátou na první pozici.

Vršecký a Lacko dosáhli na stupně vítězů i v neděli

Také v neděli dokázali jezdci Buggyry dosáhnout na stupně vítězů. David Vršecký vybojoval v posledním čtvrtém závodě třetí místo. Adam Lacko si spravil chuť dvěma druhými místy ve španělském poháru.
Cup race 3: Španělský pohár pro Lacka, trápení pro Vršeckého
140607_navarra_sat_29Nedělní program na španělském okruhu Navarra odstartoval v devět ráno warm-up. Rozhodující však byla o hodinu později kvalifikace, kterou Lacko s Vršeckým prošli do Superpole. Dopoledne se díky chladnějšímu počasí oba Češi zrychlili, přesto dosažené časy stačily jen na třetí řadu. Rychlejší byl jako v sobotu Adam Lacko.
Start prvního nedělního pohárového závodu se odehrál v poklidu. Jak Lacko, tak Vršecký si po první zatáčce pohlídali své pozice. Pátý Adam se statečně držel za Jochenem Hahnem, ale za dvanáct kol nenašel na Němce recept, jak jej předjet. David na svého týmového kolegu lehce ztrácel, v cíli si však stěžoval na přilnavost svého tahače. „Neměl jsem vůbec žádný grip. Pokaždé, když jsem přidal, jsem klouzal. Do druhé jízdy s tím musíme něco udělat,“ řekl šestý v cíli Vršecký.
Lacko sice jezdil v těsném závěsu za třetím Bösigrem a čtvrtým Hahnem, ale na útok to tentokrát nestačilo.
„Hledal jsem nějakou možnost, jak jezdce před sebou znervóznit, aby chybovali a umožnili mi zaútočit, ale nenechali se. Mám radost, že jsem alespoň ve španělském šampionátu získal body za druhé místo,“ uvedl k závodu Lacko.
Cup race 4: Vršecký uhájil třetí místo, Lacko s proraženou pneumatikou sedmý
140608_navarra_sun_15Do čtvrtého víkendového závodu s handicapem startovalo prvních osm v opačném pořadí, a tak oba piloti Buggyry stáli ve druhé řadě. Vršecký využil zaváhání jezdců vpředu a po úvodních zatáčkách se dostal na první místo. Takové štěstí neměl Lacko, který v souboji s Hahnem a Kissem prorazil jednu zadní pravou pneumatiku a propadl se na osmou pozici. Následně v souboji s Reinertem dokázal postoupit na konečnou sedmou příčku. I přesto si Lacko dojel pro čtvrtou trofej ve španělském poháru, a to pro druhé místo.
„Hned po startu jsem dostal ránu zezadu a odnesla to jedna ze zadních pneumatik. Hodně jsem ztratil, ale nešlo s tím nic dělat. Někdy to bohužel neovlivníte,“ dodal po závodě Lacko.
David Vršecký bránil téměř půl závodu první pozici. Za ním byl již rychlý Jochen Hahn a jezdec Buggyry se potýkal s nedotáčivostí svého tahače. Vršecký ztratil nejen první místo, ale i druhou pozici, kterou vybojoval Norbert Kiss. Na Vršeckého třetí místo se ještě tlačili Albacete a Bösiger, ti však úspěšní nebyli.
„Dnes to bylo hodně o nervy. V prvním závodě se auto přetáčelo, takže jsme udělali nějaké změny. Teď to bylo naopak nedotáčivé. Třetí místo jsme ubránili opravdu jen tak tak. Rozloučil jsem se bednou, což není špatné. Dnes to ale mohlo být lepší,“ uvedl třetí Vršecký.
V průběžném pořadí jezdců se Adam Lacko propadl na čtvrtou pozici. David Vršecký je šestý s minimálním odstupem jednoho bodu na týmového kolegu. V poháru konstruktérů je Buggyra i nadále na druhém místě se ztrátou čtyřiadvaceti bodů.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Novinky , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Další výzvou pro Lacka a Calveta bude tradiční závod v Le Mans

Sedmým a předposledním závodem pokračuje sezóna ME tahačů na okruzích ve francouzském Le Mans. Na okruhu Bugatti budou jezdci týmu Buggyra ZM Racing bojovat o drahocenné body: Adam Lacko o posun v celkovém pořadí do elitní trojky a Téo Calvet … Číst dále →

číst dále »

Světové premiéry na výstavě IAA Transportation

QUANTRON představuje vodíková a elektrická nákladní vozidla s nejdelším dojezdem založená na nově vyvinutých platformách Světová premiéra QUANTRON QHM FCEV Heavy Truck, tahače pro těžkou dálkovou přepravu s dojezdem až 1500 km Technologické novinky na palubě s partnery platformy: Nejnovější … Číst dále →

číst dále »

Charged for Tomorrow: Mercedes-Benz Trucks vystavuje na veletrhu IAA Transportation 2022 v Hannoveru poprvé model eActros LongHaul pro dálkovou dopravu

„Koncepční prototyp“ modelu eActros LongHaul je vizí designového stylu vozidla, jehož sériová výroba je plánována od roku 2024 Na jedno nabití akumulátorů ujede eActros LongHaul cca 500 kilometrů Díky „megawattovému nabíjení“ bude možné sadu akumulátorů nabít z 20 na 80 procent … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno