Truck Trial Milovice 2012

Milovice 2012

Tak už nám zase začala další sézona Truck trialu. Tradičním otvírákem byl minulý víkend – 14.-15. dubna bývalý tankodrom Milovice .
Počasí organizátorům vyšlo, což se projevilo i na počtu příchozích diváků. Kdo si udělal o víkendu čas nemusel litovat a navíc mohl stihnout dvě akce najednou, protože se necelý kilometr daleko jel závod Off road maratonu….
Konečně jsme si mohli prohlédnout posádky a soutěžní vozy pro letošní sezónu. Některé stroje měly na sobě ještě loňské bahno, ale většina se blýskala pod novým lakem a některé vozy se dočkali i značných úprav.

 

Video Truck Trial Milovice 2012

Novinky

Dvojí návrat - starší Tatra Pavla Vrbického a Václav Broum


Úpravami prošel například UNIMOG Honzy Šebora z Českých Budějovic startující v kategorii S2. Změny se týkají především karoserie, přední části rámu a zakrytování kol, tak aby vyhovovalo i přísným evropským regulím.
Zcela nový vůz dle ohlášení na start postavil i Adam Staněk startující v kategorii S4. Jeho Tatra 815 6×6 má letos kabinu posazenou nad přední kolo a je výrazně odlehčena, takže budila zaslouženou pozornost u diváků ale hlavně u konkurentů. Nutno poznamenat, že si Adam vůz chválil a s přehledem zvítězil.
V kategorii S1 letos prvně nastoupil Rostislav Drahokoupil s Vladimírem Krčilem. Jezdit budou na zapůjčeném Unimogu Václava Kabourka. Ten letos vynechává, nicméně v Milovicích byl v roli diváka a kontroloval, zda se s Unimogem slušně zachází.
Po nějaké době se mezi branky vrátil i Václav Broum v pozici spolujezdce vedle Miroslava Frice na bývalé Tatře 6×6 Pavla Vrbického.
Ta nyní dostala zelený kabát, nicméně výrazný mohutný ochranný rám za kabinou prozrazuje příbuznost s dnešní Tatrou Pavla Vrbického. Připoměnme jen že se jedná o jinou konfiguraci náprav – přední dvě nápravy řídící.

Posádky

Mimo již výše zmíněné posádky, nastoupila v Milovicích i slovenská posádka Vladislav Klimek-Adrianna Sabotová (TATRA 8×8) v kategorii S5, stejně tak jako německá posádka Swen Schulze-Heiko Radvan (Unimog) v kategorii S1, jež by měla absolvovat celý ročník. I letos tedy můžeme k české truck trialové soutěži přidat označení – mezinárodní.
Zajímavostí milovického klání byla i přítomnost žen. Nejen zástupkyně něžného pohlaví mezi diváky a pořadateli, ale i v kabinách vozů.
Stálé spolujezdkyně mistrovství – Vlaďku Melicharovou , Danu Hlínovou, Hanu Hruškovou a Adriannu Sabotovou tentokrát doplnila Dana Vodičková v Unimogu Tomáše Pražáka, jež zaskočila za nemocného manžela Ondru či sestra Honzy Šebora, která zastoupila  syna Jiřího Lhotu.

Sekce

V součastnosti patrně největší showman

Pořadatelé připravili celkem 14 sekcí včetně jedné rychlostní – nesoutěžní vložky s brodem.
O bahno a vodu nebyla nouze i v dalších sekcích, což oceňují především diváci a fotografové, ne už tolik soutěžící posádky. V té největší “kaluži” v sekci 7 se již tradičně vyřádil Jaroslav Klinkáček ze Sobína se svou modro-bílou Tatrou 6×6. I přes upozornění komisaře se stále znovu vrhal do bahnité vody a pak za hustého černého dýmu z výfuku se dral ven.
Nebyla nouze ani o pády a převrácené vozy, které rovněž přitahují diváky a přidávají na atraktivitě závodu.

Výsledky

V kategorii S1 kraloval Swen Schulze se svým naleštěným khaki Unimogem. Start sezóny se v kategorii S2 povedl Bohumíru Čápovi s Danou Hlínovou na Avii, eS trojku opanoval Jiří Staněk s Ondřejem Kaplanem a ve druhé skupině Radek Malinský s Jiřím Plechatým.
Adam Staněk s novou Tatrou zvítězil v kategorii S4 a v S5 již skoro tradičně obsadil první místo Jiří Profous a Danem Hanzíkem na bílé pancéřové Tatře 8×8.
Řídnoucí skupinu prototypů vede zatím Libor Kopeček před Vladimírem Jacháčkem.

Pozvánka

Poznali byste, že se jedná o model?

Dalším závodem bude květnový závod v Mohelnici pořádaný místním klubem a kde lze opět očekávat silné zastoupení Tater v kategorii S5.
Organizátoři rovněž oznámili, že by se měla sezóna zakončovat závodem na Kladně v první půli října a navíc by v některém prázdninovém měsíci měl přibýt jeden závod v pískovně u Mělníka.
Pravidelní návštěvníci truck trialu jistě znají modeláře, jež s vysílačkou v ruce či na krku vodí po závodišti zmenšené závodní stroje. Málokdo ale ví, že tito nadšenci se svými zmenšenými maketami truck trialových speciálů mají rovněž své mistrovství a dokonce na mezinárodní úrovni. jeden ze závodů bude tento víkend probíhat v Mořině u Karlštejna.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Novinky, Truck Trial, Zábava a videa , , , Zobrazit komentáře1 Vytisknout stránku

Jedna reakce na Truck Trial Milovice 2012

  1. laja píše:

    rekne mi prosim nekdo kdy zas zacina truck trial sezona?

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Další motoristický víkend

Průběžně vás informujeme o víkendových akcích, kde můžete trávit volný čas, především ti, kteří mají blízko k motorismu, milují vůni benzínu, nafty, ale třeba i páry. Pravidelně bývají nabité předprázdninové měsíce a výjimkou není ani letošní rok. O to více, … Číst dále →

číst dále »

VOLVO Truck zahajuje prodej elektrických vozidel

Prodej modelů těžké řady elektrických nákladních vozidel Volvo Trucks se nyní po oficiálním otevření objednávkového systému opravdu rozběhne. Společnost Volvo Trucks nyní oficiálně otevírá objednávkový systém pro svou řadu těžkých elektrických nákladních vozidel Volvo FH Electric, FM Electric a FMX … Číst dále →

číst dále »

Pilsen Truck day 2022

V sobotu se už po čtvrté sjedou kamiony na plochodrážní stadion v Plzni na dobročinný sraz, který má své počátky v roce 2017. Dva ročníky byly zrušeny během koronavirových opatření, takže letos se sejdeme opět v plné síle. Organizátoři tentokrát … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno