Truck Trial Milovice 2012

Milovice 2012

Tak už nám zase začala další sézona Truck trialu. Tradičním otvírákem byl minulý víkend – 14.-15. dubna bývalý tankodrom Milovice .
Počasí organizátorům vyšlo, což se projevilo i na počtu příchozích diváků. Kdo si udělal o víkendu čas nemusel litovat a navíc mohl stihnout dvě akce najednou, protože se necelý kilometr daleko jel závod Off road maratonu….
Konečně jsme si mohli prohlédnout posádky a soutěžní vozy pro letošní sezónu. Některé stroje měly na sobě ještě loňské bahno, ale většina se blýskala pod novým lakem a některé vozy se dočkali i značných úprav.

 

Video Truck Trial Milovice 2012

Novinky

Dvojí návrat - starší Tatra Pavla Vrbického a Václav Broum


Úpravami prošel například UNIMOG Honzy Šebora z Českých Budějovic startující v kategorii S2. Změny se týkají především karoserie, přední části rámu a zakrytování kol, tak aby vyhovovalo i přísným evropským regulím.
Zcela nový vůz dle ohlášení na start postavil i Adam Staněk startující v kategorii S4. Jeho Tatra 815 6×6 má letos kabinu posazenou nad přední kolo a je výrazně odlehčena, takže budila zaslouženou pozornost u diváků ale hlavně u konkurentů. Nutno poznamenat, že si Adam vůz chválil a s přehledem zvítězil.
V kategorii S1 letos prvně nastoupil Rostislav Drahokoupil s Vladimírem Krčilem. Jezdit budou na zapůjčeném Unimogu Václava Kabourka. Ten letos vynechává, nicméně v Milovicích byl v roli diváka a kontroloval, zda se s Unimogem slušně zachází.
Po nějaké době se mezi branky vrátil i Václav Broum v pozici spolujezdce vedle Miroslava Frice na bývalé Tatře 6×6 Pavla Vrbického.
Ta nyní dostala zelený kabát, nicméně výrazný mohutný ochranný rám za kabinou prozrazuje příbuznost s dnešní Tatrou Pavla Vrbického. Připoměnme jen že se jedná o jinou konfiguraci náprav – přední dvě nápravy řídící.

Posádky

Mimo již výše zmíněné posádky, nastoupila v Milovicích i slovenská posádka Vladislav Klimek-Adrianna Sabotová (TATRA 8×8) v kategorii S5, stejně tak jako německá posádka Swen Schulze-Heiko Radvan (Unimog) v kategorii S1, jež by měla absolvovat celý ročník. I letos tedy můžeme k české truck trialové soutěži přidat označení – mezinárodní.
Zajímavostí milovického klání byla i přítomnost žen. Nejen zástupkyně něžného pohlaví mezi diváky a pořadateli, ale i v kabinách vozů.
Stálé spolujezdkyně mistrovství – Vlaďku Melicharovou , Danu Hlínovou, Hanu Hruškovou a Adriannu Sabotovou tentokrát doplnila Dana Vodičková v Unimogu Tomáše Pražáka, jež zaskočila za nemocného manžela Ondru či sestra Honzy Šebora, která zastoupila  syna Jiřího Lhotu.

Sekce

V součastnosti patrně největší showman

Pořadatelé připravili celkem 14 sekcí včetně jedné rychlostní – nesoutěžní vložky s brodem.
O bahno a vodu nebyla nouze i v dalších sekcích, což oceňují především diváci a fotografové, ne už tolik soutěžící posádky. V té největší “kaluži” v sekci 7 se již tradičně vyřádil Jaroslav Klinkáček ze Sobína se svou modro-bílou Tatrou 6×6. I přes upozornění komisaře se stále znovu vrhal do bahnité vody a pak za hustého černého dýmu z výfuku se dral ven.
Nebyla nouze ani o pády a převrácené vozy, které rovněž přitahují diváky a přidávají na atraktivitě závodu.

Výsledky

V kategorii S1 kraloval Swen Schulze se svým naleštěným khaki Unimogem. Start sezóny se v kategorii S2 povedl Bohumíru Čápovi s Danou Hlínovou na Avii, eS trojku opanoval Jiří Staněk s Ondřejem Kaplanem a ve druhé skupině Radek Malinský s Jiřím Plechatým.
Adam Staněk s novou Tatrou zvítězil v kategorii S4 a v S5 již skoro tradičně obsadil první místo Jiří Profous a Danem Hanzíkem na bílé pancéřové Tatře 8×8.
Řídnoucí skupinu prototypů vede zatím Libor Kopeček před Vladimírem Jacháčkem.

Pozvánka

Poznali byste, že se jedná o model?

Dalším závodem bude květnový závod v Mohelnici pořádaný místním klubem a kde lze opět očekávat silné zastoupení Tater v kategorii S5.
Organizátoři rovněž oznámili, že by se měla sezóna zakončovat závodem na Kladně v první půli října a navíc by v některém prázdninovém měsíci měl přibýt jeden závod v pískovně u Mělníka.
Pravidelní návštěvníci truck trialu jistě znají modeláře, jež s vysílačkou v ruce či na krku vodí po závodišti zmenšené závodní stroje. Málokdo ale ví, že tito nadšenci se svými zmenšenými maketami truck trialových speciálů mají rovněž své mistrovství a dokonce na mezinárodní úrovni. jeden ze závodů bude tento víkend probíhat v Mořině u Karlštejna.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Novinky, Truck Trial, Zábava a videa , , , Zobrazit komentáře1 Vytisknout stránku

Jedna reakce na Truck Trial Milovice 2012

  1. laja píše:

    rekne mi prosim nekdo kdy zas zacina truck trial sezona?

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Calvet zvedal francouzské publikum ze sedadel, Lacko se pral o podium

Teó Calvet dokázal v sedmém podniku evropského šampionátu tahačů na domácí trati v Le Mans zvítězit. Na své konto si tak jedenadvacetiletý jezdec připsal premiérové vítězství před domácím publikem v šampionátu a dál kraluje Promoters cupu. Adam Lacko nezažil příliš šťastný víkend a … Číst dále →

číst dále »

Průkopník elektrických nákladních vozidel: Daimler Truck slaví na veletrhu IAA Transportation 2022 evropskou premiéru nové generace modelu FUSO eCanter

Nová generace modelu FUSO eCanter je precizně přizpůsobena požadavkům rozvážkové dopravy v centrech měst a na posledních úsecích logistických řetězců Tři různé sady akumulátorů umožňují dojezd mezi 70 a 200 kilometry Nabíjecí jednotka podporuje nabíjení jak střídavým, tak stejnosměrným proudem Nová … Číst dále →

číst dále »

Další výzvou pro Lacka a Calveta bude tradiční závod v Le Mans

Sedmým a předposledním závodem pokračuje sezóna ME tahačů na okruzích ve francouzském Le Mans. Na okruhu Bugatti budou jezdci týmu Buggyra ZM Racing bojovat o drahocenné body: Adam Lacko o posun v celkovém pořadí do elitní trojky a Téo Calvet … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno