AUTOTEC 2010 se blíží

BVV – Výstava Autotec Brno 4. – 10. 6.  2010

Největší specializovaný veletrh užitkových vozidel v rámci střední Evropy se blíží, jaký bude a co uvidíme letos nového?

Tak jako každý sudý rok se i letos bude konat v Brně veletrh užitkových vozidel, příslušenství, garážovací a servisní techniky AUTOTEC 2010.

Renault

Minulý ročník výstavy ( AUTOTEC 2008) patřil mezi pět světových nejvýznamnějších oborových veletrhů užitkových vozidel a byl zařazen do kalendáře Mezinárodní asociace výrobců automobilů O.I.C.A.

Letos  vzhledem ke stále doznívající celosvětové recesi se pořadatel rozhodl po dohodě s asociacemi sdružení automobilového průmyslu (SAP) k rozšíření záběru veletrhu i o kategorii osobních automobilů M1.

Veletrh se uskuteční v termínu 4. – 10.června 2010 na brněnském výstavišti a to souběžně s výstavou AUTOSALON BRNO 2010 zaměřenou na oblast osobních vozů.

Autotec 2010 – novinářský den

První den, pátek 4. června 2010 (9.00 – 18.00 hod.), bude určen pro odborníky a  novináře, pro širokou veřejnost se brány otevřou dne 5. června 2010 (každodenně od 9.00 – 18.00 hod.), závěrečný den pak od 9.00 – 17.00 hod.

Pro akreditaci novinářů je třeba vyplnit formulář, který je k dispozici na stránkách organizátora veletrhu BVV.

Pro veřejnost organizátor představil tzv. rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti) za 200,- Kč,

celodenní vstupné pak činí 100,- Kč, pro registrované návštěvníky pouze 50,- Kč.

Pro děti do 6-ti let a osoby tělesně postižené je vstup zdarma.

Letošní AUTOTEC 2010 představuje již třináctý ročník uvedeného veletrhu a vystavovatelé, stejně jako v minulosti představí mnoho novinek z oblasti výroby nákladních vozidel, přípojných vozidel, autobusů, nástaveb i servisní a garážovací techniky.  Ilustracni_foto_3

Podívejte se na náš speciál na téma AutoTec 2010

Novinky na Autotec 2010

Z očekávaných novinek v oblasti nákladních vozidel lze jmenovat například SCANII, která zde představí nový model SCANIA V8. Tento vůz postavený na základě úspěšné série R a pokrývající svým výkonem rozsah 500-730 koní tak vytváří novou třídu užitkových vozidel a právem tak získalo ocenění Truck of the Year 2010.

Volvo zde představí nové vozidlo Volvo FMX, které si svou světovou premiéru odbylo již na Baumě v Mnichově, dá se čekat prezentace limitovaného

modelu FH k příležitosti oslavy 30. jubilea uvedení kabiny Globetrotter na trh. MAN představí vozidlo TGL s vylepšenou aerodynamikou. Mercedes představí již třetí

vývojovou řadu osvědčeného modelu Actros. Návštěvníci se dočkají i značky ISUZU, která tak nově vstupuje na český trh prostřednictvím lehkých nákladních vozů řady N.

Z přípojné techniky lze předpokládat větší důraz vystavovatelů na vozidla a nástavby použitelné v kombinované dopravě, která začíná nejen v Evropě ale i v ČR

hrát čím dál důležitější roli v nákladní dopravě na delší vzdálenosti. Předpokládá se i představení návěsů na přepravu leteckých kontejnerů v dalším rostoucím odvětví  tzv. AIR-CARGO dopravy. Z konkrétních novinek pak představení dvou nových modelů sklápěcích návěsů od firmy SCHMITZ CARGOBULL s vlastní hmotností nepřevyšující 5t. Firma HESTI, dovozce návěsů značky KRONE představí valníkový návěs Eco-Liner, který se vyznačuje nižším aerodynamickým odporem při jízdě.

Novinky se dají předpokládat i u německého výrobce HUMBAUR, který v závěru loňského roku převzal kontrolu nad svým rivalem, firmou KOEGEL.

Z oblasti autobusů bych zmínil především nadějného tuzemského výrobce SOR, kerý vstoupil na trh s novými celonízkopodlažními městskými autobusy SOR NB 12 CITY  v provední sólo a v kloubovém provedení pak SOR NB 18 CITY. Oba modely budou součástí rozsáhlé firemní expozice.

Od dalšího českého výrobce firmy TEDOM lze očekávat představení příměstského autobusu TEDOM L12 G s pohonem na zemní plyn (CNG).   Ilustracni_foto_2

Novinky zde představí také firma IVECO IRISBUS, která se chystá v Brně představit svou novou vlajkovou loď, kterou je její luxusní dálkový autokar Magelys HDH v třínápravovém provedení s celkovou délkou 13,8m. Dalším vozem který výrobce představí bude zkrácená 10,5m dlouhá varianta nízkopodlažního autobusu Citelis.

Toto je však jen zlomek všech novinek, které se dají očekávat nejen v oblasti výroby, ale i v autoopravárenství a servisní techniky.

Autotec_2010_Mapa Celý veletrh bude doprovázen i bohatým doprovodným programem jednak pro odbornou veřenost, z něhož lze jmenovat např. mezinárodní konferenci zaměřenou na podporu zvyšování bezpečnosti silničního provozu BRNO SAFETY či konferenci ZNALCŮ – ANALYTIKŮ DOPRAVNÍCH NEHOD anebo vyhlášení ankety AUTOMOBIL 4X4 ROKU 2010.

Pro širokou veřejnost je připravena např. CLASSIC SHOW což je první veletrh historických automobilů, motocyklů, náhradních dílů a renovačních dílen v České republice a největší setkání klubů majitelů youngtimerů.

(redakce)

 
Akce, výstavy, veletrhy, AUTOTEC , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

V Misanu půjde o každý bod

I přes odpadnutí závodu na Nürburgringu, kterému vystavila stopku do té doby nevídaná živelná katastrofa, se dobrá věc v podobě realizace plnohodnotného šampionátu podařila. V netradičním dějišti posledního závodu na okruhu v Misanu hodlá Buggyra úspěšně zakončit již tak povedenou … Číst dále →

číst dále »

Karel nebo Arnošt? Macík si svůj kamion pro Dakar 2022 vybere po marockém testu

Pilot týmu Big Shock! Racing Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem, mechanikem Davidem Švandou a zcela novým závodním kamionem, pojmenovaným Arnošt, v pátek 8. října odstartují do závodu Rallye du Maroc, nejnáročnější prověrky před Dakarem 2022. Podle pocitů v cíli se český závodník … Číst dále →

číst dále »

Společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a kopřivnická TATRA TRUCKS představí své výrobky a služby ve společné expozici na veletrhu IDET 2021

Brněnské výstaviště bude ve dnech 6. až 8. října hostit veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET 2021. Tradičně na něm nebude chybět společná expozice firem holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a společnosti TATRA TRUCKS, která na stánku 035 v pavilonu P … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno