Kamion Show 2011 Reportáž

Kamion show 2011Magazín Kamioňáci.cz podporuje veškeré akce a aktivity z oboru nákladních vozidel a to od nadšeneckých a sportovních událostí po akce na podporu prodeje.

Jsme rádi že okolo nákladních aut se neustále děje něco zajímavého, co můžeme na našich stránkách prezentovat našim uživatelům, tak jako například následující reportáž o třídenní akci Kamion Show 2011 spolupořádanou společností LINATRA, členem skupiny HESTI GROUP


komeční sdělení:

( zájemci o zasílání poptávek pište na: reklama@tiptrucker.cz )

Sezónu truckerských srazů odstartoval 4.ročník Kamion Show

Spolek nadšenců kolem autodopravce a velkého fanouška Liazů Romana Machaly uspořádal první akci Kamion Show v roce 2008. Tehdy to byla velká sázka na nejistotu, zda bude mít akce kladnou odezvu u diváků a řidičů. Pustili se do toho bez větších zkušeností a na letišti, které kromě betonu a trávy nenabízí žádné další zázemí. Na právě proběhlém čtvrtém ročníku je ale vidět, že se akce uchytila. Je to možná i tím, že v severních a středních Čechách žádný podobný sraz náklaďáků není, takže Kamion Show našla své fanoušky a pomyslnou „mezeru na trhu“.

VIDEO KAMION SHOW 2011:

Hodnotit ale Kamion Show těmito ekonomickými definicemi by bylo asi nevhodné. Už i proto, že podle slov organizátorů jiných podobných akcí je vždy velkou výhrou, pokud akce skončí s nulovým (nebo jen málo záporným) hospodářským výsledkem.

4. ročník Kamion Show se rozrostl na 3 dny

Letošní čtvrtý ročník Kamion Show se opět o trochu rozrostl a to na 3 dny. První ročník byl jen jednodenní, poté se přidala neděle, kterou zaplnilo finále sprintů a jízd zručnosti. Letos program započal již v pátek. Ikdyž ne přímo na letišti v Hoškovicích, ale v nedaleké Mladé Boleslavi: „Náš kamarád Radek Topič z Truck Srazu Zlín zorganizoval jako předehru páteční večerní výstavu nejosvětlenějších vozů v centru města. Řidičům i divákům se tato výstava a poté hromadný odjezd velice líbil. Tak jsme od něj trochu opisovali a s obchodním centrem Olympia jsme se dohodli na zapůjčení plochy pro přibližně 10 vozidel.“, objasnil jeden z organizátorů David Fejgl.

Body painting kamion show

V pátek večer tedy stála desítka trucků v Mladé Boleslavi a ve 21 hodin se pak odebrali všichni k letišti, kde na ně již čekala jak registrace, tak další cca tři desítky trucků, povětšinou členové z diskuzního fóra Truck-Forum.cz, kteří již tradičně dorazili už v pátek a i bez oficiálního doprovodného programu si tato parta řádně užila první noc na letišti.

Oficiální start akce byl v sobotu a již krátce po sedmé hodině ranní začaly najíždět na letiště další vozy. A nejen soudobé vozy, ale též rarity jako Tatra 128, dále pak ještě dobře známá, ale pomalu mizící Tatra 148, či například i městský autobus Škoda 21Ab, který ještě před pár lety jezdil v Mladé Boleslavi. Nyní již je ale vůz v rukách soukromého sběratele. Před polednem už zaplnilo letiště více jak 140 nákladních vozů, veteránů, dodávek a doprovodných vozů pro nadměrné náklady.

Počasi se na Kamion Show opravdu vydařilo

Společně s účastníky se též na letiště dostavilo i velké množství diváků. Organizátoři v tomto směru měli velké štěstí na vhodné počasí, které bylo pro návštěvu takové akce ideální. Někteří mají ještě v paměti Kamion Show 2010. Tehdy, s nadsázkou řečeno, maximální teploty přes den odpovídaly letošním minimálním ranním teplotám.

Před polednem se vydaly trucky (včetně zmíněného autobusu) na 25km dlouhou spanilou jízdu na trase Mnichovo Hradiště, Veselá, Bakov nad Jizerou, Kněžmost a zpět přes Mnichovo Hradiště na letiště. Ti, kteří zůstali na letišti, se mohli zatím občerstvit u jednoho z mnoha stánků, ratolesti si mohli zařádit ve skákacím hradu či se podívat na vystoupení turnovských mažoretek Perličky. Policie a kolegové z doprovodných vozidel se postarali o hladký průjezd všech křižovatek, takže ve 13 hodin byly všechny vozy zpět na letišti, kde se již chystal sprint na 220m. Sobotní měřené jízdy byly brány jako tréninkové. Pořadatelé v tomto směru nechávali řidičům volnost a dokud to dovolil časový harmonogram, bylo na řidičích, zda si zkusí sprinty jen jednou, či třeba třikrát.

Jízda zručnosti

V podobném duchu se odehrávala na druhé ploše letiště jízda zručnosti mezi kužely, včetně zacouvání levým zadním kolem do pomyslné garáže. A pokud někdo z řad návštěvníků přeci jen zatoužil též ukázat své řidičské umění, jeden z vystavovatelů připravil předváděcí jízdy nového pickupu VW Amarok 4×4 s motorem 2.0 BiTDI (120kW), společně se soutěží o minimální spotřebu na přibližně 7km dlouhém úseku. Nejlepší z řidičů dosáhl na hodnotu 5,6 l/100km. A po těchto soutěžích pro řidiče přišly na řadu i soutěže pro diváky. V pivním jumpu měli navrch silní (buď postavou, či fyzickou kondicí),  v jízdě zručnosti s kolečkem „na slepo“ zase vyhrávaly dvojice, které jsou dobře sehrané a mají vyjasněno, kdo z nich je lepší navigátor. A na plochu letiště odpoledne zavítala i dvacítka účastníků srazu pickupů Škoda Felicia Fun.

Ideální večerní program pro Kamioňáky

Podvečer se měnil na letišti pomalu v noc a na řadě byli exklusivní hosté. Z večerních a nočních pořadů rádia Frekvence 1 řidiči jistě znají Míru Michálka. Ten si připravil s jeho houslistkou hodinový koncert, kde se představil nejen jako moderátor z rádia, ale hlavně jako písničkář a kytarista. Mezi diváky jste mohli potkat i jeho kolegu a kamaráda Jirku Pomejeho.

A jakmile bylo již trochu šero, vyrazily nejosvětlenější trucky na defilé po letišti, aby předvedly všechny své majáky, přídavná světla a též i své klaksony a trumpety. Porota vybrala 5 nejhezčích osvětlených vozidel. Ukázalo se ale, že organizátoři mají, stejně jako „ředitel akce“ Roman Machala, slabost pro vozy Liaz. Takže při vyhlašování na rychlo vyhlásili ještě jednu neplánovanou cenu navíc a to cenu „fandů Liazu“ pro nejosvětlenější vůz. Vyhrál ho Martin Kazda s červeným tahačem LIAZ 19.33 TBV.

Po vyhlášení nejosvětlenějších vozů, (vyhrála Scania R500 firmy Argman Holýšov) již spustila svůj koncert a fire show jablonecká punk-rocková formace HegesH, která představila songy např. od Lenky Filipové v dosti osobité punkové verzi. Noční křepčení některých diváků pak ale zchladil těsně před půlnocí déšť.

Nedělní ráno v Hoškovicích

Kamion Show 2011Nedělní ráno na letišti v Hoškovicích bylo již beze srážek a v průběhu dne se i ukázalo sluníčko. Snídani měli řidiči trucků oproti „stravence“ od organizátorů zdarma, jen oproti původně plánované česnečce byla „dršťkovka“. Řádně posilněni snídaní mohli řidiči vyrazit na finále sprintů a jízd zručnosti. Rozděleni byli do 3 kategorií na tahače (bez rozdílu počtu náprav), ostatní nástavby (valníky, sklápěče apod.) a poslední kategorií byly dodávky do 3,5t. Mezi finálovými jízdami se opět představily mažoretky Perličky. A po 14.hodině již byly vyhlášeny výsledky jízd a oceněny nejhezčí auta podle hlasování diváků. Cenu za nejhezčí vozy získaly Scania R500 (firma Argman Holýšov za nejhezčí airbrush) a dále pak červené Volvo FH 440 firmy Kohlman a Hašek. Oceněn byl i nejvzdálenější účastník, nejhezčí veterán a další ceny.

Statistiky z Kamion Show 2011

A na závěr trochu čísel. Letos se akce zúčastnil rekordní počet vozidel a to 143 (ze 74 různých firem). Nejvíce vozidel bylo značky LIAZ (32ks, včetně vozů Tedom a Škoda), dále pak již tradičně silnou účast na akci měly vozy značky MAN (24ks) a třetí nejčastější značkou byla Scania s 15ti kusy.

Nezbývá než popřát pořadatelům hodně trpělivosti a úspěchů do dalších ročníků. Jak uvedl David Fejgl, jeden z organizátorů: „Není pro nás prioritou neustálý růst. Budeme rádi, když by akce zůstala v tomto počtu účastníků, nebo jen lehce vyšším, abychom zachovali rodinnější atmosféru. Spíše bychom se v budoucnu chtěli doladit některé detaily, protože vždy je co zlepšovat. Chtěli bychom například ještě více obohatit program, třeba o závodní či dakarské vozy. Letos k nám pro technickou problémy nedojely 2 trucktrialové speciály a slíbená účast Marka Spáčila z Czech Dakar Teamu též v průběhu víkendu padla pro Markovu nevolnost. Což mrzí mne i Marka, ale dle SMS zprávy od něj, to divákům příští rok vynahradí. Tak uvidíme.“

FOTO Z KAMION SHOW 2011:

Fotogalerie Kamion show objektivem Jiřího Fialy

Další fotky a výsledky najdete na oficiálním webu akce www.kamionshow.cz .

Autor: Petr Tomáš

Foto: Jaromír Mayer

 
Akce, výstavy, veletrhy, Autodoprava, Novinky, Zábava a videa , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Co podle Macíka rozhodne Dakar 2023? Klidná hlava, solidní tempo a šikovní mechanici

Do startu 45. ročníku Rallye Dakar zbývají 4 týdny. Pořadatelé odtajnili trasu a napumpovali tak první dakarský adrenalin do žil závodníků i jejich fanoušků. Posádka týmu MM Technology ve složení pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda … Číst dále →

číst dále »

Pojede Šoltys?

Před několika dny jsem informovali o odhalení trasy Dakaru 2023 a startovních listinách našich posádek. Když se dnes podíváme na oficiální stránky závodu dakar.com jsou tam trochu zmatky. Fotka Aleše Lopraise je u posádky Mathiase Behringera, zatímco jeho mechanik Petr … Číst dále →

číst dále »

Dakar 2023 odhalen

Ve čtvrtek 1.prosince byla na tiskové konferenci v Paříži organizátory nejslavnější rally představena konečná trasa soutěže a startovní listiny pro nadcházející ročník. Jak už bylo předem ohlášeno, Dakar 2023 opět v Saudské Arábii se vrací k maratónské soutěži se 14 … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno