NOVÁ GENERACE MOTORŮ RENAULT TRUCKS PŘINÁŠÍ AŽ 10% ÚSPORU PALIVA

Značka Renault Trucks čelí výzvě při snižovaní spotřeby paliva a emisí CO2. Výrobce vybavuje své modelové řady T, T High, C a K novými motory DE11 a DE13, které společně s pokročilými technologiemi jako je Turbo Compound a nabídkou specializovaných služeb mohou snížit spotřebu až o 10 %.

Renault Trucks v roce 2021 zásadně inovoval své řady T, T High, C a K v oblasti designu, jízdního komfortu a pohodlí na palubě. Značka v tomto trendu pokračuje a přichází s nabídkou nových 11 a 13litrových motorů Euro 6 Step E, DE11 a DE13, které v kombinaci s novými technologiemi a specializovanými službami zajišťují až 10% úsporu paliva ve srovnání s předchozí generací motorů Renault Trucks.

Optimální účinnost nových motorů DE11 a DE13

Nová generace motorů Renault Trucks Euro VI Step E, DE11 a DE13, nabízí nové technologie, které výrazně snižují spotřebu paliva a emisí CO2.

Pro co nejúčinnější spalování jsou motory DE11 a DE13 vybaveny nově tvarovanými patentovanými písty s takzvaným „vlnovým“ efektem, který zlepšuje spalování a účinnost tím, že směřuje tepelnou energii do spalovacího prostoru. Díky tomuto řešení je i lépe využíván kyslík dodávaný do palivové směsi. Nové motory jsou rovněž vybaveny vstřikovači paliva se zvýšenou přesností, které jsou zároveň přizpůsobeny inovovanému systému spalování.

Pro zvýšení účinnosti se Renault Trucks zaměřil na snížení třecích ztrát. Byly přepracovány ojnice, písty a klikový hřídel včetně optimalizace systému odvětrávání směsi plynů a olejové mlhy. Bylo také vyvinuto nové výkonné turbodmychadlo s novými kuličkovými ložisky se zlepšenou dobou odezvy a olejové čerpadlo s proměnným průtokem to vše v kombinaci
s olejem s nízkou viskozitou.

V neposlední řadě se Renault Trucks rozhodl pro další optimalizaci systému následného zpracování výfukových plynů a novou řídicí jednotku motoru.

Technologie Turbo Compound pro ještě větší výkon a nižší spotřebu

Pro dosažení optimálního výkonu mohou být vozidla Renault Trucks T, T High a C volitelně vybavena motorem DE13 TC s technologií Turbo Compound, která přináší výraznou úsporu paliva bez vlivu na přepravní rychlost nebo ovladatelnost vozidla.

Přídavná turbína systému Turbo Compound, umístěná za turbodmychadlem, přeměňuje zbytkovou energii obsaženou ve výfukových plynech na mechanickou energii, kterou přenáší zpět na klikový hřídel ve formě dodatečného krouticího momentu motoru.

Turbo Compound tak umožňuje dosáhnout vyššího krouticího momentu dodávaného při nižších otáčkách motoru. Na dálnici, při tempomatu a při jízdě do kopce tak lze udržovat konstantní otáčky bez nutnosti podřazování.

Nová převodovka pro rychlejší řazení

Vozidla jsou vybavena převodovkou Optidriver nové generace, která obsahuje nový řídicí software s výpočtovými mechanismy řazení a nový ovladač spojky pro plynulejší, a ještě rychlejší změnu převodových stupňů.

Pokročilý software a služby pro úplnou kontrolu spotřeby paliva

Pro dosažení větších úspor paliva zvolil Renault Trucks řešení Smart Torque Control, které maximalizuje dobu strávenou v zóně s nejlepší účinností motoru bez vlivu na komfort ovládání vozidla.

Renault Trucks dále pokračuje ve vylepšování prediktivního tempomatu Optivision, který využívá topografii vozovky k optimalizaci řazení a zvýšení úspory paliva.

Výrobce rovněž nabízí řešení, která podporují dopravce ve snaze sledovat a zlepšovat spotřebu paliva a emisí CO2 jejich vozového parku. Software pro správu vozového parku Optifleet (modul Check) sleduje spotřebu paliva každého vozidla a analyzuje styl jízdy s cílem určit oblast, kde je možné spotřebu zlepšit. Renault Trucks nabízí také kompletní školicí program o zásadách hospodárné jízdy, aby pomohl svým zákazníkům udržet spotřebu paliva pod kontrolou.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Autodoprava, Novinky, Technika, Vývojové trendy , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Setkání amerických kamiónů

O nadcházejícím víkendu se bude již počtvrté konat setkání amerických kamiónů, odtahovek, hasičských aut i sanitek v muzeu americkcý aut JK Classiscs v Lužné u Rakovníka. Po loňské první účasti zahraničních účastníků, můžeme potvrdit, že i letos domácí majitele těchto … Číst dále →

číst dále »

DB Schenker s podporou Scanie zajistí bezfosilní přepravu na ostrově Gotland

Největší švédský ostrov Gotland zásadním způsobem investuje do udržitelnosti a stanovil si cíl, že se do roku 2040 obejde bez fosilních paliv. To je o pět let dříve, než je národní závazek celého Švédska. Jedním z kroků je, že veškerou distribuční … Číst dále →

číst dále »

Belgická armáda poprvé představila nové logistické vozy na tatrováckém podvozku

Belgie slaví 21. července Národní den jako připomenutí nezávislosti na Spojeném království Nizozemska. Státní svátek každoročně doprovázejí mohutné oslavy v Bruselském parku. Jejich součástí je tradičně vojenská přehlídka. Letos se na ní mimo jiné poprvé veřejně prezentovala logistická vozidla, která … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno