NOVÁ GENERACE MOTORŮ RENAULT TRUCKS PŘINÁŠÍ AŽ 10% ÚSPORU PALIVA

Značka Renault Trucks čelí výzvě při snižovaní spotřeby paliva a emisí CO2. Výrobce vybavuje své modelové řady T, T High, C a K novými motory DE11 a DE13, které společně s pokročilými technologiemi jako je Turbo Compound a nabídkou specializovaných služeb mohou snížit spotřebu až o 10 %.

Renault Trucks v roce 2021 zásadně inovoval své řady T, T High, C a K v oblasti designu, jízdního komfortu a pohodlí na palubě. Značka v tomto trendu pokračuje a přichází s nabídkou nových 11 a 13litrových motorů Euro 6 Step E, DE11 a DE13, které v kombinaci s novými technologiemi a specializovanými službami zajišťují až 10% úsporu paliva ve srovnání s předchozí generací motorů Renault Trucks.

Optimální účinnost nových motorů DE11 a DE13

Nová generace motorů Renault Trucks Euro VI Step E, DE11 a DE13, nabízí nové technologie, které výrazně snižují spotřebu paliva a emisí CO2.

Pro co nejúčinnější spalování jsou motory DE11 a DE13 vybaveny nově tvarovanými patentovanými písty s takzvaným „vlnovým“ efektem, který zlepšuje spalování a účinnost tím, že směřuje tepelnou energii do spalovacího prostoru. Díky tomuto řešení je i lépe využíván kyslík dodávaný do palivové směsi. Nové motory jsou rovněž vybaveny vstřikovači paliva se zvýšenou přesností, které jsou zároveň přizpůsobeny inovovanému systému spalování.

Pro zvýšení účinnosti se Renault Trucks zaměřil na snížení třecích ztrát. Byly přepracovány ojnice, písty a klikový hřídel včetně optimalizace systému odvětrávání směsi plynů a olejové mlhy. Bylo také vyvinuto nové výkonné turbodmychadlo s novými kuličkovými ložisky se zlepšenou dobou odezvy a olejové čerpadlo s proměnným průtokem to vše v kombinaci
s olejem s nízkou viskozitou.

V neposlední řadě se Renault Trucks rozhodl pro další optimalizaci systému následného zpracování výfukových plynů a novou řídicí jednotku motoru.

Technologie Turbo Compound pro ještě větší výkon a nižší spotřebu

Pro dosažení optimálního výkonu mohou být vozidla Renault Trucks T, T High a C volitelně vybavena motorem DE13 TC s technologií Turbo Compound, která přináší výraznou úsporu paliva bez vlivu na přepravní rychlost nebo ovladatelnost vozidla.

Přídavná turbína systému Turbo Compound, umístěná za turbodmychadlem, přeměňuje zbytkovou energii obsaženou ve výfukových plynech na mechanickou energii, kterou přenáší zpět na klikový hřídel ve formě dodatečného krouticího momentu motoru.

Turbo Compound tak umožňuje dosáhnout vyššího krouticího momentu dodávaného při nižších otáčkách motoru. Na dálnici, při tempomatu a při jízdě do kopce tak lze udržovat konstantní otáčky bez nutnosti podřazování.

Nová převodovka pro rychlejší řazení

Vozidla jsou vybavena převodovkou Optidriver nové generace, která obsahuje nový řídicí software s výpočtovými mechanismy řazení a nový ovladač spojky pro plynulejší, a ještě rychlejší změnu převodových stupňů.

Pokročilý software a služby pro úplnou kontrolu spotřeby paliva

Pro dosažení větších úspor paliva zvolil Renault Trucks řešení Smart Torque Control, které maximalizuje dobu strávenou v zóně s nejlepší účinností motoru bez vlivu na komfort ovládání vozidla.

Renault Trucks dále pokračuje ve vylepšování prediktivního tempomatu Optivision, který využívá topografii vozovky k optimalizaci řazení a zvýšení úspory paliva.

Výrobce rovněž nabízí řešení, která podporují dopravce ve snaze sledovat a zlepšovat spotřebu paliva a emisí CO2 jejich vozového parku. Software pro správu vozového parku Optifleet (modul Check) sleduje spotřebu paliva každého vozidla a analyzuje styl jízdy s cílem určit oblast, kde je možné spotřebu zlepšit. Renault Trucks nabízí také kompletní školicí program o zásadách hospodárné jízdy, aby pomohl svým zákazníkům udržet spotřebu paliva pod kontrolou.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Autodoprava, Novinky, Technika, Vývojové trendy , , , , Zobrazit komentáře

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Macík v novém speciálu boduje na Rallye du Maroc. Čeněk jede kudlu

4. 10. 2022 – Martin Macík, pilot týmu Big Shock! Racing, po čtyřech závodních dnech Rallye du Maroc zatím drží 1. celkovou pozici před Keesem Koolenem. Oba závodníci jedou v kamionech od sedlčanských MM Technology. Macíkova posádka současně úspěšně pokračuje v testování … Číst dále →

číst dále »

Buggyra po 30 letech opouští evropský truck racing. Calvet na závěr sezony vybojoval titul v Promoter’s Cupu

Závodním víkendem v Jaramě skončila nejen letošní sezona ME tahačů na okruzích, ale také jedna éra týmu Buggyra ZM Racing. Jeden z neúspěšnějších týmů historie šampionátu totiž svět evropských trucků opouští. Na rozloučenou Téo Calvet vybojoval titul v Promoter’s Cupu … Číst dále →

číst dále »

Mercedes-Benz eActros LongHaul obdržel cenu “2023 Truck Innovation Award”

Hannover – Mercedes-Benz eActros LongHaul získal ocenění „2023 Truck Innovation Award“. Prestižní oborové ocenění uděluje zvláště inovativním nákladním vozům porota „International Truck of the Year“ (IToY), kterou tvoří 25 zkušených novinářů z oboru nákladní dopravy z významných mezinárodních médií z … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno