Co řekl Bonver Dakar Project o Dakaru?

TK Bonver Dakar Project

Týden tiskových konferencí našich závodníků na rally Dakar zakončil dnes náš nejpočetnější kamiónový tým Bonver Dakar Project. Již tradičně v prostorách kasina BONVER v Praze na Pankráci se sešli členové týmu se zástupci médií, aby povyprávěli o proběhlém ročníku soutěže a nastínili plány do budoucna.

 
IMG_0111Přítomen byl šéf a letošní nejlepší řidič týmu Tomáš Vrátný spolu s palubním mechanikem a zároveň šéfkonstruktérem Milanem Holáněm, Josef Kalina, mechanik Filip Škrobánek jako zástupce česko-polské  posádky, za kazašsko-českou posádku tu byl mechanik Daniel Kozlovský a konstruktér Mario Kress jako dodavatel motorů MKR a stavitel dvou nových speciálů Renault pro holandský tým Mammoet.
Tým má ambice stát se ještě větším a útočit na čelní pozice v celkovém hodnocení a podobně jako ostatní týmy ukončit nadvládu Kamazů. Letošní výsledek, byť plný smolných momentů s umístěním mimo TOP 10,  bere jako úspěch a pokrok ve vývoji od svého prvního vystoupení na Dakaru. Ihned po návratu techniky z Jižní Ameriky – někdy v půli února, budou auta podrobena servisu a dvě z nich by měla putovat do Dubaje, kde tým tvoří výcvikové středisko sloužící k testování posádek a vývoji vozu. IMG_0119Měl by být postaven čtvrtý speciál Tatra a další Renault, čímž by se aliance měla stát opravdu největším seskupením.
Zapracovat chce tým jak na technice, tak na chodu týmu a jeho profesionalizaci a efektivnosti – výdrži techniky a tréninku jezdců.
Závodní Tatry by se měly objevit na některé evropské soutěži. možná i na soutěžích mimo Evropu.
Zdokonalovat chce své prototypy i Mário Kress. I on chce zajistit vysokou životnost a zaměřit se na podvozek – odpružení a stabilizaci.

 

 

 

IMG_0114Své k soutěži řekl i nestor Josef Kalina, který jako nový člen týmu fungoval jako koordinátor a znalec prostředí. Poprvé neseděl v závodním autě, což prý byla nuda, ale vynahradilo mu to pozorování chodu týmu i rozhovory s ostatními účastníky závodu. K suverenitě týmu Kamaz prozradil něco ze zákulisí. “Piloti jsou mladí kluci, kteří najezdí 20 000 km ročně, navíc rozpočet týmu je letos – po úsporných opatřeních “pouhých” 20 000 000 eur, nehledě na to, že motory mají o tři litry více než máme my a další vozy. Věková hranice pilota je 40 let – Čagin jako osminásobný vítěz šel v jednačtyřiceti dělat kouče – železobetonový chlap! Ale po těch odjetých kilometrech se nelze divit. Výjimka na motory jim ale za dva roky skončí a myslím, že jsou na vrcholu vývoje a přijde čas změny”

Za redakci jsme položili pár otázek Tomáši Vrátnému:

IMG_0090Red: Jak funguje spolupráce s Tatrou Kopřivnice po jejím podepsání exluzivity s týmem Buggyra?

Vrátný: “Nemáme s tím problém. Máme pronajaté prostory přímo v továrně, což je z hlediska logistiky ideální místo na stavbu a servis vozů a máme podepsanou smlouvu na dodávku náhradních dílů”

Red: Na letošním Dakaru jsi byl v roli “pomahače” – zohlednili pořadatelé ztracený čas při těchto pomocích?

Vrátný: “Já jsem to ani nepočítal a v konečném pořadí by mi to nepomohlo. Navíc procedura nárokování je poměrně složitá a v minulosti toho někteří zneužívali. Podání žádosti znamená dokazování, že vozidlo bylo nepojízdné a jak dlouho se nehýbalo, jak moc překáželo a podobně a na to nebyl čas”

Red. Na závěr jedna otázka mimo závodění. V druhé polovině závodu jsi změnil vizáž – plnovous a holá hlava, o co šlo – sázka?

Vrátný: “Ano skutečně, šlo o sázku. Nevěřil jsem, že by se našem facebookovém profilu během Dakaru sešlo 10 000 fanoušků Stalo se a já musel dodržet sázku, kterou jsme ovšem ve svém klipu ze soutěže využili jako reklamu na naše ventilátory za kabinou, které trhají vlasy (smích)”

 
Akce, výstavy, veletrhy, Dakar, Novinky, Technika , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Frigoblock spolupracuje s Mercedes-Benz na chlazení prvních kamionů eActros napájených bateriemi

Nová téměř sériová nákladní vozidla Mercedes-Benz eActros s chladicími systémy Frigoblock zahájila potravinářskou logistiku pro zákazníky v Německu a Nizozemsku. Essen, Německo, 4. listopadu 2021 – Frigoblock, jeden z předních výrobců dopravních chladicích jednotek v Evropě a značka Thermo King®, … Číst dále →

číst dále »

DAKAR 2022 – FESH FESH S HISTORICKY NEJVĚTŠÍ FLOTILOU

44. ročních Rallye DAKAR se blíží mílovými kroky. Odstartuje 2. ledna 2022 a profesionální závodní tým FESH FESH na něj vypravuje historicky největší flotilu, co se týká počtu závodních speciálů a doprovodných vozů. V době vydání tiskové zprávy je flotila vozidel … Číst dále →

číst dále »

Dodáno již 300 elektricky poháněných nákladních vozidel! Daimler Truck a FUSO eCanter dosáhly dalšího milníku v elektromobilitě

Stuttgart/Tokio/Praha – Společnost Daimler Truck vynakládá veškeré síly, aby závod k nulovým emisím vyhrála. Dobrým příkladem je FUSO eCanter, lehké nákladní vozidlo se zcela elektrickým pohonem. Počet vozidel z malosériové výroby předaných zákazníkům na celém světě nyní překročil už hranici tří set. … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno