RENAULT Legend

Co má společného Renault Magnum a Steve Mc Queen? Oba  jsou legendami ve svém oboru.

Renault Magnum byl oceněn evropskými novináři označením Truck ot the year pro rok 1991. V roce 2011 tomu tedy bylo 20 let co se tento model po několika modernizacích stále vyrábí.  Zasloužil se o to i nadčasový design a v době vzniku ojedinělá konstrukce modulu kabiny s rovnou podlahou zřetelně odděleného od podvozku. V poslední době se vedly diskuze na téma, jak dlouho se ještě tento model bude vyrábět. Společnost Renault na tyto diskuze odpověděla speciální edicí Renaultu Magnum s označením LEGEND. Limitovaná 99 kusová série se odlišuje jedinečnou výbavou a ojedinělým designem.

NOVÝ DESIGN VNITŘNÍHO PROSTORU KABINY
Díky exkluzivním doplňkům vytvořeným pouze pro tuto limitovanou sérii přispívá tento jedinečný design k pocitu komfortu v jedné z největších kabin na trhu – její rozměry jsou velkorysé: vnitřní výška přes 2 m, zcela plochá podlaha a spousta úložného prostoru.
• Odpružené sedadlo řidiče včetně otočného sedadla spolujezdce jsou z černé tlačené kůže s dvojitým bílým prošíváním, výšivkou a číselným označením.
• Prostor řidiče je z matného černého provedení: černé pozadí tachometru, luxusní volant s černým krytem, horní kryt přístrojové desky z černé tlačené kůže s dvojitým bílým prošíváním.
• Spodní lehátko je z černé tlačené prošívané kůže, s dvojitým bílým prošíváním

SÉRIOVÉ VYBAVENÍ

Tyto jedinečné a exkluzivní designové
prvky doplňují :
• Střešní klaksony, sluneční clona a široké pneumatiky (přední rozměry 385, série 55 nebo 65) pro luxusnější vzhled vozu,
• 40litrová chladnice pro optimální komfort na dlouhých cestách,
• Rádio CD MP3 propojené s radiotelefonním systémem Bluetooth pro vyšší kvalitu poslechu i komunikace
EXKLUZIVNÍ DVOUBAREVNÝ LAK
Matná textura černé strukturované litiny technické části a boční kapota nechávají vyniknout chromovaným částem loga, prahům hliníkového stupátka a hliníkových ráfků ALCOA Durabright s chromovanými ozdobnými kryty kol a matic.
MOTOR DXI 13 520K – DLE NORMY EURO V EEV
• aximální moment: až 2550 Nm již od 1050 ot./min a až do 1430 ot./min pro dosažení nejvyšší akcelerační pružnosti.
• Motorová brzda: motorová brzda Optibrake+.
OPTIMALIZOVANÁ BEZPEČNOSTNÍ VÝBAVA
• Systém EBS Full spojuje pneumatický brzdový systém s elektronickým řízením, který pro každé kolo zvlášť přizpůsobí brzdný účinek přilnavosti vozovky, a ESP zajišťující kontrolu stability vozu a ochranu proti převrácení.
• Hydraulický retardér VOITH umístěný na převodovém ústrojí je zcela integrován v převodovce Optidriver+. Poskytuje obzvlášť vysoký brzdný účinek: 3250 Nm již od 700 ot./min bez ohledu na otáčky motoru.
• Blokace diferenciálu, ABS, protiprokluzový systém, pomocný systém rozjezdu do svahu

PACK OPTIROLL – ÚSPORA PALIVA AZ O 1,2 % *
Spolu s převodovkou Optidriver+ umožňuje funkce Optiroll snížení spotřeby paliva využíváním setrvačnosti vozu. Pro snadné a komfortní použití je systém propojen s novým regulátorerm rychlosti Soft Cruise+ a funkční je pouze, je-li tento systém aktivován.
• Pack Optiroll zahrnuje zákaz režimu power pro zamezení nadměrné spotřeby.
• CTato nižší spotřeba paliva je podpořena bočními kapotami přispívajícími k aerodynamice vozu a odlehčenými hliníkovými ráfky ALCOA Durabright.
* Výpočet proveden na základě průměru 30 % času jízdy s aktivovaným regulátorem rychlosti.

a něco navíc……….
• IPad 2 Wifi + 3G 16 Gb
s vyrytým logem Renault Magnum Legend,
v pouzdře na iPad z tlačené kůže a vyraženým emblémem vozu
• Maketu 1/43
Renault Magnum LEGEND
• Přívěsek na klíče
Renault Magnum LEGEND

Výjimečný herec, rebel Steve Mc Queen, jehož tvář pro svou marketingovou propagaci limitované edice společnost Renault využila byl vybrán zcela záměrně pro svou zálibu v motorismu. Vozidla jednostopá i dvoustopá stály po jeho boku ve filmech i v jeho osobním životě. Skutečně legendární je filmová honička v ulicích San Franciska v černém Mustangu ve snímku Bullitův případ či jeho role závodníka ve filmu Le Mans.

Předčasné úmrtí oblíbeného herce ukončilo natáčení dalších filmů ve kterých by určitě nechyběly bujné koně pod kapotou.

 
Novinky, Služby dopravcům, Technika , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Další motoristický víkend

Průběžně vás informujeme o víkendových akcích, kde můžete trávit volný čas, především ti, kteří mají blízko k motorismu, milují vůni benzínu, nafty, ale třeba i páry. Pravidelně bývají nabité předprázdninové měsíce a výjimkou není ani letošní rok. O to více, … Číst dále →

číst dále »

VOLVO Truck zahajuje prodej elektrických vozidel

Prodej modelů těžké řady elektrických nákladních vozidel Volvo Trucks se nyní po oficiálním otevření objednávkového systému opravdu rozběhne. Společnost Volvo Trucks nyní oficiálně otevírá objednávkový systém pro svou řadu těžkých elektrických nákladních vozidel Volvo FH Electric, FM Electric a FMX … Číst dále →

číst dále »

Pilsen Truck day 2022

V sobotu se už po čtvrté sjedou kamiony na plochodrážní stadion v Plzni na dobročinný sraz, který má své počátky v roce 2017. Dva ročníky byly zrušeny během koronavirových opatření, takže letos se sejdeme opět v plné síle. Organizátoři tentokrát … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno