RENAULT Legend

Co má společného Renault Magnum a Steve Mc Queen? Oba  jsou legendami ve svém oboru.

Renault Magnum byl oceněn evropskými novináři označením Truck ot the year pro rok 1991. V roce 2011 tomu tedy bylo 20 let co se tento model po několika modernizacích stále vyrábí.  Zasloužil se o to i nadčasový design a v době vzniku ojedinělá konstrukce modulu kabiny s rovnou podlahou zřetelně odděleného od podvozku. V poslední době se vedly diskuze na téma, jak dlouho se ještě tento model bude vyrábět. Společnost Renault na tyto diskuze odpověděla speciální edicí Renaultu Magnum s označením LEGEND. Limitovaná 99 kusová série se odlišuje jedinečnou výbavou a ojedinělým designem.

NOVÝ DESIGN VNITŘNÍHO PROSTORU KABINY
Díky exkluzivním doplňkům vytvořeným pouze pro tuto limitovanou sérii přispívá tento jedinečný design k pocitu komfortu v jedné z největších kabin na trhu – její rozměry jsou velkorysé: vnitřní výška přes 2 m, zcela plochá podlaha a spousta úložného prostoru.
• Odpružené sedadlo řidiče včetně otočného sedadla spolujezdce jsou z černé tlačené kůže s dvojitým bílým prošíváním, výšivkou a číselným označením.
• Prostor řidiče je z matného černého provedení: černé pozadí tachometru, luxusní volant s černým krytem, horní kryt přístrojové desky z černé tlačené kůže s dvojitým bílým prošíváním.
• Spodní lehátko je z černé tlačené prošívané kůže, s dvojitým bílým prošíváním

SÉRIOVÉ VYBAVENÍ

Tyto jedinečné a exkluzivní designové
prvky doplňují :
• Střešní klaksony, sluneční clona a široké pneumatiky (přední rozměry 385, série 55 nebo 65) pro luxusnější vzhled vozu,
• 40litrová chladnice pro optimální komfort na dlouhých cestách,
• Rádio CD MP3 propojené s radiotelefonním systémem Bluetooth pro vyšší kvalitu poslechu i komunikace
EXKLUZIVNÍ DVOUBAREVNÝ LAK
Matná textura černé strukturované litiny technické části a boční kapota nechávají vyniknout chromovaným částem loga, prahům hliníkového stupátka a hliníkových ráfků ALCOA Durabright s chromovanými ozdobnými kryty kol a matic.
MOTOR DXI 13 520K – DLE NORMY EURO V EEV
• aximální moment: až 2550 Nm již od 1050 ot./min a až do 1430 ot./min pro dosažení nejvyšší akcelerační pružnosti.
• Motorová brzda: motorová brzda Optibrake+.
OPTIMALIZOVANÁ BEZPEČNOSTNÍ VÝBAVA
• Systém EBS Full spojuje pneumatický brzdový systém s elektronickým řízením, který pro každé kolo zvlášť přizpůsobí brzdný účinek přilnavosti vozovky, a ESP zajišťující kontrolu stability vozu a ochranu proti převrácení.
• Hydraulický retardér VOITH umístěný na převodovém ústrojí je zcela integrován v převodovce Optidriver+. Poskytuje obzvlášť vysoký brzdný účinek: 3250 Nm již od 700 ot./min bez ohledu na otáčky motoru.
• Blokace diferenciálu, ABS, protiprokluzový systém, pomocný systém rozjezdu do svahu

PACK OPTIROLL – ÚSPORA PALIVA AZ O 1,2 % *
Spolu s převodovkou Optidriver+ umožňuje funkce Optiroll snížení spotřeby paliva využíváním setrvačnosti vozu. Pro snadné a komfortní použití je systém propojen s novým regulátorerm rychlosti Soft Cruise+ a funkční je pouze, je-li tento systém aktivován.
• Pack Optiroll zahrnuje zákaz režimu power pro zamezení nadměrné spotřeby.
• CTato nižší spotřeba paliva je podpořena bočními kapotami přispívajícími k aerodynamice vozu a odlehčenými hliníkovými ráfky ALCOA Durabright.
* Výpočet proveden na základě průměru 30 % času jízdy s aktivovaným regulátorem rychlosti.

a něco navíc……….
• IPad 2 Wifi + 3G 16 Gb
s vyrytým logem Renault Magnum Legend,
v pouzdře na iPad z tlačené kůže a vyraženým emblémem vozu
• Maketu 1/43
Renault Magnum LEGEND
• Přívěsek na klíče
Renault Magnum LEGEND

Výjimečný herec, rebel Steve Mc Queen, jehož tvář pro svou marketingovou propagaci limitované edice společnost Renault využila byl vybrán zcela záměrně pro svou zálibu v motorismu. Vozidla jednostopá i dvoustopá stály po jeho boku ve filmech i v jeho osobním životě. Skutečně legendární je filmová honička v ulicích San Franciska v černém Mustangu ve snímku Bullitův případ či jeho role závodníka ve filmu Le Mans.

Předčasné úmrtí oblíbeného herce ukončilo natáčení dalších filmů ve kterých by určitě nechyběly bujné koně pod kapotou.

 
Novinky, Služby dopravcům, Technika , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Miliónté vozidlo VOLVO FH

Vlajková loď společnosti Volvo Trucks, model Volvo FH, slaví v letošním roce své 25. výročí a je jedním z vůbec nejúspěšnějších vozidel v historii celého odvětví dopravy. Nyní tento proslulý model nákladních vozidel Volvo dosáhl úžasného milníku. Dne 19. srpna předal Claes Nilsson, prezident společnosti Volvo Trucks, na veletrhu IAA v německém Hannoveru nadšenému zákazníkovi milionté vyrobené vozidlo Volvo FH.

číst dále »

Scania vytvořila světlový unikát v Hradci Králové

Scania vytvořila se společností Hanes unikátní zametací vůz. Poprvé se totiž podařilo spojit hydrostatický pohon s novou generací automatické převodovky Opticruise. Vozidlo na podvozku Scania a s nástavbou od společnosti Bucher se bude starat o čisté komunikace v Hradci Králové.

číst dále »

Hasiči převzali nové zodolněné speciály TATRA s pancéřovanými kabinami

Ve středu 10. října zástupci HZS České republiky převzali v Jihlavě dva zcela nové a unikátní hasičské speciály na podvozku TATRA v podobě cisternových zodolněných stříkaček CZS 40 Titan. Vozidla budou sloužit u Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru ČR.

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno