Štítek: KAMAZ Master

SILK WAY RALLY 2022

Stranou pozornosti probíhá na ruském území závod Silk Way Rally. Tato týdenní soutěž, na které se během poměrně krátké doby existence vystřídala řada zvučných jmen závodníků a dakarských týmů, včetně našich, bohužel poslední roky nemá štěstí. Po problémech s Covid-19 a uzavíráním etap přes další státy (Čína, Mongolsko,..), byl handicapem také termín soutěže a logistická náročnost, tedy dlouhá cesta techniky na soutěž a zpět domů, tedy dlouhý čas bez možnosti vývoje a úprav na další závody sezóny. Letos díky ukrajinské krizi a blokádě Ruska, nebylo i přes veškeré pobídky organizátorů, možná nalákat závodníky z jiných států, než domácí soutěžící a … Číst dále »

Dakar, Novinky , , , , Zobrazit komentáře

DAKAR 2020 – 9.etapa

I devátá etapa vedoucí z Wadi Al-Dawasir do Haradh přinesla další porci kilometrů – celkem 886 km se 410 km rychlostní zkoušky. I se smíšeným povrchem patřila opět mezi velmi rychlé erzety, kdy skupinky vozidel dojížděly s minimálními odstupy. Například v kategorii osobních aut dělilo první a osmnácté místo 25 minut a některé vozy dojížděli … Číst dále »

Dakar, Novinky , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Zobrazit komentáře

DAKAR 2020 – 5.etapa

Pátá etapa, předposlední před sobotním dnem volna, na který jistě všichni čekají, patřila mezi druhou nejkratší z pohledu ostré měřené speciálky. Ke konci etapy před cílem v Ha´il se závodníci konečně také dočkali písečných dun, které vystřídaly pekelné kamenité trasy posledních dnů. Ovšem počátek trasy ještě vedl skalami a ostrými kameny, které by se zde … Číst dále »

Dakar, Novinky , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Zobrazit komentáře

Nový Kamaz pro Dakar je na světě!

Nová zbraň Kamazu pro Dakar 2016

Nedávno byl představen ruským médiím nový vůz Kamaz pro nadcházející ročník soutěže Dakar. Již loni se proslýchalo mezi zasvěcenými o vývoji nového vozu v kapotovém provedení, ale až letos oficiálně spatřil světlo světa. Po modernizacích stávajících vozů tak tým Kamaz Master přichází se zcela novou koncepcí s řadou pozoruhodných … Číst dále »

Akce, výstavy, veletrhy, Dakar, Novinky, Technika , , , , , , , , Zobrazit komentáře2

Buggyra a KAMAZ?

Buggyra vítala nejen Fat Boye, ale také konkurenci!

Po třech měsících se do vývojového centra Buggyry vrátila Tatra 815 Buggyra, se kterou obsadila posádka Martina Kolomého na nejnáročnější soutěži světa rallye Dakar parádní 7. místo. Členové Buggyry navíc přivítali konkurenci … Číst dále »

Smutek v týmu KAMAZ

Zemřel Ilgizar Mardeev

Po tragické nehodě včera zahynul bývalý přední jezdec týmu Kamaz-Master Ilgizar Mardeev.
Od roku 1992 se účastnil rallye maratonů jako řidič asistenčního trucku, od roku 1997 pak jel na sedačce spolujezdce soutěžního Kamazu.
V roku 2002 usedl … Číst dále »

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS
Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno