Štítek: Zdeněk Tůma

Vítězem je ten, kdo do Dakaru opravdu dojede

Byla to dlouhá z cesta z Monaka do Senegalu. Dakar je skoro na dohled. Tomáš Tomeček a Promet/Czechoslovak Group tým už by mohli slavit historicky první vítězství všech dob sólo jezdce v kabině kamionu na dálkovém etapovém závodě. Ale závod skončí až v samotném cíli. Do něj, k Růžovému jezeru, zbývá ujet ještě necelých 300 kilometrů. Oslavy se chystají, ale teprve vypuknou.

Poprvé se Tomáš Tomeček k šílenému nápadu sólo jízdy v Tatře do Dakaru odhodlal v roce 2018. Jedenáctá etapa tehdy měřila 340 kilometrů a ostře se v ní závodilo. Letos odpadlo podmáčených závodních 66 kilometrů v Senegalu, takže se v 11. etapě měřilo jen 122 kilometrů vedených pískem a … Číst dále »

Dakar, Novinky , , , , , Zobrazit komentáře

Nejkrásnější etapu jel Tomeček na jistotu, a stejně měl defekt

Desátá etapa patřila k těm nejhezčím i nejtěžším perlám letošního ročníku Africa Eco Race. Tomáš Tomeček, zástupce Promet/Czechoslovak Group týmu, se rozhodl v ní zbytečně neriskovat. Na startu zvolil takové tempo, jaké byl i přes jedno zdržení schopen vcelku bezpečně držet až do cíle. V bivaku na něj čekalo milé překvapení. Po několika dnech se setkal s oranžovou Tatrou balai … Číst dále »

Dakar, Novinky , , , , , Zobrazit komentáře

V kabině křičím radostí i nadávám jako havíř, přiznává Tomeček

Po bouři nastal klid. Tomáš Tomeček z Promet/Czechoslovak Group týmu si po dramatické osmé etapě užil krásné svezení, do cíle devítky dojel šestý a celkově se vrátil na pátou pozici kategorie auto/kamion. Jeho krajan Zdeněk Tůma dovezl čtyřkolku na sedmém místě mezi motocykly a také stoupá pořadím.

Dálková rally Africa Eco Race se pomalu blíží … Číst dále »

Dakar, Novinky , , , , , Zobrazit komentáře

Tomečkovi se v 8. etapě vysloveně historicky nedařilo

Jednou to přijít muselo. Tomáš Tomeček, zástupce Promet/Czechoslovak Group týmu, zažil při Africa Eco Race etapu, která byla vizuálně i závodnicky krásná, ale jemu se v ní vůbec nedařilo. Opravoval, ale to by bylo málo. Taky zapadl a kopal. Ani to by ještě pořád nebylo dost. Po patnácti letech z Tatry musel vytáhnout vyjížděcí plechy! … Číst dále »

Dakar, Novinky , , , , Zobrazit komentáře

Tomeček stihl závodit i zachraňovat. Vracejte mu vercajk!

Maroko je za námi, teď se závodí v Mauritánii. Jiná země, jiný terén. Tomáš Tomeček se v mauritánských píscích cítí jako doma. Oranžovou Tatru pod vlajkou Promet/Czechoslovak Group týmu bez problémů provedl nejdelší etapou Africa Eco Race 2022 a ještě … Číst dále »

Maroko zůstalo za zády, Tomeček a jeho Tatry jsou v Mauritánii

Říká se, že v Mauritánii teprve dálkový závod Africa Eco Race doopravdy začíná. K tomu je nejprve potřeba zdolat marocké rozbité a prašné terény. To se Promet/Czechoslovak Group týmu zdárně povedlo. Všechny čtyři Tatry Tomáše Tomečka v pondělí ráno překročily … Číst dále »

Tomeček v páté etapě poprvé v top 5

Tomáš Tomeček, závodník Promet/Czechoslovak Group týmu, v páté etapě práskl do všech 700 koní své Tatry 815 a do cíle 451 kilometrů dlouhého speciálu přisvištěl na čtvrtém místě kategorie automobilů s kamiony. Méně důvodů k radosti měl dnes jeho krajan … Číst dále »

Ve čtvrté etapě bloudil i zkušený Tomeček

Fanoušci Promet/Czechoslovak Group týmu a Tomáše Tomečka mohou být hrdí. Tomáš je bojovník.
Ve čtvrté etapě Africa Eco Race se pilot stoprocentní Tatry nevyhnul navigační chybě a také musel řešit defekty. S těžkostmi se vyrovnal a v průběžném pořadí si … Číst dále »

První prázdninový víkend je nabitý akcemi

Začátek prázdnin je ve znamení závodu kamiónů a to jak na okruzích, tak v terénu. Po dvouleté přestávce se na Slovakiaring vrací evropský šampionát ETRC – závod tahačů na okruzích. O další cenné body bude bojovat i náš Adam Lacko, kterému … Číst dále »

Dakar 2020 – 12.etapa – dobojováno

42. ročník dálkové soutěže, premiérově v Saudské Arábii dnes napsal svou poslední kapitolu. Závěrečná etapa z Haradhu do Qiddiahu nebyla sice jen takzvanou mávací , ale zásadní změny už nepřinesla. V kategorii motocyklů se Hondě podařilo konečně prorazit nadvládu vítězných … Číst dále »

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS
Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno